Çocuk Bakıcı Fiyatları Ne Kadar, Bebek Bakıcı Ücretleri


76
744 Paylaşım, 76 points

Çalışan anne ve babaların en büyük endişelerinden birisi, çocuklarının ne olacağıdır. Aile büyüklerine yakın olanlar bu konuda sıkıntı yaşamazken bazı anne babalar çocuklarını bakıcıya emanet etmek zorunda kalır. Çocuk bakıcıları, belirli ücret karşılığında çocukların bakımını üstlenir. Bu yazımızda çocuk bakıcı fiyatları ne kadar sorusuna cevap vereceğiz.

Bir anne baba için dünyadaki en kıymetli şey çocuklarıdır. Çalışmayan anneler çocuklarının bakımını kendileri üstlenir. Ancak çalışan anneler için durum farklı olacaktır. Bir evde hem anne hem de babanın çalışıyor olması, çocuklara bakmak için üçüncü bir kişiye ihtiyacı doğurur. Aile büyükleri bu bakımı üstlenirse herhangi bir sorun olmaz. Ancak aile büyüklerinden uzakta olan kişiler için çocuk bakıcısı tutmak şarttır.ÇOCUK BAKICISI NEYE GÖRE SEÇİLİR?

Çocuk bakıcısı seçmek oldukça önemli ve sorumluluk gerektiren bir durumdur. Çocuklarını emanet edecek olan anne babalar, bakıcı seçme konusunda bir hayli sıkıntı yaşarlar. Güvenilir birisini bulmak ve bunun yanı sıra çocuklarla sürekli vakit geçirecek olan bakıcının donanımlı olması en büyük taleplerden birisidir. Çocuk bakıcıları, anne babaların taleplerinin karşılığında verecekleri hizmet için bir ücret talep ederler. Bir bakıcıdan ne kadar fazla talepte bulunulursa o kadar yüksek ücret ödemek gerekir.

ÇOCUK BAKICISI ÜCRETİ NEYE GÖRE BELİRLENİR?

Çocuk bakıcısı ücretlerini etkileyen çok sayıda faktör bulunur. Bakıcının deneyimli olması, çalışma şekli, bilgi seviyesi, yapacağı ekstra işlemler, bakılacak çocuğun yaş aralığı ücret konusunda farklılıklara neden olacaktır. Yaşanılan şehir bile bakıcı ücretlerini etkileme özelliğine sahiptir.

Çocuk bakıcısının ücretini belirleyen temel etken, çalışma süresidir. Tam gün ya da yarım gün çalışan bakıcılar farklı ücret alacaktır. Bunun yanı sıra yatılı bakıcı isteyenler biraz daha fazla ücret ödemeyi göze almak zorundadır.

BAKICININ NİTELİKLERİ ÜCRETİNİ ETKİLER Mİ?

Çocuk bakıcısının sahip olduğu nitelikler, bakıcının alacağı ücreti etkileyecektir. Bir bakıcının çocuk gelişimi öğretmenliği mezunu olması, yabancı dil bilmesi, deneyimli olması, iyi referanslara sahip olması ve yaşı en belirleyici özellikler arasındadır.

Anne babanın bakıcıdan istedikleri talepler arttıkça bakıcı ücreti de otomatik olarak artacaktır. Bazı aileler bebek bakıcısının müsait zamanlarında ev işleri ile de ilgilenmesini ister. Bu durumda ücret daha da değişecektir.

ÇOCUK VE BEBEK BAKICI ÜCRETLERİ NE KADAR?

Çocuk ya da bebek bakıcılığı yapan kişiler birçok farklı kritere bağlı olarak farklı ücretler alabilir. Çocuk bakıcısı ücretleri, illere hatta semtlere göre de değişiklik gösterir. Çocuk bakıcısı ücretleri şu şekildedir;

İSTANBUL ÇOCUK BAKICISI ÜCRETLERİ NE KADAR?

İstanbul, diğer şehirlerden daha yüksek çocuk bakıcı ücretine sahiptir. İstanbul’da çocuk bakıcılığı ücretleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Tam gün çocuk bakıcılığı ücreti: 2500 – 2800 TL
  • Yatılı çocuk bakıcılığı ücreti: 5000 TL

ANKARA ÇOCUK BAKICISI ÜCRETLERİ NE KADAR?

Ankara, çocuk bakıcısı istihdamı konusunda oldukça önemli şehirlerden birisidir. Ankara çocuk bakıcısı ücretleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Tam gün çocuk bakıcılığı ücreti: 2050 TL
  • Yatılı çocuk bakıcılığı ücreti: 2500 – 3000 TL

İZMİR ÇOCUK BAKICISI ÜCRETLERİ NE KADAR?

İzmir’de diğer illerde olduğu gibi çocuk bakıcısının çok arandığı bir yerdir. İzmir çocuk bakıcısı ücretleri şu şekildedir;

  • Tam gün çocuk bakıcılığı ücreti: 2020 TL
  • Yatılı çocuk bakıcılığı ücreti: 3000 TL

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
744 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir