Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenebilirim? (Arayan Kim Servisi)


79
750 Paylaşım, 79 points

Telefon kullanıcılarının, telefonları kapalı iken kendilerini arayan kişileri öğrenmek için kullandıkları servis, Arayan Kim Servisi’dir. Bu servis üzerinden hangi operatörde olunursa olunsun, kendilerini arayan kişiyi görme şansına sahip olurlar. Bu yazımızda arayan kim servisi hakkında bilgi vereceğiz. Turkcell Arayan Kim Servisi, Vodafone Arayan Kim Servisi Ve Türk Telekom Arayan Kim Servisi hakkında detaylar yazımızda…

Cep telefonu, en olmadık zamanlarda kapanabilir. Şarjı biten telefonun kapanması durumunda kişi telefonunu açana kadarkimse kendisine ulaşamayacaktır. Özellikle önemli bir telefon beklendiği sırada telefonun kapanması, telefon sahibini daha zor durumda bırakacaktır.

Telefon açıldığı zaman kimlerin aradığını görmek, arayan kişilere geri dönüş sağlanması açısından önemlidir. Ancak ne yazık ki telefonlarda böyle bir özellik bulunmamaktadır. Telefon kullanıcılarının kendilerini arayan kişileri görmesi için operatörler tarafından sunulan Arayan Kim Servisi’nden yararlanması gerekmektedir. Beni kim aramış nasıl öğrenebilirim? Sorusunun cevabı olarak Arayan kim servisi verilebilir.Beni Kim Aramış Nasıl Öğrenirim, Arayan Kim Servisi Nedir?

Beni kim aramış nasıl öğrenirim sson dönemlerde internette aranan popüler kelimelerden biridir. Bunu öğrenebilmek için telefon operatörlerinin Arayan Kim Servisini kullanmamız gerekmektedir. Bu sistem ile telefonun kapalı olduğu durumlarda kişiyi kimlerin aradığını, kaç kere aradığını ve hangi saatte aradığını öğrenebilmektesiniz. Bu servisi kullanan kişilerin telefonları, kapalıyken arayan kişilerle ilgili bilgi mesajı gönderilecektir. Telefon kullanıcıları bağlı oldukları operatörün verdiği hizmetten yararlanacaklardır.

Arayan Kim Servisi Ücretli midir?

Arayan Kim Servisi, tüm operatörler tarafından ücretli olarak sunulmaktadır. Her operatör sunduğu bu servis için farklı bir ücretlendirme yapmaktadır. Arayan Kim servisi ve operatör ücretleri şu şekildedir;

Turkcell Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?

Turkcell Arayan Kim Servisi, abonelerin telefonu kapalıyken kimin ne zaman ve kaç kere aradığına dair bilgi veren bir servistir. Bu servisi kullanan abonelere, telefonlarını açtıkları ya da ulaşılabilir oldukları zaman Turkcell tarafından SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Turkcell Arayan kim Servisi’ni kullanan abonelere gönderilen mesaj içerisinde eğer sistemde kayıtlı ise numara sahibinin adı soyadı da yer alacaktır. Diğer operatörler üzerinden yapılan aramalar için de bu servis kullanılabilmektedir. Arayan numara gizli ise, gelen SMS üzerinde gizli numara olduğu bilgisi de yer alacaktır.

Turkcell Arayan Kim Servis Ücreti Ne Kadardır?

Turkcell Arayan Kim Servisi, aylık olarak kullanılmaktadır. Turkcell Arayan Kim Servis Ücreti olarak abonelerden aylık 2,99 TL ücret talep edilmektedir. Bu servis kayıt olunduktan sonra her ay otomatik olarak yenilenecektir. Turkcell Arayan Kim Servis iptali için abonelerin IPTAL KIM yazıp 2200’a SMS atması gereklidir.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?

Vodafone Arayan Kim Servisi’ni tüm bireysel ve kurumsal hat sahipleri kullanabilmektedir. Bu servis üzerinden telefon kapalı ya da ulaşılamaz durumda iken gelen tüm aramalar hakkında bilgi almak mümkündür. Vodafone Arayan Kim Servisi, abonelere arayan kişiler hakkında bilgiyi SMS ile gönderecektir.

Vodafone Arayan Kim Servis Ücreti Ne Kadardır?

Vodafone Arayan Kim Servisi ücreti aylık olarak alınmaktadır. Bu servis için kullanıcıların ayda 2,25 TL ödemesi gerekmektedir. Servise kayıt olduktan sonra gelen aramalar hakkında bilgi mesajı gönderilmeye başlayacaktır. Bu servis, bir kere kayıt sonrasında her ay otomatik olarak yenilenmektedir. Vodafone Arayan kim Servisi İptal ettirmek için kullanıcıların IPTAL ARAYANKIM yazıp 8000’e SMS atması gerekmektedir.

Türk Telekom Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom Arayan Kim Servisi, tüm aboneler tarafından kullanılabilmektedir. Bu servis üzerinden telefon kapalı ya da çekmiyor iken gelen tüm aramalar hakkında bilgi alınabilmektedir. Gelen çağrılar ile ilgili bilgi, aboneye SMS ile gönderilecektir.

Türk Telekom Arayan Kim Servis Ücreti Ne Kadardır?

Türk Telekom Arayan kim Servis Ücreti aylık olarak alınmaktadır. Bu servis için kullanıcıların aylık 2,59 TL ödemesi gerekmektedir. Türk Telekom Arayan Kim Servisi, her ay otomatik olarak yenilenen bir servistir. Türk Telekom Arayan kim Servisi iptal ettirmek için kullanıcıların ARAYANIBIL IPTAL yazıp 5555’e SMS göndermesi yeterli olacaktır. İptal işleminin ardından geçerli ayın dolmasıyla birlikte aboneler bu servisten bir daha yararlanamazlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
750 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
50
Şaşkın
Başarısız Başarısız
16
Başarısız
Komik Komik
121
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
49
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir