Covid19 Gıda Destek Paketi Veren Belediyeler


59
574 Paylaşım, 59 points

Covid19 ile mücadele kapsamında sadece devlet tarafından değil belediyeler tarafından da ihtiyaç sahiplerine destek verilmeye devam ediyor. Belediyeler tarafından hazırlanan cobiv19 destekleri arasında en çok dikkat çeken gıda destek paketi oluyor. Bu yazımızda Covid19 Gıda Destek Paketi Veren Belediyeler hakkında bilgi vereceğiz.

Belediyeler covid19 ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara her türlü desteği vermeye devam ediyor. Bu kapsamda belediyelerce hazırlanan yardım paketlerinden birisi de gıda destek paketi oldu.COVİD19 GIDA DESTEK PAKETİ VEREN BELEDİYELER HANGİLERİDİR?

Covid19 ile mücadele kapsamında verilen destek paketleri arasında en çok ilgi gören gıda destek paketi oldu. Büyükşehir belediyeleri tarafından verilen gıda desteği sayesinde bu zorlu süreçte maddi sıkıntı yaşayan vatandaşların en azından gıda yönünden sıkıntı yaşamaması için destek paketleri hazırlandı.

Covid19 Gıda Destek Paketi Veren Belediyeler şu şekilde sıralanıyor;

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi
 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
 • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
 • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
 • Konya Büyükşehir Belediyesi

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında İstanbul Büyükşehir belediyesi 100 bin gıda kolisi dağıtmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin belirlenmesiyle birlikte bu ailelere yönelik sunulan gıda yardımları kapsamında ailelerin en azından gıda alım yönünden sıkıntı yaşamamaları sağlamaktadır.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi nakit para desteği ve ekmek desteğinin yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere alışveriş kartı üzerinden yılda 2 kere olmak üzere 350 TL tutarında gıda yardım desteği sunmaktadır.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi nakit desteğin yanı sıra kooperatifler üzerinden 10,500 TL tutarındaki 30 bin gıda kolisi ile birlikte Halkın Bakkalı aracılığı ile 6 milyon TL değerindeki 60 bin gıda kolisi hazırlayarak ihtiyaç sahibi ailelere sunulmaktadır. Bununla birlikte çocukların sağlıklı gıdadan mahrum kalmaması için 46 milyon 800 bin liralık süt dağıtılmaktadır.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi belediye kaynakları ve hayırsever vatandaşların desteği ile ihtiyaç sahibi ailelere 61 bin gıda kolisi hazırlamış ve dağıtımını sağlamaktadır.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 50 milyon liralık destek paketi hazırlamıştır. 30 bin ailenin daha ilave edildiği gıda desteğinin yanı sıra 20 bin ailenin de faturası ödenmektedir.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Denizli Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere hazırladığı gıda destek kolilerinin yanı sıra işyerlerinin bu zorlu süreci daha kolay atlatabilmesini sağlamak adına belirlenen dönemde kira da almamaktadır.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere 5 bin yardım kolisi dağıtmaktadır.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı gıda destek yardımlarının yanı sıra esnaftan aldığı çok sayıda ürünü de ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtmaktadır.

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı gıda destek yardımlarının yanı sıra salgın nedeniyle maddi sıkıntı yaşayan iş yeri sahiplerine de maddi destek sunmaktadır.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 100 bin erzak kolisinin dağıtımını yapmaktadır. Maddi desteğin de yanı sıra işyerlerinde çalışan vatandaşlara özel de 100 bin gıda kolisi dağıtılmaktadır.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD19 DESTEK YARDIMLARI NEDİR?

Konya Büyükşehir Belediyesi Covid19 destek yardımları sunan belediyelerden birisidir. Corona ile mücadele kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi aileler için 50 milyon liralık destek sunmaktadır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir