Beyaz Eşya Da Taksit Sayısı 18 Aya Çıktı


60
584 Paylaşım, 60 points

Beyaz eşya, her evin en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Bu nedenle mutlaka her evde olması gerekir. Beyaz eşyalar fiyatları bakımından farklılık göstermektedir. Yüksek fiyatlı olmaları nedeniyle birçok kişi peşin olarak almak yerine kredi kartına taksitle almayı tercih eder. Beyaz eşya taksit sayısında da yeni düzenlemeler gerçekleştirildi. Taksit sayılarındaki yeni düzenleme ile ilgili ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Beyaz eşya taksit sayısı bir süre önce kısıtlanmıştı. Belirlenen sayıda taksitle yapılan alışverişlerin alacaklıları zorlaması nedeniyle beyaz eşya satışlarında azalma yaşandı. Bunun üzerine Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkındaki Yönetmelik’te bazı değişikliklere gidildi. Yeni düzenleme kapsamında artık beyaz eşyalar 18 aya kadar taksitli olarak alınabilecek.

  • Beyaz Eşyada 18 Ay Taksit Şartları Nelerdir?

Yeni alınan karar kapsamında buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi beyaz eşyaların alışında 18 aya kadar taksit yapılacak. Böylelikle beyaz eşya ihtiyacı olanların çok daha kolay şartlarda alışveriş yapması sağlanacak.Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğünlerin hız kazandığı göz önünde bulundurularak alınan bu karar sayesinde yeni evlenecekler ya da beyaz eşya değişimi yapacaklar oldukça avantajlı duruma gelmiş olacak.

Resmi Gazetede yayımlanan karar kapsamında Beyaz eşya taksit sayılarında 18 aya kadar taksit yaptırabilen kişiler, televizyon alımlarında ise 3.500 TL ve üstü için 6 ay taksit yaptırabilecek.

  • Kredi Kartı Olmadan Taksitle Beyaz Eşya Alınabilir mi?

Kredi kartı olanlar için belirlenmiş yeni taksit seçeneği 18 ay. Ancak kredi kartı kullanmayanlar ya da beyaz eşya almak için yeterli limite sahip olmayanlar, kredi kartsız taksitle beyaz eşya da alabilir. Günümüzde senetle taksitli beyaz eşya satan birçok mağaza bulunmaktadır. Bu mağazalardan senet yapılarak taksitli beyaz eşya alınabilmektedir. Senetli taksitlendirmelerde beyaz eşya fiyatları piyasanın biraz daha üzerinde seyretmektedir.

Beyaz eşya alımında bazı bankalar da kredi sistemini kullandırmaktadır. Ünlü beyaz eşya markaları ile yapılan anlaşma kapsamında, beyaz eşya alacak kişinin kredi notunun yüksek olması şartı ile 36 aya kadar kredi imkânı sunulmaktadır. Taksitle beyaz eşya alımında taksitli satış genel olarak PTT tarafından yapılmaktadır. Bu şekilde beyaz eşya alırken de mutlaka vade farkı fiyatlara yansıtılmaktadır. Bu nedenle beyaz eşya fiyatları piyasadan daha yüksek olabilir.

Ziraat Bankası ise %1,90 faiz oranı ile beyaz eşya için kredi fırsatı sunmaktadır. 60 ay vadeli olarak verilecek bu kredi sayesinde beyaz eşyalar çok daha uygun taksit seçenekleri ile alınabilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir