Corona Virüs Neden Erkekleri Kadınlardan Daha Fazla Öldürüyor


80
784 Paylaşım, 80 points

Corona virüs ile ilgili yapılan araştırmalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Yeni tip Corona virüsün nasıl etkili olduğu, nasıl korunacağı ve etkilerinin yanı sıra en çok kimlere bulaştığı hakkında da bir araştırma yapıldı. Araştırma sonucunda Corona virüsün erkekleri kadınlara oranla daha çok öldürdüğü ortaya çıktı. Bu yazımızda Corona Virüs Neden Erkekleri Kadınlardan Daha Fazla Öldürüyor sorusunun cevabını vereceğiz.

Corona virüs tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Çin’ in Wuhan kentinden çıkan ve kısa sürede dünya genelinde görülen Corona virüs, Mart ayından bu yana ülkemizde de etkili olmaya devam ediyor. Bu virüsten kurtulmak için tüm dünya seferber olmuş şekilde çözüm yolları arıyor.CORONA VİRÜS EN ÇOK KİMLERİ ETKİLİYOR?

Corona virüs ile ilgili her türlü araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. Virüsün tam olarak çözülebilmesi ve bu virüsün nasıl yok edileceğini anlamak için dünyanın her yerinde çeşitli araştırmalar yapılıyor.

Bu araştırmalar arasında Corona virüsün kimlere daha çabuk bulaştığını tespit etmek adına yapılan çalışmalar da yer alıyor. Dünya genelinde 2,5 milyondan fazla kişi, virüsün etkisi altına girmiş durumda. Corona virüs en çok kimleri etkiliyor sorusunun cevabı La Trobe Üniversitesi profesörü Jenny Graves’ den geldi. Graves, virüsün en çok erkekleri öldürdüğünü açıkladı.

CORONA VİRÜS NEDEN ERKEKLERİ KADINLARDAN DAHA FAZLA ÖLDÜRÜYOR

Profesör Jenny Graves tarafından yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin Corona virüs açısından daha tehlikede olduğu ortaya çıktı. Konu ile ilgili bir yazı hazırlayan Graves, erkeklerin kadınlardan daha fazla Corona virüse bağlı hayatını kaybettiğini açıkladı.

Corona Virüs Neden Erkekleri Kadınlardan Daha Fazla Öldürüyor sorusuna ise şu şekilde cevap verdi; Avustralyalı profesöre göre Corona virüs nedeniyle erkeklerin daha fazla hayatını kaybetmesinin nedeni, erkeklerde bulunan Y genleri. Y genlerinden birisi olarak bilinen SRY’ nin salgıladığı erkeklik hormonu, virüsle mücadele konusunda bazı sorunlara neden oluyor.

ERKEKLİK HORMONU CORONA VİRÜSE KARŞI DEZAVANTAJ SAĞLIYOR

Yapılan araştırmaya göre erkeklerdeki testesteron seviyesi, Corona virüse karşı korunmanın daha düşük seviyede kalmasına neden oluyor. Erkeklerde östrojen seviyesi, kadınlara göre daha düşük miktarda olduğu için Corona virüse karşı dezavantajlı duruma geçiyorlar.

Kadınlarda bulunan iki X kromozom yerine tek bir X kromozomunun mutasyona uğraması durumunda bir tampon görevi görürken aynı durum erkeklerde tek X kromozomu olduğu için geçerli olmuyor. Bu da Corona virüse karşı erkeklerin çok daha korunmasız olmasına neden oluyor.

Bununla birlikte yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin bağışıklık sisteminin kadınlara göre çok daha düşük olduğu ortaya çıktı. Kadınlar, bağışıklık sistemi yönünden daha güçlü olduğu için Corona virüs ile daha kolay mücadele edebiliyor. Buna karşılık erkeklerin bağışıklığının düşük olması, Corona virüse yakalanmaları durumunda daha fazla ölümle sonuçlanmasına neden olmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
784 Paylaşım, 80 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir