Borsadaki En Mantıklı Stratejiler


49
474 Paylaşım, 49 points

Borsalarda mantıklı hamleler yapmak ve kazancımızı maksimuma çıkartmak için belirli stratejiler izlemeliyiz. Bu stratejiler kaybı minimize ederek maximum kazancı hedeflemek için uygulanmalıdır. Stratejisiz yapılan işlemler zarar olarak dönebileceği gibi, mantıklı stratejilerde bize kazanç sağlayacaktır.

Kârla Karşıt Yolunuz Pramit Stratejisi

Piramit, iyi performans gösteren bir araçtan yararlanmak için karlı pozisyonlara eklemeyi içerir. Pozisyon büyüdükçe büyük karların yapılmasına izin verir. Hepsinden iyisi, düzgün bir şekilde gerçekleştirilirse riski arttırmak zorunda değildir. Bu makalede, uzun pozisyonlarda piramit ticaretine bakacağız, ancak aynı kavramlar kısa satışa da uygulanabilir.

Pramit Hakkında Yanılgılar

Piramit, “ ortalama ” fiyatını etkili bir şekilde düşürerek, başlangıçta ödenen fiyattan daha düşük bir fiyatta bir kayıp pozisyonunun eklendiği bir stratejiyi ifade eden “ ortalama değer” değildir. Piramit, yüksek performanslı varlıklardan tam anlamıyla yararlanacak ve böylece getirileri en üst düzeye çıkaracak bir konuma ekliyor. Ortalama değer, varlığın güçten ziyade zayıflık gösterdiği için çok daha tehlikeli bir stratejidir. Piramit de bu kadar riskli değil – en azından düzgün bir şekilde uygulandığında değil. Bir varlığın güçlü olduğu durumlarda, yüksek varlıklar (uzun pozisyonda) ödenecek olsa da, eğer varlığın tersine dönerse, orijinal pozisyonlardaki karları aşındırırsa, kâr miktarı sadece bir pozisyona göre daha büyük olacaktır.Neden Çalışıyor?

Piramit strateji, bir tüccar sadece bir karı döndüren ve devam eden gücün sinyallerini gösteren pozisyonlara ekleyeceği için işe yarar. Bu sinyaller, borsa da hisse senetlerinin yeni yüksek seviyelere çıkmasıyla devam edebilir veya fiyat, önceki düşük seviyelere çekilemez. Temel mantık olarak, bu trendin her dalgası ile konumuza ekleyerek trendlerden yararlanıyoruz. Piramidin de bu riskte (maksimum kayıp açısından) karlı bir mevcut pozisyona eklenmesiyle artması gerekmediği için faydalıdır. Orijinal ve önceki eklemeler, yeni bir ekleme yapılmadan önce kar gösterecektir; bu, daha yeni konumlardaki olası zararların önceki girişlerle dengelendiği anlamına gelir.

Ayrıca, bir tüccar piramit uygulamasına başladığı zaman, çok erken kar elde etme sorunu büyük ölçüde azalır. Potansiyel bir tersine dönüşün her bir işaretinden çıkmak yerine, tüccar daha analitik olmaya zorlanır ve geri dönüşün sadece momentumda bir duraklama mı yoksa trenddeki gerçek bir değişim mi olduğunu izlemek için izler. Bu aynı zamanda tüccara, belirli bir fırsat üzerinde sadece bir ticaret yapmak zorunda olmadığını, ancak bir hamle üzerinde çeşitli işlemler yapabildiğini onaylar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

49
474 Paylaşım, 49 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir