Corona Virüs Isı Haritasını Veren En İyi Uygulamalar Hangileridir?


85
834 Paylaşım, 85 points

Corona virüs, tüm dünyayı etkisi altına aldığı günden beri milyonlarca kişinin ölümüne neden oldu. Hala çok etkili olan ve vaka sayınısın her geçen gün arttığı bu virüsten korunmak için birçok uygulama üzerinden güvenli alanlar görüntülenebiliyor. Bu yazımızda Corona Virüs Isı Haritasını Veren En İyi Uygulamalar Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs salgınının ne durumda olduğunu görmek ve ısı haritasını görüntülemek isteyenler için birçok farklı uygulama hazırlandı. Cep telefonu üzerinden kullanılabilen bu uygulamalar, bulunulan yer başta olmak üzere harita üzerinden hemen her alanın ne durumda olduğunu görmeyi sağlıyor.CORONA VİRÜS ISI HARİTASINI VEREN EN İYİ UYGULAMALAR HANGİLERİDİR?

Corona virüs ısı haritasını veren birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden Corona virüs ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür. Bu uygulamalarda bluetooth bağlantısı ile kullanım da mümkündür.

Corona virüs ısı haritası uygulamaları merkezi ve merkezi olmayan temas takip uygulamaları olarak ikiye ayrılmaktadır.

CORONA VİRÜS MERKEZİ ISI HARİTASI UYGULAMALARI NELERDİR?

Corona virüs merkezi ısı haritası uygulamaları, hükümete bağlı kurumlarca erişime açılmış ve bireylerden alınan risk ölçümleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan uygulamalardır. Bu uygulamalar kişilerin veri güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde hazırlanmıştır ve rahatlıkla kullanılabilir. Ülkemizde bu anlamda en çok kullanılan uygulama Hayat Eve Sığar Uygulaması olarak gösterilebilir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden Türkiye’nin hemen her ilindeki ısı haritası, temaslı ve Corona virüs hastalarının yoğun oldukları bölgeler, Corona virüs risk durumu gibi birçok bilgiye güvenle ulaşmak mümkündür. Corona virüs merkezi ısı haritası uygulamasını kullanan ülkelerin başında Türkiye gelmektedir.

CORONA VİRÜS MERKEZİ OLMAYAN ISI HARİTASI UYGULAMALARI NELERDİR?

Corona virüs merkezi olmayan ısı haritası uygulamaları daha çok uygulama mağazaları tarafından hazırlanmıştır. Google Play Store ve APP Store üzerinden indirilebilen bu uygulamalar, tam olarak güvenlik sağlamayabilmektedir.

Uygulama geliştiricilerin hükümet kurumları ile ilişkili olmaması nedeniyle uygulamaların ne kadar güvenli oldukları hakkında kesin bir bilgi verme mümkün değildir. Bu tip uygulamalar üzerinden girilen kişiler bilgilerin ele geçirilmesi gibi durumla karşılaşmak söz konusu olabilir. Corona virüs merkezi olmayan ısı haritası uygulamasını kullanan ülkelerin başında Almanya, İtalya, İrlanda, Avusturya, İsveç ve İspanya gelmektedir.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Hayat Eve Sığar Uygulaması, Türkiye’ de kullanılan ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde hazırlanmış bir ısı haritası uygulamasıdır. Cep telefonuna indirilerek kolaylıkla kullanılabilen bu uygulama sayesinde Türkiye genelinde tüm kullanıcılar çevrelerinin Corona virüs yönünden ne kadar tehlikeli olduğunu kolaylıkla görebilir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması sayesinde kişiler Corona virüs ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirler. Isı haritasını da içeren Hayat Eve Sığar Uygulaması sayesinde Corona virüs ile ilgili istene tüm bilgilere aynı anda ulaşmak mümkündür.

Hayat Eve Sığar Uygulamasının özellikleri şu şekilde sıralanır;

 • Türkiye geneli il ve ilçelerin ısı haritası
 • Türkiye geneli il ve ilçelerin Corona virüs dağılım haritası
 • HES kodu sorgulama
 • HES kodlarım bölümü
 • Corona virüs ihbarda bulunma bölümü
 • Güvenli alan karekod okutma
 • Corona riskini hesaplama
 • Corona virüs yoğunluk haritası
 • Yakınların Corona virüs riskini görüntüleme
 • Güncel Corona virüs istatistikleri
 • ALO 182 MHRS
 • E – nabız girişi
 • Korona önlemleri hakkında bilgi
 • Corona virüs bilgilendirme metni
 • Corona virüs temas durumu
 • Sosyal mesafenin aşıldığı kişi sayısı
 • Riskli kişiler ile temas sayısı

Tüm bu bilgilere ulaşmak için Google Play Store ya da APP Store üzerinden Hayat Eve Sığar uygulamasını cep telefonuna indirmek ve gerekli bilgiler ile sisteme giriş yapmak yeterli olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

85
834 Paylaşım, 85 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir