Bin Liralık Bayram İkramiyesinde Tarih Belli Oldu. (2019 Ramazan Bayramı)

Emeklilerin büyük bir umutla bekledikleri 1.000 liralık bayram ikramiyesinde tarih nihayet belli oldu. Geçtiğimiz yıl yasalaşan ve emeklilere bayramda verilemesi planlanan ikramiye ödemesi başlıyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal emeklilere verilecek bin liralık ikramiye ilgili düzenlemenin Meclis’ten hızla geçeceğini ve Ramazan Bayramı öncesinde Haziran ayının başında hesaplara yatırılacağını açıkladı. Bu süre içerisinde ödemelerin tamamının hesaplara yatırılması planlanmaktadır.

  • Bayram İkramiyesi Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

2019 yılı için Bu yıl Ramazan Bayramı 4 Haziran Salı günü başlayacağı için bayramdan önceki 27-31 Mayıs haftasının ilk yarısında emekli ikramiyelerinin ödenmesi bekleniyor. Ramazan Bayramı 2019 yılında 4, 5 ve 6 Haziran’da kutlanacak. 3 Haziran arefe günü pazartesiye denk geliyor ve bankalar yarım gün çalışıyor. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geldiği için maaşların en geç 27 Mayıs’ı takip eden 5 gün içerisinde yani 27, 28, 29, 30 ve 31 Mayıs tarihlerine deng gelen günlerde ödemelerin yapılması gerekiyor.

  • Bayram İkramiyesinde Artış Olacak mı?

Son günlerde en çok konuşulan konulardan biri emeklilik ikramiyesinde enflasyon oranından artış olup olmayacağı konusudur. Devlet yetkilileri bu konu ile ilgili bir çalışma olmadığını ve 2019 yılı için ikramiyelerin Bin Lira olarak ödeneceğidir.