Belediyelere Zabıta, İtfaiye Eri, Memur Ve Şoför Alınacak


77
748 Paylaşım, 77 points

Belediyeler yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilan kapsamında belediyelerde görevlendirilmek üzere zabıta, itfaiye eri, memur ve şoför alımı yapılacak. Bu yazımızda Belediyelere Zabıta, İtfaiye Eri, Memur Ve Şoför Alınacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Belediyeler, düzenli olarak personel alımı yapmaya devam ediyor. Farklı belediyelerden yayımlanan personel alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. 3 farklı belediye, zabıta, itfaiye eri, memur ve şoför kadrolarına 69 personel alımı yapacağını açıkladı.BELEDİYELERE ZABITA, İTFAİYE ERİ, MEMUR VE ŞOFÖR ALINACAK

Belediye tarafından yayımlanan ilana göre 3 farklı belediye toplamda 69 personel alacağını açıkladı. İşe alınacak olan personel adayları farklı kadrolarda görevlendirilecek. Kadrolar kapsamında işe alınacak adayların öncelikle belirli şartlara uygun olması gerekecek.

Şartları taşıyan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. İşe alınan adaylar, zabıta, itfaiye eri, memur ve şoför olarak görevlendirilecektir.

BELEDİYELERE ZABITA, İTFAİYE ERİ, MEMUR VE ŞOFÖR ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Belediyelere Zabıta, İtfaiye Eri, Memur Ve Şoför Alım şartları şu şekilde sıralanır;

 • Türk vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • Türk Ceza Kanununun53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
 • İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak
 • Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapabilir

ZABITA, İTFAİYE ERİ, MEMUR VE ŞOFÖR ALIMI YAPACAK BELEDİYELER HANGİLERİDİR?

Zabıta, İtfaiye Eri, Memur Ve Şoför Alımı yapacak belediyeler şu şekilde sıralanır;

 • Üsküdar Belediyesi
 • Çorlu Belediyesi
 • Çeltikçi Belediyesi

BELEDİYELERE ZABITA, İTFAİYE ERİ, MEMUR VE ŞOFÖR ALIM KADROLARI NELERDİR?

Belediyelere Zabıta, İtfaiye Eri, Memur Ve Şoför Alım kadroları şu şekilde sıralanır;

 • Memur: 1 kişi
 • Şoför: 1 kişi
 • İtfaiye eri: 2 kişi
 • Zabıta memuru: 65 kişi

BELEDİYELERE ZABITA, İTFAİYE ERİ, MEMUR VE ŞOFÖR ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Belediyelere Zabıta, İtfaiye Eri, Memur Ve Şoför Alım başvurusundan bulunacak adayların hangi belediye bünyesinde görevlendirilecekse o belediye üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir. Belediyeler, personel alımı konusunda hazırladıkları başvuru dilekçesi üzerinden başvuruları değerlendirmeye almaktadır.

3 belediyeden birisinde personel olmak isteyen adaylar, sadece aday olacakları bölüm için hazırlanmış başvuru formunu doldurmak zorundadır. Birden fazla kadro için başvuru işlemi gerçekleştiren adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Belediyelerde zabıta, itfaiye eri, memur ya da şoför olarak işe girmek isteyen adayların başvurularının değerlendirme aşamasının ardından uygun olan adayların başvuruları olumlu olarak değerlendirilecektir.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
748 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
26
Şaşkın
Başarısız Başarısız
111
Başarısız
Komik Komik
102
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
25
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir