Burun Estetiği Olmanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?


80
784 Paylaşım, 80 points

Burun estetiği birçok kişi tarafından tercih edilen ilk estetik operasyonlardan birisidir. Burun yüz görüntüsünü en çok etkileyen organ olduğu için yüz ifadesinin daha güzel olmasını isteyen birçok insan burun estetiğini yaptırmaktadır. Bu yazımızda vurun estetiği yaptırmayı düşünenler için Burun Estetiği Olmanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Günümüzde hem kadın hem erkek birçok kişi estetik operasyonlara ilgi gösteriyor. En çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisi de burun estetiği oldu. Yüzün tam ortasında yer alan burun, insanların yüzde ilk gördüğü yer olduğu için güzel görünmesini isteyen kişiler, burun estetiği yaptırıyorlar.BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMAK GÜVENLİ MİDİR?

Burun estetiği yaptırmak isteyenler bazı soru işaretlerine cevap ararlar. Burun estetiği yaptırmak ne kadar güvenli sorusu sıklıkla dillendirilmektedir. Burun estetiği sonrasında yüzde bir iz kalması ihtimali büyük tedirginliğe neden olmaktadır.

Burun estetiği iki şekilde yapılabilir. Açık burun estetiğinde burnun deliklerinin arasından yapılan kesi ile estetik operasyon gerçekleştirilir. Bu ufak bir ameliyat izine neden olabilir. Ancak kapalı burun estetiğinde hiçbir iz kalmayacak şekilde ameliyat yapılmaktadır.

BURUN ESTETİĞİ OLMANIN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Burun estetiği yaptırmak kişiye avantaj sağladığı gibi dezavantaj da sağlayabilmektedir. Burun Estetiği Olmanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Burun Estetiğinin Avantajları;

  • Güzel bir görünüme sahip olmayı sağlar
  • Solunum yolları ile ilgili sıkıntıları giderir
  • Kişinin özgüveninin artmasını sağlar

Burun Estetiğinin Dezavantajları;

  • Estetik ameliyat olması nedeniyle bazı riskler içerebilir
  • İç kanama tehlikesi vardır
  • Bazı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir
  • Ameliyat bölgesinde hissizlik ve uyuşukluk oluşabilir
  • Enfeksiyon gibi yan etkiler görülebilir

BURUN ESTETİĞİ HANGİ DURUMLARDA YAPILMALIDIR?

Burun estetiği hangi durumlarda yapılmalıdır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; burun estetiği hem görsel rahatsızlık hem de sağlık sorunları olduğu zaman yapılabilir. Genel olarak burun şeklinin beğenilmemesi durumunda sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra buruna karşı alınan bir darbe sonucu oluşan travmaların tedavisi için de gerekli görülebilmektedir.

BURUN ESTETİĞİNDE YAŞ SINIRI VAR MIDIR?

Burun estetiğinde yaş sınırlaması belirli kriterlere göre vardır. Bir kişinin burun estetiği yaptırması için kemik gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Bu durumda yaştan daha öte kemik ve kıkırdak gelişimi çok daha önemlidir. 6 yaşında olan bir çocuğun kemik ve kıkırdak gelişimi yeterli ise burun estetiği yaptırmasında bir sakınca yoktur. Çok ilerleyen yaşlarda ise alınacak anestezinin zarar vermesi ihtimaline karşı burun estetiği çok fazla tavsiye edilmemektedir.

BURUN ESTETİĞİNDE KADIN VE ERKEK FARKI VAR MIDIR?

Burun estetiğinde kadın ve erkekler farkı var mıdır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Erkeklerin burun yapısı ile kadınların burun yapısı birbirinden farklıdır. Erkeklerde burun açısı 90 derece kadarken kadınlarda bu açı biraz daha fazladır. Bu nedenle kadınların burnu erkeklerin burnundan daha kalkık olmak zorundadır.

BURUN ESTETİĞİ İLE BİRLİKTE BURUN ETİ VE BURUN TIKANIKLIĞI AMELİYATLARI DA YAPILABİLİR Mİ?

Burun estetiği ile birlikte burun eti ve burun tıkanıklığı ameliyatları yapılabilir mi? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; burnunda nefes almasını engelleyecek ve sağlık sorunu oluşturacak şekilde bir tıkanıklık ya da burun eti olanların mutlaka operasyon ile bu durumu düzelttirmesi gerekir.

Burun estetiği sırasında burun eti ya da burun tıkanıklığı sorunu da eş zamanlı olarak düzeltilebilir. Estetik yaptıracak olan kişi, hekime yaşadığı sorunları da anlattığı takdirde burunda meydana gelmiş olan sorun da estetik operasyonu arasında kolaylıkla düzeltilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
784 Paylaşım, 80 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir