Cep Telefonu Kredisi Alacaklar Yandı!


52
505 Paylaşım, 52 points

Cep telefonu günümüzün vazgeçilmez teknolojik cihazlarının başında geliyor. Hemen her yaştan vatandaşın cebinde bir akıllı telefon bulmak mümkün. Ancak cep telefonlarının yüksek fiyatlı olması ve taksitlerin kısıtlılığı nedeniyle birçok kişi cep telefonu kredisine yöneliyor. Bu yazımızda Cep Telefonu Kredisi Alacaklar Yandı! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Cep telefonları ne kadar özelliğe sahip olursa o kadar yüksek fiyatla satışa çıkartılıyor. Ortalama bakılacak olursa orta sınıf özelliklere sahip cep telefonu modelleri 1000 TL ve üzeri fiyatlarla alıcı buluyor. Telefon fiyatlarının yüksek olmasına karşılık taksit seçeneği ise ne yazık ki düşük tutuluyor.CEP TELEFONU KREDİSİ İLE TELEFON ALIMI ARTTI

Cep telefonu alacakları için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alına son kararın arsından kredi kartına taksit sayısında düşüş yapılmıştı. Cep telefonu alacak kişilerin kredi kartına en fazla 6 ay taksit yatırmak zorunda olması, taksit tutarlarının yükselmesine ve vatandaşların bu konuda zorlanmasına neden oldu.

Cep telefonunu daha yüksek taksit sayısı ile almak isteyen birçok kişi, mağazaların sunduğu cep telefonu kredisi ile telefon alma yolunu kullanmaya başladı. Cep telefonu satan teknoloji mağazaları, müşterilerine alacakları yüksek tutarlı cep telefonları için cep telefonu kredisi fırsatı sunuyor. Bankalarla yapılan anlaşma kapsamında müşterilere kredi fırsatı sunan mağazalar, bu sayede daha uzun taksitler ile telefon almaya olanak sunuyor.

CEP TELEFONU KREDİSİ ALACAKLAR YANDI!

Cep telefonu kredisine ilginin artması üzerine devreye giren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, telefon alacak vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Cep telefonu kredisi veren mağazaların bu krediden faydalanabilmesi için telefon koruma sigortası yaptırma zorunluluğunu da sunduğunu ve böylece telefon alacak kişilerden daha yüksek para alındığını belirten BDDK, vatandaşların kred yerine GSM operatörlerine yönelmesinin daha doğru olacağının altını çizdi.

Cep telefonu almak isteyen kişilere hizmet veren teknoloji mağazalarının birçoğu anlaşmalı banka üzerinden cep telefonu kredisi fırsatı sunuyor. Cep telefonu alacaklar bu kredi sayesinde daha uzun taksitler ile telefonu ödeme şansını buluyor. Ancak bu telefonu alabilmek için müşterilerin telefona kasko da yaptırması gerekiyor. Telefonda çarpma ve kırılmalara karşı güvence olarak sunulan bu kasko için de ekstradan ödeme yapmak gerekiyor.

BDDK GSM OPERATÖRLERİ İLE ANLAŞMA YAPTI

Teknoloji mağazalarının kredi sunmasına karşılık Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu GSM operatörleri ile bir anlaşma yapıldığını açıkladı. Cep telefonu almak isteyenler, GSM operatörleri üzerinden sunulan modellerden alacak 12 taksitle ödeme fırsatına sahip olacaklar.

Teknoloji mağazalarından sadece 3,500 TL’ ye kadar olan cep telefonu modelleri için sunulan cep telefonu kredisi, GSM operatörleri üzerinden çok daha yüksek tutarlı telefonlar için de sunulacak. Cep telefonu almak isteyen kişiler, bağlı bulundukları GSM operatörünün sunduğu telefon modelleri arasından istediklerini seçerek faturalı iseler faturalarına ek ödeme şeklinde telefon alma hakkına sahip olacaklar. GSM operatörü üzerinden taksitle cep telefonu alan kişiler, bu telefonu 12 eşit taksitle ödeyebilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

52
505 Paylaşım, 52 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir