Bir Çırpıda Bitireceğiniz En İyi 10 Anime Dizisi


67
654 Paylaşım, 67 points

Anime dizileri son dönemde oldukça geniş bir hayran kitlesi tarafından takip ediliyor. Karakterleri ile dikkat çeken anime dizileri, izleyicinin bir çırpıda izleyip bitireceği türden konulara da sahip. Bu yazımızda Bir Çırpıda Bitireceğiniz En İyi 10 Anime Dizisi hakkında bilgi vereceğiz.

Hem gençlerin hem de ileri yaştakilerin büyük zevkle izlediği anime dizileri, bağımlılık yapacak derecede ilgi çekmeye devam ediyor. Hem film olarak hem de dizi olarak izleyici ile buluşan bu seri, her şekilde ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor.BİR ÇIRPIDA BİTİRECEĞİNİZ EN İYİ 10 ANİME DİZİSİ HANGİLERİDİR?

Anime dizilerini izlemek isteyenleri için birbirinden ilgi çekici birçok dizi bulunuyor. Bir Çırpıda Bitireceğiniz En İyi 10 Anime Dizisi şu şekilde sıralanıyor;

  • The Orbital Children (2022) – IMDB: 6,4
  • Ya Boy Kongming! (2022) – IMDB: 7,6
  • Spy Xfamily (2022) – IMDB: 8,6
  • Castlevania (2017) – IMDB: 8,3
  • Blue Period (2021) – IMDB: 7,7
  • Kengan Ashura (2019) – IMDB: 8,0
  • Banana Fish (2018) – IMDB: 8,2
  • Violet Evergarden (2018) – IMDB: 8,4
  • Dororo (20199 – IMDB: 8,3
  • Redo Of Healer (2021) – IMDB: 6,3

THE ORBİTAL CHİLDREN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Orbital Children dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, yeni açılmış olan Japon ticari uzay istasyonunda meydana gelen bir kaza sonrasında tüm yetişkinlerin hayatını kaybetmesi ve sadece bir grup çocuğun hayatta kalması sonrasında düşük yapay zeka ile başbaşa kalan bu çocukların krizden kurtulmak için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

YA BOY KONGMİNG DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Ya Boy Kongming dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, Kadim stratejist Kongming’ in, Japonya’ nın modern hayatına taşındıktan sonra tamamen bir savaş ortamına dönüşmüş olan müzik endüstrisine yeni tanıştığı arkadaşı Eiko’ yu sokması ve ona askeri taktikler vererek genci bir müzik efsanesine dönüştürme çabaları konu edilmektedir.

SPYX FAMİLY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

SpyX Famiyl dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, kod adı Alacakaranlık olan bir casusun iki blok arasındaki savaşı durdurmak ve barışı sağlamak görevini üstlenmesi sonrasında görevini tamamlamak için gizli bir suikastçı kadın ile evlenmesi ve insanların zihinlerini okuyan bir çocuk evlat edinmesi sonrasında görevini yerine getirmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

CASTLEVANİA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Castlebania dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, karısı Lisa bir psikopos tarafından büyücülük ile suçlanarak kazıkla yakılması sonrasında Eflak halkından intikam almak isteyen Vlad yani Dracula’ nın cani şeytanlardan oluşan bir ordu kurması ve halka karşı savaş açması karşısında bu canavarları durdurmaya çalışan Belmont klanının son kişisi Trevor’ un verdiği mücadele konu edilmektedir.

BLUE PERİOD DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Blue Period dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, okulunda başarılı olan ancak hayal kırıklıkları nedeniyle içsel bir boşluğa düşen Yatora isimli öğrencinin bir lisenin sanat kulübünde gördüğü bir tablodan etkilenmesi sonrasın resim yapmaya karar vermesi ve Tokyo Sanat Üniversitesi’ne girmek için verdiği çaba konu edilmektedir.

KENGAN ASHURA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Kengan ashura dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, bir şirkette gladyatör yöneticisi olarak çalışan Kazuo’ nun Osma isimli gizemli bir Kengan dövüşçüsünü yönetmekle görevlendirilmesi sonrasında yaşadıkları maceralar konu edilmektedir.

BANANA FİSH DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Banana Fish dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, çocukluğunu sokaklarda geçiren ve Dino isimli bir mafya babası tarafından himaye altına alındıktan sonra çete lideri haline gelen Ash isimli gencin, savaşta ağır hasarlar alan abisinin kim tarafından bu duruma getirildiğini araştırmaya başlaması ve bu sırada onunla röportaj yapmak isteyen Eiji isimli genç bir fotoğrafçının yaşadıkları konu edilmektedir.

VİOLET EVERGARDEN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Violet Evergarden dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, büyük bir savaş sonrasında savaştan aldığı yaraları tedavi ettiren Violet’ in bir posta hizmetleri firmasında işe girerek yeni hayatına başlaması sonrasında oradaki insanların düşüncelerini kağıda döken Otomatik Hafıza Bebeği ile tanışması sonrasında yaşadığı yeni maceralar konu edilmektedir.

DORORO DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Dororo dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, Japonya’ nın savaşan devletler döneminde savaşın bitmesi için henüz doğmamış bir bebeğin vücut parçalarını 47 iblise sunmayı vaat eden ve ilk doğan bebeği bu amaçla nehre bırakması sonrasında bir bilge tarafından bulunarak evlat edinilen bu bebeğin büyüyüp iblislere karşı savaşması ve kaybettiği tüm parçaları geri almaya başlaması konu edilmektedir.

REDO OF HEALER DİZİSİNİN KONUDU NEDİR?

Redo Of Healer dizisi, bir çırpıda bitireceğiniz en iyi 10 Anime dizisinden birisidir. Dizide, şifa büyüsünün ötesinde iyileştirici bir büyünün varlığını keşfeden Keyaru isimli gencin bu büyüyü kullanmak için dört yıl öncesine girmesi ve bazı şeylerden mahrum kalmaya başlaması konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir