Bu Uygulamayı Yükleyenler Artık WhatsApp Kullanamayacak!


73
714 Paylaşım, 73 points

Whatsapp, milyarlarca kişi tarafından kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması. En çok tercih edilen uygulama olan Whatsapp, sürekli olarak farklı kararlar alarak bu kararları kullanıcıları ile paylaşıyor. Whatsapp cephesinden yine ilginç bir karar haberi geldi. Bu yazımızda Bu Uygulamayı Yükleyenler Artık WhatsApp Kullanamayacak! Başlığının detaylarını paylaşacağız.

Whatsapp, kullanıcıların taleplerini göz önünde bulundurarak kendisini sürekli olarak güncelleyen uygulamalardan birisi. Sürekli yenilikler sunan anlık mesajlaşma uygulaması, bununla birlikte sürekli de yeni kararlar alıyor.WHATSAPP’ TAN ŞAŞIRTAN YENİ KARAR

Whatsapp uygulaması, sürekli farklı konularda kararlar alarak kullanıcıları ile bu kararları paylaşıyor. Kullanıcıların taleplerini her zaman ön planda tutan uygulama, bazen de kullanıcıları le ilgili farklı şekilde kararlar alabiliyor.

Bir süre önce bazı telefon modellerinden desteğini çektiğini açıklayan Whatsapp, bu sefer çok daha farklı bir karar aldığını açıkladı. Whatsapp cephesinden gelen bu karar haberi, birçok kullanıcının şaşkınlık yaşamasına neden oldu.

BU UYGULAMAYI YÜKLEYENLER ARTIK WHATSAPP KULLANAMAYACAK!

Whatsapp kullanıcıları, alınan yeni karar kapsamında bazı uygulamalardan vazgeçmek zorunda kalacak. Whatsapp cephesinden yeni alınan kadar kapsamında cep telefonuna belirli uygulamaları indiren kullanıcılar, artık Whatsapp kullanamayacak.

Başta Whatsapp Gold olmak üzere Whatsapp benzeri uygulama kullanan kişilerin Whatsapp kullanımları sonlandırılacak. Anlık mesajlaşma uygulaması tarafından alınan bu karar, birçok kullanıcının tedirginlik yaşamasına neden oldu.

 

WHATSAPP KULLANANLAR BAŞKA UYGULAMA KULLANAMAYACAK

Whatsapp uygulamasını kullanan kişiler, benzer başka uygulamaları kullanmaya başladıkları andan itibaren Whatsapp kullanımına devam edemeyecek. Whatsapp, benzer uygulamaları indirdiğini belirlediği kullanıcıların Whatsapp kullanımını engelleyecek. Telefon numarasına gelecek engelleme nedeniyle SİM kart hangi telefonda kullanılırsa kullanılsın Whatsapp bu numara üzerinden asla kullanılamayacak.

Whatsapp kullanıcıları, benzer uygulamalardan kullandıkları takdirde artık anlık mesajlaşma uygulamasını kullanamayacak. Bu durum özellikle üçüncü parti uygulamalar için geçerli olacak. Üçüncü parti uygulamaları kullanan kişiler, Whatsapp kullanımını sonlandırmak zorunda kalacak.

WHATSAPP NEDEN BÖYLE BİR KARAR ALDI?

Whatsapp’ ın böyle bir karar almasındaki en büyük neden üçüncü parti uygulamalarının neden olduğu sıkıntılar. Üçüncü parti uygulamaları hem gizlilik hem de dosya güvenliği açısından birçok tehlikeye neden oluyor.

Whatsapp kullanıcılarını bu tür tehlikelerden korumak adına önemli bir karara imza attı. Anlık mesajlaşma uygulaması olarak üçüncü parti uygulamaları indiren kullanıcılara Whatsapp uygulamasını kullanmayı yasakladı. Whatsapp kullanımının sonlanmasını istemeyen kullanıcılar, üçüncü parti uygulamalardan uzak duracak.

WHATSAPP KULLANICILARI NASIL BELİRLEYECEK?

Whatsapp, aldığı bu kararın ardından kullanıcılarını yakından gözlemlemeye başladı. Bu kapsamda üçüncü parti uygulaması kullandığı tespit edilen tüm kullanıcılara Whatsapp kullanım yasağı gelecek. Whatsapp kullanımının yasaklanması geçici değil kalıcı şekilde olacak. Kullanıcı aynı telefon numarası ile bir daha Whatsapp kullanma şansına sahip olmayacak. Alınan bu karar şimdiden Whatsapp kullanıcılarının gözünü korkutmaya yetti. Birçok kullanıcının var olan üçüncü parti yazılımları telefonundan kaldırmaya başladığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
714 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir