Carrefour İş Başvurusu Personel Alımı ve Çalışma Koşulları

Sabancı Holding yönetiminde olan Carrefour şubelerinde çalışmak birçok market zincirlerine oranla çok daha avantajlı. BİM ve A101’de hiçbir şekilde servis hizmeti verilmezken birçok Carrefour şubelerinde çalışanların bazı saatlerde evlerine getirilip götürülmesi için servis hizmetleri bulunmaktadır. Bu sayede ulaşımı kafanıza takmanıza çok da gerek kalmaz. İlk şubesini 1993 tarihinde açan Carrefour bünyesinde şimdi yüzlerce aktif şube bulunuyor. Bu şubelerde de her yıl binlerce kişiye istihdam sağlanmakta.

  • Carrefour Personel Alımı ilanlarına İş Başvurusu Yapmak

Diğer büyük market zincirleri ile mücadele edebilmek için çalışan ve şube sayısında artışa giden Carrefour iş başvurusu alımlarını hızla devam ettiriyor. Sizler de Carrefour marketlerinde kariyer yapmaya başlamak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç küçük işlem bulunuyor. Başvuru işlemlerini ara ara aktif eden Carrefour, daha çok ilanlar üzerinden iş alımı yapmaktadır. Bunun için firmanın internet sitesini belirli aralıklarla kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. Bunun dışında da şube müdürlüklerine müracaat etme şansınız da bulunuyor tabii ki.

Carrefour iş ilanlarına başvuru yapmak için çevrenizde, yakınınızda bulunan Carrefour şubesine giderek başvuru formu talep edebilirsiniz. Formu detaylıca doldurmayı ve kendinizi güzel bir şekilde açıklamayı da kesinlikle ihmal etmeyin. Şube sayısının diğer markalara göre daha az olması nedeniyle çalışanlarını daha ince eleyip sık dokuyarak seçen Carrefour, birçok kriteri dikkate almaktadır. Bunların başında tabii ki tecrübe ve insanlarla iletişim geliyor. Şuanda müşteri memnuniyeti oranlarıyla ülkenin en başarılı zincir marketlerinden birisi konumunda olan şirket bu iddiasını korumak istediğini için çalışanlarını da bu doğrultuda seçmektedir.

  • Carrefour Çalışma Koşulları Nelerdir?

Sabancı Holding bünyesine girdikten sonra personel sayısında önemli bir artışa giden Carrefour, müşterilerinde olduğu gibi çalışanlarında da memnuniyeti ön planda tuttuğu için gayet çalışan dostu şartlara sahiptir diyebiliriz. Türkiye’nin en işlek şubelerine sahip olan Carrefour’da bu nedenle işler yoğun geçmektedir. Ancak çalışanların bu yoğun tempoda dinlenmesi amacıyla zaman zaman etkinlikler ve organizasyonlar ile moral desteği sunulmakta.

Günlük olarak 8.5 saati doldurmak zorunda olan Carrefour çalışanları için bu sürenin içerisinde yemek, dinlenme ve sigara molaları da bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar için de yaklaşık 1.5 saat ayrıldığını söyleyebiliriz. Bu da çıkarıldığında çalışanlar günlük 7 saat çalışmakta demek yanlış olmaz. Vardiya sisteminin bulunduğu

Carrefour şubelerinde vardiyalar sabahları 8.30-16.30 akşamları ise 13.00-21.30 saatleri arasında geçerlidir.

  • Carrefour Çalışanlarının Maaşları Ne Kadar?

Bünyesinde her il ve ilçeden şubeler bulunduran Carrefour, çalışanlarına en düşük maaş olarak asgari ücretin biraz dsha fazlasını vermektedir. Ancak maaşlara etki eden birçok faktörün bulunduğunu da hatırlatmak gerek. Promosyonlu ürün satışlarından da zaman zaman çalışanlara pay verilmektedir. Çalışanlarına en düşük 2.500 TL maaş veren Carrefour, bu konuda birçok rakibini geride bırakıyor. Mutlu personel, mutlu müşteri demektir diyen ünlü market zinciri, çalışanlarının maaşlarını sürekli olarak yüksek tutmaktadır.

  • Firmada üç yıl dolduran çalışanlar üç ayda bir, bir maaş ikramiye almaya hak kazanırlar. Bu da genel olarak çalışanları oldukça memnun ediyor.
  • Carrefour kasiyer maaşları en düşük 2.500 TL’den başlayıp eklenen promosyon ve diğer ücretlerle birlikte 3.000 TL’ye kadar ücret alabiliyorlar.
  • Buna ek olarak şubelerde görev yapan şube müdürleri de 5.000 TL’ye kadar maaşa sahipler.
  • Ayrıca ciro hedeflerini aşan mağazalarda çalışan personelin maaşlarına da ek ücretler ödenmektedir. Kısacası mağaza kazanıyorsa bünyesinde bulunan personel de o doğrultuda kazanıyor. Bu yüzden birçok Carrefour çalışanı kendi işletmesi gibi gayretle çalışmaktadır.

Yukarıda belirtilen rakamlar birçok iş arayanın iştahını kabartıyor ancak bu sebepten dolayı da işe girmek daha zor diyebiliriz. Her ne kadar fazla diploma ve artı avantaja sahipseniz işe girme ihtimaliniz o kadar artacaktır.