ÇAYKUR 500 İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı


65
656 Paylaşım, 65 points

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), yeni bir personel alım ilanı yayımladı. İlan kapsamında ÇAYKUR bünyesinde görevlendirilmek üzere toplamda 500 işçi alımı yapılacağı açıklandı. Bu yazımızda ÇAYKUR 500 İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı başlığının detaylarını anlatacağız.

ÇAYKUR, belirli aralıklarla ihtiyaç duyduğu personel alımı için iş ilanları yayımlıyor. ÇAYKUR’ dan 2021 yılı için de bir personel alım ilanı geldi. İlan kapsamında ÇAYKUR bünyesinde işçi olarak görevlendirilecek 500 personel alımı yapılacak.ÇAYKUR 500 İŞÇİ ALIMI YAPACAĞINI AÇIKLADI

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 2021 işçi alım ilanına göre ÇAYKUR bünyesinde olmak üzere işe alınacak olan 500 personelin müdürlüğe ait farklı fabrikalarda görevlendirilmesi söz konusu olacak.

İşe girecek olan işçi adaylarının ÇAYKUR tarafından belirlenen şartlara uygun olması gerekecek. Şartlara uygun olmayan adayların başvuruları değerlendirme dışı tutulacak. İlan kapsamında işe alınacak olan 500 adaydan 100 tanesinin eski hükümlü ve engelli vatandaşlardan oluşacağı da açıklandı.

ÇAYKUR 500 İŞÇİ ALIMI NERELERE YAPILACAK?

ÇAYKUR 500 İşçi Alımı yapılacak yerler şu şekilde sıralanıyor;

  • Rize ÇAYKUR fabrikası: 210 beden işçisi + 145 çay eksperi
  • Trabzon ÇAYKUR fabrikası: 60 beden işçisi + 32 çay eksperi
  • Artvin ÇAYKUR fabrikası: 25 beden işçisi + 20 çay eksperi
  • Giresun ÇAYKUR fabrikası: 5 beden işçisi + 3 çay eksperi

ÇAYKUR 500 İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

ÇAYKUR bünyesinde işçi ya da çay eksperi olarak görevlendirilmek isteyen adayların öncelikle başvuru için belirlenmiş şartlara uygun olması gerekiyor. ÇAYKUR 500 İşçi Alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

ÇAYKUR Beden İşçisi Alım Başvuru Şartları:

  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Başvuru yapılan fabrikanın bulunduğu ilde ikamet ediyor olmak
  • 18 yaşından büyük, 50 yaşından küçük olmak
  • Erkek olmak

ÇAYKUR Çay Eksperi Alım Başvuru Şartları:

  • MYO Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü mezunu olmak
  • 2020 KPSS Ön lisans P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak

ÇAYKUR 500 İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÇAYKUR 500 İşçi Alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların başvurularını Türkiye İş Kurumu il veya ilçe müdürlükleri üzerinden bizzat yapmaları mümkündür. Bunun yanı sıra internet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmek isteyen adaylar İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden ÇAYKUR 500 İşçi Alımı ilanını bularak başvuru işlemlerini buradan da gerçekleştirebilirler.

ÇAYKUR 500 İşçi Alımı ilanı kapsamında başvuruda bulunacak olan adayların sadece tek bir fabrika için başvuruda bulunma hakları vardır. Birden fazla fabrika ya da kadro için yapılan başvurular geçersiz sayılacak ve başvuru sahibi değerlendirme dışı bırakılacaktır.

ÇAYKUR 500 İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NASIL YAPILACAK?

ÇAYKUR 500 İşçi Alımı kapsamında çay eksperi olarak görev almak isteyen adayların işe alım işlemleri kura çekimi ile yapılacaktır. ÇAYKUR 500 İşçi Alımı kura çekimi, Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

ÇAYKUR 500 İşçi Alımı kura çekimi öncesinde adayların başvuru işlemlerini tamamlaması ve gerekli belgeleri hazırlayarak iletmiş olması gerekmektedir. Belge teslimi yapmayan adaylar, kura çekimi kapsamında yedeklerde tutulacaktır. ÇAYKUR 500 İşçi Alımı başvuru dilekçelerinin İŞKUR üzerinden verilmiş olması gerekmektedir. Başvuruların fabrikalar üzerinden yapılması durumunda verilmiş olan dilekçeler geçersiz sayılacaktır.

ÇAYKUR 500 İşçi Alımı başvurusunda bulunan adayların mutlaka başvuruda bulundukları fabrikanın olduğu ilde oturuyor olması gerekmektedir. Farklı bir ilden yapılan başvurular, kura sürecinde geçersiz sayılacak ve kura çekimine dahil edilmeyecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
656 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
37
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir