Çiçeklerin Anlamları Nelerdir, Hangi Çiçek Neyi Anlatır?


76
744 Paylaşım, 76 points

Çiçekler birbirinden farklı görüntüleri ve renkleri ile görenlerin içini ferahlatır. Her çiçeğin rengi, görüntüsü, kokusu ve yapısı farklıdır. Farklı olan yanlarından birisi de çiçeklerin anlamlarıdır. Bu yazımızda Çiçeklerin Anlamları Nelerdir? Hangi Çiçek Neyi Anlatır? Sorularına cevap vereceğiz.

Birbirinden farklı görüntüleri ve kokuları olan çiçeklerin anlamları da birbirinden farklıdır. Her çiçek kendisine özel bir anlam taşır. Çiçeğin isimleri aynı dahi olsa renkleri bile anlamlarının değişmesine neden olmaktadır.ÇİÇEKLERİN ANLAMLARI NELERDİR? HANGİ ÇİÇEK NEYİ ANLATIR?

Çiçekler, insanların birbirlerine olan sevgilerini ve duygularını anlatmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle gönderilecek bir çiçeğin ne anlama geldiğini iyi bilmek ve doğru çiçeği göndermek gerekmektedir.

Çiçekler genel olarak sevgiyi belirtmek için kullanılsa da renkleri ve çeşitleri ile farklı anlamlar da yüklenebilmektedir. Çiçeklerin Anlamları Nelerdir? Hangi Çiçek Neyi Anlatır? Sorularına lu şekilde cevap verilebilir;

 • Beyaz gül – masumiyet
 • Kırmızı gül – aşk
 • Pembe gül – gönlüm sende
 • Sarı gül – sıcaklık ve sevgi
 • Mavi gül – gizem
 • Beyaz karanfil – temizlik ve saflık
 • Kırmızı karanfil – sevgi
 • Pembe karanfil – içtenlik
 • Sarı karanfil – hüzün
 • Beyaz lale – saflık ve temizlik
 • Kırmızı lale – seni seviyorum
 • Pembe lale – anlayış
 • Sarı lale – gerginlik
 • Beyaz orkide – masumiyet ve zarafet
 • Pembe orkide – sevimlilik
 • Mor orkide – asalet
 • Mavi orkide – aşkların en büyüğü
 • Papatya – temiz kalp
 • Kaktüs – içtenlik
 • Melekotu – ilham kaynağımsın

BEYAZ GÜLÜN ANLAMI NEDİR?

Beyaz gülün anlamı masumiyettir. Beyaz güller masumiyeti, saflığı ve temizliği temsil etmektedir. Genel olarak evlilik teklifi edecek olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Beyaz gül ile evlilik gibi önemli bir başlangıç yaparken masuniyet ve temizlik yansıtılmaktadır.

KIRMIZI GÜLÜN ANLAMI NEDİR?

Kırmızı gülün anlamı aşktır. Kırmızı gülün aşkı temsil etmesi evrenselleşmiştir. Aşkını itiraf etmek isteyen kişilerin tercihi ilk olarak her zaman kırmızı gülden yana olmaktadır. Özellikle Sevgililer Günü gibi özel günlerde genellikle kırmızı gül tercih edilmektedir.

PEMBE GÜLÜN ANLAMI NEDİR?

Pembe gülün anlamı gönlüm sendedir. Zarifliği ve güzelliği ile dikkat çekem pembe güller, sevgi duyulan kişiye aşık olunduğunun haberinin verilmesi için kullanılabilecek en doğru yöntemlerden birisidir.

SARI GÜLÜN ANLAMI NEDİR?

Sarı gülün anlamı sıcaklık ve sevgidir. Sarı güller 18. Yüzyıla kadar çok fazla bilinmemekle birlikte ülkemizde sıklıkla sevgiyi ve duyulan yakınlığı belirtmek amacıyla kullanılmaktadır. Sıcaklık ve sevgiyi temsil eden sarı gül, bir dönem parti simgesi olarak da kullanılmıştır.

MAVİ GÜLÜN ANLAMI NEDİR?

Mavi gülün anlamı gizemdir. Gizemi ve esrarengiz olmayı temsil eden mavi gül, imkansızı elde etmek isteyenlere en doğru mesajı vermektedir. Bir kişiye kendisine ulaşmasının imkansız olduğunu ve boş yere uğraşmaması gerektiğini anlatmak için mavi gül göndermek akıllıca olacaktır.

BEYAZ KARANFİLİN ANLAMI NEDİR?

Beyaz karanfilin anlamı temizlik ve saflıktır. Temiz ve saf duygularını karşısındaki kişiye iletmek isteyenler beyaz karanfil ile de bu mesajlarını kolaylıkla ulaştırabilirler. Gülden çok daha uygun fiyata sahip olan beyaz karanfil, hemen herkesin duygularını ifade etmesini sağlamaktadır.

KIRMIZI KARANFİLİN ANLAMI NEDİR?

Kırmızı karanfilin anlamı sevgidir. Hemen her türlü sevginin ifade edilmesi için kullanılan kırmızı karanfil sadece özel duygular için kullanılmamaktadır. Kırmızı karanfil özellikle seçim dönemlerinde partiler tarafından seçmenlerine duyulan sevgiyi anlatmak için sıklıkla kullanılmaktadır.

PEMBE KARANFİLİN ANLAMI NEDİR?

Pembe karanfilin anlamı içtenliktir. Zarif ve bir o kadar da sevimli bir görünüme sahip olan pembe karanfil, henüz aşka dönüşmemiş ancak ufak ufak şekillenmeye başlamış duyguları ifade etmek için kullanılabilir. Pembe karanfil, kişinin içtenliğini göstermesinin en kolay yoludur.

SARI KARANFİLİN ANLAMI NEDİR?

Sarı karanfilin anlamı hüzündür. Yaşanan üzüntülü bir durumu, kalp kırıklıklarını, yaşanan ayrılıkları göstermek ve kişinin üzüntüsünü ifade etmesi için kullanılabilecek en doğru çiçek sarı karanfil olacaktır.

BEYAZ LALENİN ANLAMI NEDİR?

Beyaz lalenin anlamı saflık ve temizliktir. Saf ve temiz duygularını karşısındaki kişiye göstermek isteyen ancak bunun için gül kullanmayı tercih etmeyen kişilerin beyaz laleyi tercih etmesi doğru olacaktır. Beyaz lale ile saf ve temiz duygular kolaylıkla anlatılabilir.

KIRMIZI LALENİN ANLAMI NEDİR?

Kırmızı lalenin anlamı seni seviyorumdur. Kırmızı aşkın rengidir. Bu nedenle sadece kırmızı gül ile değil kırmızı lale ile de gösterilebilir. Kırmızı lale, her türlü sevgi için kullanılabilir. Sadece aşk için tercih edilmeyen kırmızı lale, sevginin anlatılmasının en kolay yoludur.

PEMBE LALENİN ANLAMI NEDİR?

Pembe lalenin anlamı anlayıştır. Anlayışlı olduğunu göstermek isteyen kişilerin tercihi mutlaka pembe laleden yana olmalıdır. Pembe lale gönderilen kişiye karşı ne kadar anlayışlı olduğu kolaylıkla gösterilebilecektir.

SARI LALENİN ANLAMI NEDİR?

Sarı lalenin anlamı gerginliktir. Genelde çiçekler olumlu duyguları ifade etse de sarı lale gibi çiçekler gerginliği anlatmaktadır. Karşılıklı yaşanan gerginlik durumlarında yaşadığı sorunları iletmek isteyen kişilerin sarı lale kullanması akıllıca olacaktır.

BEYAZ ORKİDENİN ANLAMI NEDİR?

Beyaz orkidenin anlamı masumiyet ve zarafettir. Son yıllarda özellikle kız isteme törenleri için beyaz orkide kullanılmaktadır. Beyaz orkide, zarafetin çiçeği olarak bilinmesinin yanı sıra masumiyeti de en iyi anlatan çiçeklerden birisidir.

PEMBE ORKİDENİN ANLAMI NEDİR?

Pembe orkidenin anlamı sevimliliktir. Her rengi içe en zarif çiçeklerden birisi olan orkidenin pembe rengi sevimli görüntüsü ile ilgi görmektedir. Pembe orkide ile yeni yeni başlayan duyguları kolayca göstermek mümkün olacaktır.

MOR OKİDENİN ANLAMI NEDİR?

Mor orkidenin anlamı asalettir. Zarafetinin yanı sıra asaleti de temsil eden mor orkide, asil gelin olmak isteyen tüm genç kızların ilk tercihi olmaktadır. Gelin modasının başta gelen çiçeklerinden birisi olan mor orkide sıklıkla kullanılmaktadır.

MAVİ ORKİDENİN ANLAMI NEDİR?

Mavi orkidenin anlamı aşkların en büyüğüdür. Mavi orkide kullanılarak aşkın en büyüleyici hali anlatılabilir. Büyük sevdaların çiçeği olan mavi orkideyi genel olarak birbirine çok büyük sevgisi olan ve birbirinden asla vazgeçmeyecek çiftler tercih etmektedir.

PAPATYANIN ANLAMI NEDİR?

Papatyanın anlamı temiz kalptir. Baharı simgeleyen çiçek olarak bilinen papatya, kişinin ne kadar temiz kalpli olduğunu göstermek için kullanılmaktadır. Görüntüsü çok etkileyici ve oldukça şirin olan papatyalar, duyguların ifadesi için sıklıkla kullanılmaktadır.

KAKTÜSÜN ANLAMI NEDİR?

Kaktüsün anlamı içtenliktir. Kulağa garip gelse de kaktüs oldukça güzel bir anlam ifade etmektedir. Kaktüsü sevdiği kişiye gönderen, aşklarının bütün zorluklara rağmen katlanarak devam etmesi temennisinde bulunmaktadır.

MELEKOTUNUN ANLAMI NEDİR?

Melekotunun anlamı ilham kaynağımsındır. Görüntüsü diğer çiçeklerden daha kötü olsa da anlamı yönünden tercih edilmektedir. Karşıdaki kişinin kendisine ilham verdiğini, umut ve neşe sağladığını göstermek için melekotu çiçeği kullanılabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
744 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir