Binance Nedir, Nasıl Kullanılır, Güvenilir Midir?


67
654 Paylaşım, 67 points

Son dönemde kripto para yatırımlarının oldukça popüler olması ile birlikte bu sektörde para yatırma aracı olarak birçok borsa kullanılmaya başladı. Bu borsalardan en popüler olanlarından birisi de Binance oldu. Bu yazımızda kripto para borsasına girmek isteyenler için Binance Nedir, Nasıl Kullanılır, Güvenilir Midir? Sorularına cevap vereceğiz.

Binance, son dönemde en sık kullanılan kripto para borsalarından birisidir. Bu borsa üzerinden coin alım satımı yapan milyonlarca kullanıcı, kripto para üzerinden birikimlerini değerlendirmeye çalışmaktadır.BİNANCE NEDİR?

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin yer aldığı ve bu alanda ticaret yapılabilmesini sağlamak adına hazırlanmış bir kripto para borsasıdır. İşlem hacminin yüksekliği bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak geçmektedir.

High Frequency Trading yazılımı geliştirmiş olan Changpeng Zhao tarafından kurulmuş olan Binance, milyonlarca kişinin güvenle kripto para yatırımı için tercih ettiği borsaların başında gelmektedir. Binance özellikle alt coinlerin tanınmaya başlaması ile birlikte kullanıcı sayısını hızla artırmayı başarmıştır.

Binance işlem hacmi ile dünyanın en büyük 6. Borsası olmayı başarmıştır. Türkiye’ de en çok tercih edilen BTC Türk ve Paribu gibi kripto para borsaları ise 46. Ve 51. Sırada yer almaktadır. Binance’ nin en fazla tercih edilme nedeni ise diğer kripto para borsalarına oranda daha düşük komisyon üzerinden hizmet vermesidir.

BİNANCE NASIL KULLANILIR?

Binance nasıl kullanılır? Sorusuna cevap vermeden önce bu borsayı kullanmak isteyen kişilerin bir hesap açma işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Binance hesap açma işlemi oldukça kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilebilir.

Binance hesap açma işlemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Binance üyeliği için öncelikle üyelik sayfasına girmek gerekir. Binance üyeliği için tıklayın 

  • İkinci Adım

Sayfaya girişin ardından sağ üst köşede yer alan “Register” butonuna tıklanmalıdır.

  • Üçüncü Adım

Butona bastıktan sonra ekrana gelecek olan panele e mail adresi ve 8 haneli şifre girmek gerekmektedir. Şifrenin büyük – küçük harfler içeriyor olması oldukça önemlidir.

  • Dördüncü Adım

Mail adresi ve şifrenin girişi sonrasında altta yer alan “I agree Binance’s terms of use” yazan seçenek işaretlenerek en altta yer alan “Register” butonuna basılmalıdır.

  • Beşinci Adım

Bu adım sonrasında ekrana gelecek olan güvenlik onay sayfasından kullanıcının robot olmadığını kanıtlaması gerekmektedir. Bunun için ekranda yer alan puzzle parçasını yerleştirmek ve bunu hızlı yapmak gerekmektedir.

  • Altıncı Adım

Sonraki adımda mail onayı için mail adresine gelen maili açıp onay butonuna tıklamak ve aktivasyonu tamamlamak gerekmektedir. Böylece Binance kullanımı kolaylıkla başlayabilir.

BİNANCE PARA YATIRMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Binance para yatırmak isteyen kullanıcılar, hesap açma işlemini tamamladıktan sonra istedikleri zaman para yatırarak değerlendirme şansına sahip olacaklardır. Binance para yatırma işlemi için öncelikle kullanıcının elindeki parayı bitcoine çevirmesi gerekmektedir. Çünkü bu borsaya doğrudan TL ya da dolar aktarımı yapılamamaktadır.

Binance trbinance.com bünyesinde bankalar ile çalışmaktadır. Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden Türk Lirası ile işlem yapmak mümkün olmaktadır. Binance üzerinden yapılan işlemlerde %0,1 oranında işlem ücreti alınmaktadır. Yani 1000 dolarlık bir işlem için 1 dolar tutarında komisyon ödemesi yapılmaktadır.

BİNANCE GÜVENİLİR Mİ?

Binance güvenilir mi? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Binance, iki adımlı doğrulama ve kimlik doğrulama seçenekleri ile üyelik sunmaktadır. Bu iki güvenlik uygulaması sayesinde Binance’ ın oldukça güvenilir bir kripto para borsası olduğunu söylemek mümkündür.

Binance bünyesinde çok sayıda alt coin bulundurmaktadır. Bu alt coinler ya da kullanıcılardan kaynaklı olan tüm güvenli hataları çok kısa bir sürede düzeltilmektedir. Böylece kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamadan kripto para yatırımı yapmaları sağlanmaktadır. Kripto para borsasına girmek isteyenlerin Binance ‘ ı tercih etmesi oldukça akıllıca olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir