Bim İş Başvurusu Personel Alımı Ve Çalışma Şartları


79
751 Paylaşım, 79 points

Hali hazırda Türkiye’nin en büyük market zinciri konumda olan BİM’de kariyer fırsatları sayesinde her yıl on binlerce genç iş fırsatı bulabiliyor. Sizler de BİM’de bir işiniz olsun istiyorsanız rehber niteliğindeki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizin her bölgesinde yüzlerce şubeye sahip olan BİM, her yıl binlerce kişiye iş imkanı sunuyor. Özellikle de genç yaşta işsiz olan ve kendisine iş arayan kişiler için büyük bir fırsat olan BİM’de iş başvurusu yapmak için sizlere sunulan birkaç farklı yol var. Bunlardan ilki şirketin kendi internet sitesi üzerinden online başvuru yapmak. Firmanın internet sitesi olan bim.com.tr üzerinde bulunan BİM’de kariyer sayfası aracılığıyla zahmetsiz bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada sizlerden T.C kimlik ve daha önceki tecrübeleriniz gibi gerekli detaylar istenecektir. Özellikle sayfanın en altında yer alan açıklama kısmına kendiniz ve çalışma disiplininiz hakkında kısa bir bilgilendirme yazmak başvurunuzun olumlu geçmesi yönünde büyük katkı sağlayacaktır.

İşkur Aracılığıyla Bim Personel Alımı Başvuru Yapmak

BİM’de çalışmak için iş başvurusu yapmanın bir diğer yolu da İŞKUR. İŞKUR il veya ilçe şubelerine müracaat ederek de Bim kariyerinizi başlatma imkanına sahipsiniz. Sizlere en yakın İŞKUR şubesine giderek yetkililere BİM personel alımı başvurusu yapmak için geldiğinizi belirtebilirsiniz. Daha sonrasında sizlere doldurmanız için bir form verilecektir. Formda yer alan hangi pozisyonda çalışmak için başvurduğunuzu, mezuniyet bilgisi gibi bilgileri doldurarak formu İŞKUR yetkililerine iade edebilirsiniz. Daha sonrasında sizlere en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

Türkiye’nin en büyük zincir marketi olması nedeniyle sürekli yeni çalışanlara ihtiyaç duyan BİM, İŞKUR ile ortak yürüttüğü projede sürekli istihdam sağlamaktadır. Sizler de bu projeye katılıp İŞKUR aracılığıyla BİM’de çalışmaya başlayabilirsiniz.BİM’de Çalışanların Maaşı Ne Kadar?

BİM marketlerinde çalışan bir personelin ücreti 2020 TL olan asgari ücretle başlayıp 3500 TL’ye varan seviyelere yükselebilmekte. Bu sizin çalışmış olduğunuz pozisyon ve çalışmış olduğunuz süreye göre değişiklik gösterebilir. O yüzden sürekli olarak işten çıkıp girmek yerine iş yerinde sürekli çalışmanız durumunda daha da yükseleceğiniz için maaşınız da bu doğrultuda artacaktır. BİM çatısı altında çalışan kişilerin alabileceği tüm maaşlar ise şu şekildedir:

 • Bölge Müdürü: 5.000 TL
 • Mağaza Müdürü: 3.500 TL
 • Mağaza Müdürü Yardımcısı: 2.750 TL
 • Kasiyer Çalışanı: 2.250 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir.
 • Reyon ve Şarküteri Görevlisi: 2.250 TL civarında.

BİM Çalışma Şartları Nasıldır?

Eğer BİM’de çalışmaya başlamak istiyorsanız uymanız gereken ve şirket tarafından belirlenmiş bir takım şartlar bulunmaktadır. Bunların başında da çalışanların en az lise mezunu olması gelmekte. Ayrıca esnek çalışma saatlerine ve vardiyalı çalışma saatlerine de uyum göstermeniz gerekiyor. BİM’e iş başvurusu yapmak için sizde bulunması gereken şartlar şu şekildedir:

 • En az lise mezunu olmak.
 • Esnek ve vardiyalı çalışma saatlerine uyum göstermek.
 • Çalışma arkadaşlar ve mağazaya gelen müşteriler ile uyum kurabilmek.
 • Ekip çalışmalarına uyum göstermek ve yüksek bir iletişim becerisine sahip olmak.
 • Hizmet odaklı bir anlayışta olmak.
 • Koku ve diğer nedenlerden dolayı sigara ve alkol tüketmiyor olmanız tercih edilmektedir.

Bazı özel günlerde ve bayramların ilk birkaç günü hariç diğer günlerde BİM şubelerinin açık olması nedeniyle sizlerin de bu şarta uyum sağlayabiliyor olmanız gerekiyor. Bayramlarda şubede çalışmanız durumunda sizlere ekstra mesai ücreti ödenecektir.

Türkiye’nin en büyük zincir marketi pozisyonunda olan BİM’e gelen bazı promosyonlu ürünlerden kasiyerlere pay verilebilmektedir. Kısacası kasiyerlerin indirimde olan ürünleri ısrarla size aldırmaya çalışmasının bu yüzden olduğunu söyleyebiliriz.

BİM HIZLI İŞ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLA

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
751 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
105
Şaşkın
Başarısız Başarısız
76
Başarısız
Komik Komik
54
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
123
Helal Olsun!
lol lol
19
lol
Aşk Aşk
129
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
98
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

10 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. 2 sene önce İŞKUR’a gidiyorum iş yok Biz sizi arayacağız diyorlar arayanlar yok epilepsi hastalık Tan dolayı dinlenme aramıyorsunuz acaba sık sık bayılmıyorum sizde de olsa Bu hastalık Siz de böyle çaresiz kalırsınız evden dışarı çıkamazsın