Çocuk Gelişimi Üzerine Yazılmış 10 Harika Kitap


67
654 Paylaşım, 67 points

Çocuk sahibi olan ebeveynler, çocuklarını olumlu yönde geliştirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için bu konu ile ilgili kitapları sıklıkla okumaktadır. Bu yazımızda çocuk yetiştirmek için Çocuk Gelişimi Üzerine Yazılmış 10 Harika Kitap hakkında bilgi vereceğiz.

Çocuk gelişimi çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Çocuğun en doğru şekilde yetişebilmesi için birçok anne baba çocuk gelişim kitaplarından destek almaktadır. Çocuk gelişim kitapları, doğru ve bilimsel kaynaklara dayanmaktadır.ÇOCUK GELİŞİMİ ÜZERİNE YAZILMIŞ 10 HARİKA KİTAP HANGİLERİDİR?

Çocuk Gelişimi Üzerine Yazılmış 10 Harika Kitap şu şekilde sıralanıyor;

  • Geliştiren Anne Baba – Doğan Cüceloğlu
  • Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili – Gary Chapman
  • Gerçenten Beni Duyuyor Musun? – Leyla Navaro
  • Çocuğunuzu Yanlış Eğitiyorsunuz – Christian Salzman
  • İçimizdeki Çocuk – Doğan Cüceloğlu
  • Başarıya Götüren Aile – Doğan Cüceloğlu
  • Çocuk Psikolojisi – Prof. Dr. Haluk Yavuzer
  • Çocuklarda Dikkat Eksikliği – Erdinç Güllü
  • Mış Gibi Yetişkinler – Doğan Cüceloğlu
  • Çocukluk Sırrı – Adem Güneş

GELİŞTİREN ANNE BABA KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Geliştiren Anne Baba kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, yazar Doğan Cüceloğlu ‘nun çocuk sahibi anne babalardan kendisine gelen mektupları değerlendirmiş ve anne babaların çocuk gelişim korkularının giderilmesini anlatmaktadır.

ÇOCUKLAR İÇİN BEŞ SEVGİ DİLİ KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, ailelerin sıklıkla yaptığı çocuk ağladığı zaman hemen kucağa almama düşüncesinin tamamen yanlış olduğu ve çocuğun gelişimi için ona dokunmanın ne kadar önemli olduğu anlatılmaktadır.

GERÇEKTEN BENİ DUYUYOR MUSUN? KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Gerçekten Beni Duyuyor Musun? kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, çocuklar ve ebeveynler arasında en sık yaşanan problemlerin nasıl çözüme kavuşturulacağı gerçek yaşanmış hikayeler kullanılarak anlatılmaktadır.

ÇOCUĞUNUZU YANLIŞ EĞİTİYORSUNUZ KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Çocuğunuzu Yanlış Eğitiyorsunuz kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, çocukların kavga, saygısızlık ve küfür etme gibi yanlış davranışlarının aslında ebeveynlerin birbirlerine karşı davranışlarından kaynaklandığı ve öncelikle ebeveynlerin eğitilmesi gerektiği anlatılmaktadır.

İÇİMİZDEKİ ÇOCUK KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

İçimizdeki Çocuk kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, anne ve babaların ebeveynlik duygularının yanı sıra içlerinde bulunan çocuklarının da dışarıya çıkmasına izin verilmesi ve duyguların kolay anlaşılarak daha olumlu tepkilerin verilmesi gerektiği anlatılmaktadır.

BAŞARIYA GÖRÜTEN AİLE KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Başarıya Götüren Aile kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, özellikle sınav döneminde olan çocukların başarılı olması için anne ve babaların yapması gerekenler, çocukları nasıl motive edebilecekleri, yanlış tutumları ve çocuklarına nasıl destek olabilecekleri anlatılmaktadır.

ÇOCUK PSİKOLOJİSİ KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Çocuk Psikolojisi kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, çocukların geçirdikleri tüm evreler ayrı ayrı ele alınmakta ve çocukların davranış bozuklukları ve uyum sorunları dile getirilmektedir.

ÇOCUKLARDA DİKKAT EKSİKLİĞİ KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Çocuklarda dikkat eksikliği kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, çocuğunda dikkat eksikliği tespit eden anne ve babaların nelere dikkat etmesi gerektiği, çocuklarının dikkat eksikliği ile nasıl baş edecekleri, dikkat eksikliği konusunda doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi verilmektedir.

MIŞ GİBİ YETİŞKİNLER KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Mış Gibi Yetişkinler kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, ebeveynlerin kendi çocukluklarına yaşadıkları tekrar hatırlatılarak çocuklarına nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgiler verilmektedir.

ÇOCUKLUK SIRRI KİTABININ İÇERİĞİ NEDİR?

Çocukluk sırrı kitabı, çocuk gelişimi üzerine yazılmış 10 harika kitaptan birisidir. Kitapta, çocukların başarılarından çok kişilikleri ve karakterleri ile ilgilenmenin şifreleri ve çocukların sırları konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir