Coca Cola Zero Kilo Aldırır Mı İçeriğinde Neler Var?


72
704 Paylaşım, 72 points

Coca Cola Zero, şekersiz içecek olduğu için çoğunlukla kilo aldırmadığı düşüncesi hakimdir. Birçok insan kilo almamak için Coca COa Zero tüketmeyi tercih eder. Peki, Coca Cola Zero gerçekten şekersiz midir? Bu yazımızda Coca Cola Zero Kilo Aldırır Mı İçeriğinde Neler Var sorularına cevap vereceğiz.

Coca Cola Zero, tatlandırıcı ile hazırlanmış gazlı içeceklerden birisidir. Şeker içermediği için birçok kişi kilo aldırmadığını düşünerek Coca Cola Zero’ yu tercih etmektedir. Peki, Coca Cola Zero kilo aldırır mı?COCA COLA ZERO KİLO ALDIRIR MI?

Özellikle sıcak yaz günlerinin vazgeçilmez içecekleri arasında yer alan Coca Cola, hemen herkes tarafından büyük bir keyifle tüketilmektedir. Bu aşamada kilo almak istemeyen kişilerin tercihi ise Coca Cola Zero’ dan yana olur. Coca Cola Zero, sıfır şeker içerdiği için kilo aldırmayacağı yönünde bir düşünce bulunmaktadır.

Coca Cola Zero Kilo Aldırır Mı sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür; bir kutu Coca Cola Zero’ nun içerisindeki kalori miktarı 0,7 olarak belirlenmiştir. Günlük bir kutu Coca Cola Zero tüketen bir kişinin kilo alması söz konusu olmayacaktır. Buradan yola çıkarak Coca Cola Zero Kilo Aldırır Mı sorusuna ölçüsünü bildikten sonra aldırmaz şeklinde cevap vermek mümkündür. Elbette fazla tüketilmemesi bu anlamda oldukça önemlidir.

COCA COLA ZERO İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Coca Cola Zero’nun içeriğinde neler var sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Su
  • Karbondioksit
  • Renklendirici (Karamel)
  • Asitliği düzenleyici (fosforik asit, sodyum nitrat)
  • Tatlandırıcı (aspartam, asesulfam – K ve Sukraloz)
  • Koruyucu (Sodyum benzoat)
  • Doğal aroma vericiler
  • Kafein

Coca Cola ürünlerinde genel olarak bir bardağında 28 gram yani yaklaşık 7 küp şeker bulunmaktadır. Bunun karşılığında Coca Cola Zero’da ise hiç şeker bulunmaz. Coca Cola Zero gibi ürünlerde şeker yerine tatlandırıcı kullanılmaktadır. Böylece daha düşük kalorili gazlı içecek tüketimine zemin hazırlanmaktadır.

ŞEKERSİZ COCA COLA DAHA FAZLA KAFEİN İÇERİYOR

Gazlı içeceklerin şekersiz olan çeşitlerinde tatlandırıcı kullanımının yanı sıra daha fazla kafein de bulunuyor. Özellikle Coca Cola Zero içerisinde çok yoğun oranda kafein bulunuyor. İnsanların normalden fazla kafein tüketmesi, sağlıkları için bazı risklerin oluşmasına neden olabiliyor.

Coca Cola Zero içerisinde yer alan kafein miktarı bir  fincan kahveden daha düşük olmakla birlikte şekersiz olduğu düşüncesiyle fazlaca tüketilen Coca Cola Zero nedeniyle çok daha fazla kafein almak mümkün hale geliyor. Bu nedenle özellikle hamilelerin ve kafeine karşı hassas olan kişilerin mümkün olduğunca Coca Cola Zero tüketiminde dikkatli olması gerekiyor.

FAZLA KAFEİN İNSANLARI NASIL ETKİLİYOR?

İnsanların normalden fazla kafein tüketmesi gün içerisinde huzursuzluk yaşaması, sinirlilik hali ve uyumakta güçlük gibi sıkıntılı durumların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle kafeini çok tüketmemek adına Coca Cola Zero tüketiminde ölçüyü iyi bilmek oldukça önemli bir hal alıyor.

Coca Cola Zero tüketiminde aşırıya kaçılması, kilo aldırmamakla birlikte farklı sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu nedenle her ne kadar kampanya yapılsa ve Coca Cola Zero zararsız gösterilse bile tüketiminde ölçüyü kaçırmamaya özen göstermek gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
704 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir