Broşür Dağıtma İşi Yaparak Para Kazanma


59
574 Paylaşım, 59 points

Broşür, bir firmanın tanıtım yapabilmesi için kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Broşür dağıtımı işi almak, herhangi bir özelliğe sahip olma gerekliliği bulunmadığı için sıklıkla tercih edilir. Özellikle öğrenciler okul harçlıklarını çıkarmak için broşür dağıtma işini sıklıkla yapmaktadır. Bu yazımızda Broşür Dağıtma işi Yaparak Para Kazanma hakkında bilgi vereceğiz.

Broşür dağıtım işi, her zaman internet üzerinden en çok araştırılan işlerden birisi olmuştur. Kolay kazanç yöntemi olarak görülen broşür dağıtım işi, firmaların ve şirketlerin en kolay reklam yollarından birisidir. Broşür, bir firmanın işi hakkında bilgi vermesini ve tanıtım yapmasını sağlayan küçül el ilanlarıdır.BROŞÜR DAĞITMA İŞİ NASIL ALINIR?

Broşür dağıtım işi genel olarak belirli dönemlerde daha ağırlıklı olarak gerçekleştirilmesine karşılık hemen her dönem broşür dağıttıran firmalar da bulunmaktadır. Broşür dağıtma işi yapmak isteyen kişileri, öncelikle broşür dağıtma işi veren firmalar ile iletişime geçmek zorundadır. Broşür dağıtma işi, genel olarak firmaların toplu şekilde gerçekleştirdikleri işlerden birisi olarak gösterilebilir.

Organizasyon şirketi olarak adlandırılan firmalarca sağlanan broşür dağıtma işi, genel olarak başvuruda bulunan birçok kişiye verilmektedir. Broşür dağıtma işinde çalışacak kişilerde herhangi bir şart aranmamaktadır.

BROŞÜR DAĞITMA İŞİ NASIL YAPILIR?

Broşür dağıtma işi almak için organizasyon firmaları ile görüşmek ve iş almak gerekir. Organizasyon firmaları, anlaşma sağladıkları firmaların broşürlerinin nerede ve ne şekilde dağıtılması gerektiği hakkında detaylı bilgiyi çalışanlara verir. Verilen bilgiler kapsamında broşür dağıtım alanına giren çalışanlar, burada broşürlerin dağıtım işini gerçekleştirirler.

Broşür Dağıtma işi Yaparak Para Kazanmak isteyen bir kişi, direkt firmalar ile de anlaşma sağlayabilir. Firmalar, bazen organizasyon şirketlerini aradan çıkartarak direk kendileri eleman çalıştırmayı tercih ederler. Bir firma ile anlaşarak broşür dağıtma işine girmiş olan kişi, firmanın talep ettiği şekilde ve talep ettiği yerde broşür dağıtım işini gerçekleştirecektir.

BROŞÜR NASIL DAĞITILIR?

Broşür dağıtma işi iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Broşür dağıtma yöntemleri şu şekilde sıralanır;

  • İnsanlarla sokakta iletişime geçerek yapılan dağıtım
  • Apartman kapılarına ve posta kutularına broşür bırakarak yapılan dağıtım

Broşür dağıtmanın ilk yolu, sokakta sabit bir stant önünde ya da gezerek broşür dağıtma işidir. Bu tür broşür dağıtım işinde çalışanlar insanlar ile birebir iletişim kurmak zorundadır. Ancak bu şekilde yapılan broşür dağıtım işi oldukça zorlayıcıdır. Birçok insan, sokakta broşür dağıtan ve tanıtım yapan kişilerle konuşmayı tercih etmez. Bu nedenle sokakta broşür dağıtan kişilerin alabilecekleri olumsuz tepkilere hazırlıklı olması gerekir.

Broşür dağıtmanın ikinci yolunda ise sadece apartman kapılarına ya da posta kutularına broşür dağıtılır. Bu yöntemde herhangi biri ile iletişime girmek zorunluluğu yoktur. Broşür dağıtan kişi, elindeki broşürleri görevlendirildiği cadde ve sokakta bulunan tüm apartmanlara bırakarak yoluna devam eder. Bu yöntem çok daha kolay ve hızlı tamamlanan bir iştir.

BROŞÜR DAĞITARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Broşür dağıtma işi alan bir kişi, öncelikle part – time mı yoksa full – Time mı çalışacağına karar vermelidir. Çünkü her iki yöntemde farklı kazançlar elde edilecektir. Broşür dağıtarak ne kadar para kazanılır sorusuna aylık ortalama 500 – 800 TL arası şeklinde cevap vermek mümkündür. Elbette bu rakam, broşür dağıtan kişinin performansı, dağıttığı broşür sayısı ve çalışma saatine bağlı olarak artış gösterebilir.

Broşür dağıtma işinde devamlı çalışan kişiler çok daha yüksel kazanç elde ederler. Ancak broşür dağıtarak para kazanma yöntemi asla tek başına gelir kaynağı olarak görülmemelidir. Genel olarak bakıldığı zaman broşür dağıtma işinin ek gelir olarak gerçekleştirildiği görülecektir. İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek için garantili ve daha yüksek gelirli bir işte çalışmanın yanı sıra el gelir ihtiyacını karşılamak için broşür dağıtmayı tercih edebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir