Cep Telefonunda Taksit Sayısı 6 Aya Çıktı


59
586 Paylaşım, 59 points

Cep telefonu, günümüzde herkesin ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. Sabah ele alınan telefon neredeyse gün boyunca elden düşürülmüyor. Cep telefonlarına olan bu yoğun ilgi satışlarının da sürekli olarak artması anlamına geliyor. Cep telefonu satışlarına bir süre önce getirilmiş olan taksit sınırlandırılması, geçtiğimiz günlerde değişti. Artık cep telefonları 6 taksite kadar alınabiliyor. Bu yazımızda cep telefonu alacaklara yenilenen taksit oranları ile ilgili değişiklikleri anlatacağız.

Cep telefonu almak artık bir lüks olmaktan çıkıp bir zorunluluk haline geldi. Günümüzde her işlemin cep telefonları üzerinden halledilmesi göz önünde bulundurulduğunda bu zorunluluk çok da tuhaf gelmiyor.

  • Cep Telefonu Kaç Taksitle Alınabilir?

Cep telefonu fiyatları birçok kişi için peşin alınacak tutarların üzerinde seyrediyor. Bu durumda telefon alacak kişiler, taksitli satışa yönelmek zorunda kalıyor. Cep telefonu alırken en fazla kullanılan taksit şekli elbette ki kredi kartı oluyor. Kredi kartı üzerinden yapılan taksitlendirme sayesinde çok daha üst model cep telefonu alınabiliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde cep telefonu alımlarına bir sınırlandırma getirildi. Taksit oranlarının oldukça düşürüldüğü cep telefonu satışları, telefon almak isteyenlerin canını bir hayli sıktı. Düşük taksit miktarı ile alım güçleri azalırken, üst model satışlarında da düşüşler gözlendi.

  • Yeni Düzenleme ile Taksit Sayısı Arttı

Yapılan yeni düzenleme kapsamında kredi kartı ile cep telefonu alımında taksitlendirme sayısı artırıldı. Resmi Gazetede yayımlanan kararın ardından cep telefonu taksit sayısı 6 aya kadar uzatıldı. Bu taksit sayısı 3.500 TL ve üzeri tutarlardaki cep telefonları için geçerli olacak. 3.500 TL ve altı ücretli cep telefonlarında 12 aya kadar taksit imkânı sunulacak.  • Kredi Kartı ile Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile cep telefonu almak oldukça kolay bir işlemdir. Cep telefonu ister mağaza ister internet üzerinden satın alınabilir. Cep telefonu modelinin belirlenmesinin ardından tercih edilen şekilde taksitle satın alma işlemi gerçekleştirilebilir. Cep telefonu tutarına göre taksit sayısı belirlenecektir. 3.500 TL sınırı belirlenmiş olmakla birlikte bu sınırın altına 12 ay, üstüne 6 aya kadar taksit yaptırılabilir.

  • Kredi Kartı Olmadan Taksitle Cep Telefonu Alınabilir mi?

Kredi kartı olmayan ya da kart limiti telefon alabilecek kadar yüksek olmayanlar için de taksitle telefon alma yolları mevcut. Bunun için senetle cep telefonu satışı yapan firmalar tercih edilebilir. 48 aya kadar telefon taksiti yapabilen bu firmalar, cep telefonlarını piyasadan biraz daha yüksek fiyata satmaktadır. Ancak kredi kartı ile telefon alma şansı bulunmayanlar genel olarak bu ayrıntıyı göz ardı etmeyi tercih etmektedir.

Telefon operatörleri de kredi kartı olmaksızın taksitle cep telefonu vermektedir. Bunun için faturalı hat sahibi olmak gerekir. Faturalı hatlarda belirlenmiş ücretin üzerine alınan telefonun aylık taksitleri eklenecektir.

Kredi kartsız telefon almanın bir diğer yolu ise banka kredileridir. Birçok banka, telefon satan ünlü markalarla işbirliği içerisinde çalışır. Belirlenmiş markalardan cep telefonu satın alma işlemlerinde bankaların sunduğu 48 aya kadar kredi fırsatından yararlanılabilir. Bankalar ve markalar arasında yapılan kredi anlaşmaları şu şekildedir;  • Teknosa – Arçelik = ING Bank
  • Vatan Bilgisayar = Odeabank
  • MediaMarkt = Denizbank

Teknosa – Arçelik = ING Bank: bu iki mağazadan taksitle cep telefonu almak için ING banka başvuru yapılabilir. Kredi notunun incelenmesinin ardından olumlu görülmesi halinde banka tarafından seçilen cep telefonu ücreti kadar kredi verilir. Bu kredi bankaya 48 aya kadar taksitle ödenebilir.

Vatan Bilgisayar = Odeabank: Vatan Bilgisayar’dan alınacak olan cep telefonları için Odeabank üzerinden 12 taksit fırsatı bulunmaktadır. Taksit fırsatından yararlanmak için VATAN – T.C. kimlik numarası – cep telefonu fiyatı yazılarak 8444’e gönderilmelidir. Bankanın olumlu dönüşünün ardından istenilen evraklarla birlikte mağazaya giderek cep telefonu alınabilir.

MediaMarkt = Denizbank: MediaMarkt mağazalarından taksitle alınacak cep telefonları için Denizbank üzerinden 36 ay taksit fırsatı sunulmaktadır. Taksitli alışveriş için T.C. kimlik numarası – cep telefonu numarası ile başvuru yapılmalıdır. Başvurunun onaylanmasının ardından cep telefonu satın alınabilir.

Cep telefonunu kredi kartı ile taksitle alma şansı bulunmayanlar bu şekilde farklı yolları deneyerek de cep telefonu alabilirler. Bu yöntemlerle alınan cep telefonlarında piyasanın biraz daha üzerinde bir ödeme yapılabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
586 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
97
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir