Belediyeden Taşeron İşçiye Yüzde 30 Zam Müjdesi


67
654 Paylaşım, 67 points

Taşeron işçileri sevindirecek haber belediyeden geldi. Elmadağ Belediyesi, sendika ile imzaladığı iş sözleşmesi kapsamında bünyesinde çalışan taşeron işçilere %30 oranda zam yapacaklarını açıkladı. Bu yazımızda Belediyeden Taşeron İşçiye %30 Zam Müjdesi hakkında detayları paylaşacağız.

Taşeron işçiler kadro almak için mücadele etmekle birlikte aldıkları maaşa zam yapılması için de çaba harcıyor. Bazı belediyeler, yaptıkları düzenlemeler ve sözleşmeler sayesinde bünyesinde çalışan taşeron işçilerin yüzünü güldürmeyi başarıyor. Yüz güldüren belediyelerden birisi de Elmadağ Belediyesi oldu.BELEDİYEDEN TAŞERON İŞÇİYE %30 ZAM MÜJDESİ

Elmadağ Belediyesi, bünyesinde görevli olan taşeron işçilerin yüzünü güldürecek bir karar aldı. Belediye ve Hizmet – İş sendikası arasında imzalanan toplu sözleşme kapsamında taşeron işçilerin aldıkları maaşa %30 oranda zam yapıldı.

Elmadağ Belediyesi, sendika ile yaptığı anlaşma kapsamında bünyesinde çalışan tüm taşeron işçilerin aldığı asgari ücretin üzerine %30 zam yaparak maaşların yükseltildiğini ifade etti. Karar ile ilgili açıklama Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’ dan geldi.

TAŞERON İŞÇİLERE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Elmadağ Belediyesi ve sendika arasında yapılan görüşmeler kapsamında önemli bir adım atıldı. Belediye ve Hak İş Sendikası arasında imzalanan sözleşmeye göre belediyede çalışan taşeron işçilere %30’a varan zam yapılması gündemde.

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan tarafından yapılan açıklamaya göre 696 sayılı KHK kapsamında kadroya geçen taşeron işçilere 2020 yılı Ekim ayına kadar zamlı maaş ödemesi yapılacak.

TAŞERON İŞÇİLERE ZAMLI MAAŞLARI NASIL ÖDENECEK?

Taşeron işçilere yönelik olarak hazırlanmış olan zam sözleşmesi kapsamında Elmadağ Belediyesi’nde görevli olan ve kadroya geçen tüm taşeron işçilere asgari ücret üzerinden yüzdelik artışlar ile zam yapılacak. Taşeron işçilere yapılacak olan zam oranı, taşeron işçilerle yapılmış olan sözleşmelere göre belirlenecek.

Taşeron işçilerin iş sözleşmeleri dikkate alınarak yapılacak olan zammın asgari ücret üzerinden %10 – %20 – %30 oranda yapılması bekleniyor. Bu kapsamda taşeron işçilere yapılmış olan zam miktarı %4’lük bir artışa sebep olmuş olacak.

ELMADAĞ BELEDİYESİ’NDE TAŞERON İŞÇİ SONA ERECEK

Taşeron işçilerin kadroya alınması kapsamında açıklama yapan Mahmut Arslan, Elmadağ Belediyesi bünyesinde taşeron işçilerin kadroya geçmesi ve maaşlarına zam almasının taşeron sistemini ortadan kaldırmak için oldukça önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Elmadağ Belediyesi, bu sözleşmeden sonra artık taşeron işçileri de kadrosuna dahil etmiş olacak. Belediyenin sadece kendi çalışanları ile hizmet vermesi sayesinde artık belediye bünyesine İŞKUR üzerinden personel alımı yapılacak. Taşeron işçi olayı ise Elmadağ Belediyesi bünyesinde tamamen ortadan kalkmış olacak.

Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı açıklamada taşeron işçilere de kadro verilmesi yönünde destek verdiği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir