Çalışan Annelere Müjde! 0- 60 Ay Arası Çocuğu Olanlara Aylık 650 TL Ödenecek


102
976 Paylaşım, 102 points

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan çalışan annelere müjdeli bir haber geldi. 0 – 60 ay arası çocuk sahibi olan çalışan annelere artık maddi destek sağlanacak. Hazırlanan proje kapsamında sigortalı çalışan 10 bin 250 anneye her ay 650 TL ödeme yapılacak. Bu yazımızda 0 – 60 aylık çocuğu olan çalışan annelere sağlanacak destek hakkında bilgi vereceğiz.

Kadın istihdamını artırmak amacı ile çalışan kadınlara yönelik olarak sürekli yeni düzenlemeler hazırlanıyor. Özellikle anneleri iş hayatına kazandırmak için çabalayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni bir düzenleme ile gündeme geldi.ÇALIŞAN ANNELERE AYLIK 650 TL ÖDEME GELİYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme kapsamında çalışan annelere maddi destek verilecek. 0 – 60 ay arası çocuk sahibi olan anneler, çocuklarının bakım masrafları için aylık 650 TL ödeme alacak. Söz konusu maddi destekten yararlanabilmek için annenin sigortalı çalışan olması gerekiyor.

Annelere verilecek mali destek ile ilgili açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Selçuk yaptığı açıklamada, kadın istihdamını artırmak amacı ile hazırlanan “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında annelere maddi yardımda bulunulacağını açıkladı.

650 TL ÇOCUK YARDIMINI ALMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NEDİR?

Bakanlık projesi kapsamında çalışan annelere yönelik olarak hazırlanmış olan bu projede, 0 – 60 aylık çocuk sahibi olan çalışan annelerin Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan kreş e, anaokuluna ya da gündüz bakım evine çocuklarını göndermeleri karşılığında her ay 650 TL destek ödemesi yapılacak. Bu ödemeden yararlanmak için annelerin sigortalı işçi statüsünde çalışıyor olması gerekiyor.

Söz konusu destek ödemesi 24 ay boyunca devam edecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında hazırlanmış bu projeye katılan ilk 13 bin anneye tek seferlik olmak üzere 650 TL kırtasiye desteği de sağlanacak.

ÇALIŞAN ANNELERE 650 TL DESTEK PROJESİ ÖN KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Çalışan annelere yönelik olarak hazırlanan proje için ön kayıt süreci 15 Ekim Salı günü saat 14:00 itibari ile başlayacak. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan ön başvuru içi SGK internet sitesi kullanılacak. 0 – 60 ay arası çocuk sahibi olan anneler, başvurunun ardından 24 ay boyunca her ay 650 TL olmak üzere çocuk kreş yardımı almaya başlayacak.

Söz konusu proje kapsamında 10 bin 250 çalışan annenin projeden yararlanacağı ve ödeme alacağı tahmin ediliyor. Çalışan annelere yönelik olan bu projeye toplamda 169 milyon TL ayrılmış durumda. Başvuru için e – devlet şifresi ile sisteme giriş yapılması gerekecek. İlk başvuran anneler 650 TL kırtasiye yardımını da alma hakkına sahip olacak.

ÇALIŞAN ANNELERE 650 TL DESTEK PROJESİ ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

102
976 Paylaşım, 102 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
15
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
14
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir