Cilt Yaralarını Ortadan Kaldıran En İyi 5 Cilt Kremi


70
684 Paylaşım, 70 points

Cilt insanlar için en hassas yerdir. Çok kolay yaralanabilen cilt, doğru şekilde korunmak zorundadır. Korunmadığında oluşan cilt yaraları tam olarak tedavi edilmezse, ciltte leke ya da iz kalması durumu ile karşılaşılacaktır. Bu yazımızda Cilt Yaralarını Ortadan Kaldıran En İyi 5 Cilt Kremi hakkında bilgi vereceğiz.

Cilt yaraları insanların görüntüsünde rahatsızlık veren bir durumdur. Cildinde yara izi olan kişiler bu izden kurtulmanın yollarını ararlar. Piyasada birçok krem, cilt yaralarının ortadan kaldırılması amacıyla kullanılmaktadır.CİLT YARALARINI ORTADAN KALDIRAN EN İYİ 5 CİLT KREMİ HANGİSİDİR?

Cilt Yaralarını Ortadan Kaldıran En İyi 5 Cilt Kremi şu şekilde sıralanır;

  • Madecassol Krem
  • Acnelyse Krem
  • Benzamtcin Tropikal Jel
  • Expigment Krem
  • Fito Krem

CİLT YARALARINI ORTADAN KALDIRAN MADECASSOL KREM NASIL KULLANILIR?

Cilt yaralarını ortadan kaldıran Madecassol krem, Bayer firması tarafından üretilmiş bir kremdir. Son yıllarda en çok satan kremlerden birisidir. Medikal krem olarak kullanılan Madecassol krem, cilt üzerindeki yaraların ortadan kaldırılması için kullanılmasının yanı sıra cildi yenileme özelliğine de sahiptir. İçerisinde bulunan Centella Asiatica isimli bitki sayesinde bu özelliğe kavuşmaktadır.

CİLT YARALARINI ORTADAN KALDIRAN ACNELYSE KREM NASIL KULLANILIR?

Cilt yaralarını ortadan kaldıran Acnelyse krem, Abdi İbrahim firması tarafından üretilmiş bir kremdir. Hem cilt yaralarını ortadan kaldırmak hem de sivilceleri yok etmek için kullanılabilir. İlk kullanıldığı zamanlarda kızarıklık ve kaşıntı oluşturma etkisi bulunan bu krem oldukça etkili bir kokuya da sahiptir. İçerisindeki A vitamini sayesinde cilt üzerindeki yaraların ortadan kaldırılmasını sağlar.

CİLT YARALARINI ORTADAN KALDIRAN BENZAMYCİN KREM NASIL KULLANILIR?

Cilt yaralarını ortadan kaldıran Benzamycin krem, diğer kremlerden biraz daha farklı etkiye sahiptir. Oldukça hızlı etki etme özelliği bulunan bu kremin etken maddesi Benzoil Peroksit ve Aktif Eritromisin olarak kullanılır. Ölü deriyi temizleme özelliğine de sahip olan bu krem sayesinde cilt üzerinde sorunlu bölge kalmayacaktır.

CİLT YARALARINI ORTADAN KALDIRAN EXPİGMENT KREM NASIL KULLANILIR?

Cilt yaralarını ortadan kaldıran Expigment krem, Orva firması tarafından üretilmiş bir kremdir. Uzman doktorların reçete etmesiyle alınabilen bu krem, ciltteki yaraları ortadan kaldırma özelliğinin yanı sıra cildi soyma ve yenileme özelliklerine de sahiptir. Kimyasal peeling olarak da kullanılan bu krem, cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

CİLT YARALARINI ORTADAN KALDIRAN FİTO KREM NASIL KULLANILIR?

Cilt yaralarını ortadan kaldıran Fito krem, Tripharma firması tarafından üretilmiş bir kremdir. Ciltteki yaraları ortadan kaldırma özelliğinin yanı sıra cilt lekelerini de yok etme ve sivilceleri ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. Etken maddesi Buğday ekstresi olan bu krem cilt bakım uzmanlarınca da sıklıkla tavsiye edilmektedir. Ciltteki yaraları yok etmek için günde 1 defa temiz cilde uygulamak gerekir. Cildin yarası problemli ise bölgeye en az 2 defa uygulamak çok daha doğru olacaktır. Ameliyattan kaynaklı yaralarda, derin kesik yaralarında kremin sürülmesinin ardından gazlı bezle kapatmak gerekmektedir. Böylece cilt yaralarını ortadan kaldırmak çok daha kolay olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
684 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir