Belediyeye Zabıta Alım İlanı Yayımlandı


58
579 Paylaşım, 58 points

Zabıta alımı konusunda sık sık personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak Beykoz Belediyesi, personel alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan ilan kapsamında belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere 40 adet kadın ve erkek zabıta memuru alımı yapılacak. Bu yazımızda Belediyeye Zabıta Alım İlanı Yayımlandı başlığının detaylarını anlatacağız.

Belediyeler sıklıkla personel eksikliklerini gidermek için personel alım ilanı yayımlıyorlar. Bu ilanlardan sonuncusu Beykoz Belediyesi’nden geldi. Beykoz Belediyesi, zabıta memuru alımı yapacağını açıkladı. İlana göre belediye bünyesinde görevlendirilmek üzere 40 adet zabıta alınacak.BEYKOZ BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALACAK

Beykoz Belediyesi tarafından yayımlanan ilan kapsamında açık olan zabıta pozisyonlarının doldurulması için hem kadın hem erkek zabıta alınacağı açıklandı. İşe alınacak olan zabıta memurları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesi A fıkrasında belirtilen şartlara göre seçilecek.

Beykoz Belediyesi bünyesinde zabıta memuru olmak isteyen adayların öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekiyor. Şartlara uygun olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacak.

BEYKOZ BELEDİYESİ ZABITA MEMURU ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Beykoz Belediyesi zabıta memuru alım şartlar şu şekilde sıralanıyor;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak
 • Türk Ceza Kanunu 53. Maddesi gereğince kasten işlenmiş bir suçtan dolayı ceza almamış olmak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, askerlik çağına gelmemiş ya da askerlikten muaf kalmış olmak
 • Görevine devam etmesine engel olacak herhangi bir bedensel ya da ruhsal rahatsızlığı bulunmamak
 • İlan kapsamında aranan diğer başvuru şartlarına uygun olmak
 • İlan edilen başvuru şartlarında yer alan mezuniyet seviyesine uygun olmak
 • KPSS sınavından belirlenen puan türünden asgari puanı almış olmak
 • Daha önce çalıştığı kurumdan disiplinsizlik ya da herhangi bir ahlaki nedenden dolayı çıkartılmamış olmak
 • Belediye zabıta memuru için hazırlanmış özel şartlara uygun olmak
 • Kadın zabıta memuru adaylarında en az 1,60 cm boyunda olmak, boy ve kilo oranı arasında (+,-) 10 kg’ dan fazla fark olmamak
 • Erkek zabıta memuru adaylarında en az 1,67 cm boyunda olmak, boy ve kilo oranı arasında (+,-) 10 kg’ dan fazla fark olmamak
 • 30 yaşından küçük olmak
 • En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

BEYKOZ BELEDİYESİ ZABITA MEMURU BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Beykoz Belediyesi bünyesinde zabıta memuru olarak görev alabilmek için öncelikle başvuruda bulunmak gerekiyor. Beykoz Belediyesi zabıta memuru başvurusu için adayların istenilen evrakları hazırlayarak belirlenmiş adrese teslim etmesi gerekiyor.

Başvuru için hazırladığı belgeler içe en geç 10 Haziran tarihi saat 17.00’ a kadar teslim edilmemiş olan başvuru belgeleri, adayın başvurusunun geçersiz olmasına neden olacak.

Beykoz Belediyesi Zabıta Memuru başvuru adresi: Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi No:41Beykoz/İSTANBUL adresindeki Beykoz Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü.

BEYKOZ BELEDİYESİ ZABITA MEMURU SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Beykoz Belediyesi zabıta memuru sınavı için adaylar 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 10.00’ da Beykoz Belediye Başkanlığı merkez yerleşkesinde sınava girecek. Sözlü ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek olan sınav aynı gün tamamlanamaz ise ertesi gün de sınava devam edilecek.

Beykoz Belediyesi, şartlara uygun olan ve sınavlarda başarılı olan adayları en yüksek puan alandan başlayarak seçecek. Zabıta memuru personel seçiminde personel sayısı boş kadronun beş katı kadar gerçekleştirilecek. Adaylar arasından en uygun olanlar, Beykoz Belediyesi bünyesinde zabıta memuru olarak çalışmaya başlayacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
579 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
110
Şaşkın
Başarısız Başarısız
83
Başarısız
Komik Komik
62
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
111
Helal Olsun!
lol lol
26
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
110
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
73
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Evet güzel gibi ama hep bilmem ne bilmem ne muzunu bilmem bu kadar puan almış olmalı …ya ilk okul yada lise terk olup hayat yüzüne gulmemis insanlar ne olacak