Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?


59
574 Paylaşım, 59 points

Aşk dünyanın en güzel duygularından birisidir. Hemen herkes hayatında en az bir kere aşkı tadar. Burada nemli olan aşkı karşılıklı olarak yaşamaktır. Karşılıksız aşk acısı, yaşanabilecek en büyük acılardan birisidir. Bir erkek, aşık olduğu bir kızı kendisine aşık edebilir. Bunun için sadece bazı detaylara dikkat etmesi yeterli olacaktır. Bu yazımızda bir kızı kendine nasıl aşık edebilirsin sorusuna cevap vereceğiz.

Aşık olmak çok güzeldir ancak karşı tarafta da aynı duygular var ise… Erkekler, aşık oldukları kızın da kendilerine aşık olmasını sağlayabilirler. Bir kızı aşık etmek için sözlü olarak ya da hareketlerle bu durumu sağlamak mümkündür. Kişi, karşısındaki kıza sevilebilir tüm yönlerini göstermeli ve böylece dikkatini çekmelidir.BİR KIZI KENDİNE NASIL AŞIK EDEBİLİRSİN?

Bir kızı kendine nasıl aşık edebilirsin sorusunun cevabı şu şekildedir;

 CAZİBENİN NE OLDUĞUNU ANLAYIN

Aşkla ilgili olarak oluşan her duygu kişinin biyokimyası ile ilgilidir. Cazibe ise tamamen beyin ile alakalı bir durumdur. Bir kişide Monoamin isimli sinir grubu, insanlarda cazibe denen tecrübeyi ortaya çıkartır. Monoamin grubunda yer alan hormonlar şunlardır;

 • Dopamin hormonu: beynin iyi hissetme kimyasalını salgılar. Bir kişi hoşlandığı birisiyle karşılaştığı zaman beyin otomatik olarak Dopamin hormonu salgılayarak kişinin kimyasını ödüllendirir ve kendisini mutlu hissetmesini sağlar.
 • Norepinefrin hormonu: sinir sistemine mesaj yollayan hormondur. Bu hormon, neoadrenalin olarak da bilinir. Hormon sayesinde tamamen karşıdaki kişiye odaklanma sağlanır.
 • Serotonin hormonu: cinsel davranışları etkileyen bu hormon, vücut sıcaklığında da değişikliğe neden olur. Kişi aşık olduğu kişiyi gördüğü zaman cildin elektriğini azaltmak için serotonin vücut ısısını düşürür.

Bir kişinin cazibeli olup olmadığını anlamak için beynin sadece birkaç saniyeye ihtiyacı vardır. Cazibe duygusuna ek olarak karşıdaki kişinin bazı özellikleri de etkileyici rol oynayacaktır.

KENDİNİZE ÖZEN GÖSTERİN

Kadınlar genel olarak kendisine özen gösteren ve bakımlı erkekleri daha çekici bulur. Bir kızı kendisine aşık etmek isteyen erkekler, mutlaka bakımlı ve temiz olmalıdır. Bunun için işi abartıp çok fazla vücut çalışmaya da gerek yoktur. Bir erkek ne kadar temiz ve düzgün giyinirse, bakımlı ve hoş kokulu olursa o kadar dikkat çekecektir.

DIŞ GÖRÜNÜME ÖNEM VERİN

Dış görünüm, insanların ilk izlenim dedikleri olguyu oluşturan durumdur. İlk izlenim ne kadar iyi olursa gerisi de o kadar sorunsuz gelecektir. Bir kızı kendisine açık etmek isteyen erkekler dış görünümlerine mutlaka özen göstermelidir. Doğru ve şık giyinmek, bakımlı ve temiz saçlara sahip olmak, saç sakalın belirli ölçülerde olması ve temiz giyinmiş olmak ilk etkileyici elemanlardan birisi olacaktır.

 VÜCUT DİLİNİ İYİ KULLANIN

Vücut dili bilinçli ya da bilinçsiz şekilde kullanılabilir. İnsanları etkilemek için vücut dilini iyi kullanmak gerekir. İnsanlar vücut dillerini kullanarak birçok şeyi kolaylıkla anlatabilir. Bir kızı kendisine aşık etmek isteyen erkekler, bakışlarıyla, gülüşleriyle, göz kırparak, göz bebekleri büyüyerek, karşıdan bakışarak, olduğu yeri sürekli arayarak bu durumu karşı tarafa kolaylıkla yansıtabilir.

Erkekler, vücut dillerini kullanarak istedikleri kıza aşık olduklarını belli edebilirler. Aşık olduğunu belli eden vücut sinyalleri şunlardır;

 • Yanakların kızarması
 • Kırmızılaşmış ya da dolgunlaşmış dudaklar
 • Göz bebeklerinin büyümesi
 • Kız ile arada duran engelleri kaldırmak
 • Hızlı nefes alıp verme
 • Daha hızlı kalp atışı
 • Dudakları yalama
 • Vücut dilini zarifçe yankılandırmak
 • Anlık olarak koluna, eline ya da dizine dokunmak

KIZIN GÜLÜMSEYİŞİNDEN DUYGULARINI ANLAYIN

Erkekler, aşık oldukları kızın da kendilerine aşık olup olmadığını gülümsemesinden anlayabilirler. Bir kız gerçekten içten gelerek ve bazı duygularla gülümserse, gözlerinin etrafındaki kaslar ve ağız etrafındaki kaslar hareket edecektir. Bu durumda gözlerde kısılma oluşur. Duygusu olmayan bir kızın gülümsemesi içten olmayacaktır. Bu durumda gözlerde herhangi bir değişiklik olmaz.

SOHBET KONUSU AÇMAK İÇİN İLK CÜMLEYİ SİZ KURUN

Bir kızı kendine aşık etmenin en kolay yollarından birisi sohbet etmek için ortam yaratmaktır. İlişkiler konuşarak ve benzer düşüncelerde olduğunu fark etmekle daha kolay başlar. Kişi aşık olduğu kızla sohbet etmek için cümleye ilk başlayan taraf olmalıdır. Sorulacak basit sorularla muhabbeti uzatmak ve yakınlaşmak mümkün olacaktır.

HÜNERLERİNİZİ GÖSTERMEK İÇİN ÇABALAYIN

Kızlar düşünceli, yardımseveri, romantik ve yetenekli erkeklerden genel olarak hoşlanırlar. Bir erkek aşık olduğu kızın yanında başarılı olduğu alanlarda çalışma yapabilir, yaşlılara yardım edebilir, düşünceli davranışlar sergileyebilir. Tüm bu hareketler, kızın kısa sürede dikkatini çekecektir.

KOMİK OLUN KALİTELİ ESPRİLER YAPIN

Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden daha çabuk etkilenirler. Kişi, hoşlandığı kızın yanında ölçülü espriler yaparak dikkatini çekebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, esprinin dozunu iyi ayarlamaktır. Kara mizaha kayan espriler ters tepki yapabilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
16
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
86
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir