Belediye Tablet Yardımı Başvurusu Şartları Nelerdir?


73
703 Paylaşım, 73 points

Corona virüs ile mücadele kapsamında okullar uzun bir süredir uzaktan eğitimle devam ettiriliyor. Bu süreçte uzaktan eğitime katılmak için cihazı olmayan öğrenciler için belediyeler tarafından Milli Eğitim Bakanlığı destekli olarak ücretsiz tablet yardımı yapılmaya başlandı. Bu yazımızda Belediye Tablet Yardımı Başvurusu Şartları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Pandeminin bir yıldan uzun bir zamandır etkisini devam ettirdiği ülkemizde eğitim de ne yazık ki uzaktan devam ediyor. Bu zorlu süreçte dönem dönem okullar yüz yüze eğitime açılsa da artan vaka sayıları nedeniyle tekrar uzaktan eğitime geçilmek zorunda kalındı.BELEDİYE TABLET YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Uzaktan eğitim süreci öğrenciler ve öğretmenler için oldukça zorlayıcı oldu. Hala eğitimine uzaktan devam eden birçok öğrencinin derslere girmek için uygun bir cihazı bulunmuyor. Bu durumda Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçerek canlı derslere giremeyen öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılacağını açıklamıştır. Dağıtıma belediyelerden de destek geldi.

Bakanlık tarafından başlatılan tablet yardımına belediyeler de destek vermeye başladı. Birçok belediye, bakanlık kampanyası bünyesinde bağlı oldukları bölgede bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet yardımı yapılacağını açıkladı.

Belediye Tablet Yardımı Başvurusu nasıl yapılacak? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün; uzaktan eğitime katılmak için bir cihaz sahibi olmayan öğrenciler, belediyeler üzerinden tablet yardımı başvurusunda bulunarak kısa sürede ücretsiz tabletlerini alabilecekler. Bunun için belediyenin resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmak ya da belediyenin çağrı merkezini arayarak tablet yardım talebinde bulunmak yeterli olmaktadır.

BELEDİYE TABLET YARDIMI BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

Belediyeler tarafından gerçekleştirilen tablet yardımını alabilmek için başvuruda bulunacak olan öğrencilerin bazı şartlara uygun olması gerekmektedir. Şartlara uygun olan öğrencilerin tabletleri kısa sürede kendilerine ulaştırılmaktadır.

Belediye Tablet Yardımı Başvurusu Şartları şu şekilde sıralanır;

 • Tablet yardımı başvurusu yapılan belediyeye bağlı bir adreste oturuyor olmak
 • Bölgenin kaymakamlığı tarafından onaylanmış Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün EBA platformuna giremediği tespit edilmiş olmak
 • Sosyal yardım yönetmelik şartlarına uygun olmak
 • İlkokul, ortaokul ya da lise öğrencisi olmak
 • Belediyenin kapsadığı bölgede bir okulda okuyor olmak

Bu şartlara uygun olan öğrencilerin uzaktan eğitime rahatça katılabilmeleri için ücretsiz tablet yardımı almaları belediye tarafından sağlanmaktadır. Tablet yardımında öncelik olarak sürekli uzaktan eğitim yapmak zorunda kalan sınıflardan başlanmaktadır.

Belediye tablet yardımından yararlanmak için başvuruda bulunan her öğrenci için bir tablet yardımı yapılmaktadır. Aynı evde olan birden fazla öğrencinin tablet başvurusunda ise sadece bir tablet yardımı yapılmaktadır. Tablet talebinin fazla olması durumunda öncelik okulda başarılı olan öğrencilere verilmektedir.

BELEDİYE TABLET YARDIMINDA DAĞITILAN TABLETİN MARKASI NEDİR?

Belediyelerin Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile başlattıkları tablet yardımı kapsamında bakanlık tarafından belirlenmiş olan tablet modeli öğrencilere sunulmaktadır. Belediye tablet yardımında dağıtılan tabletin markası General Mobile E – Tab 20 olarak belirlenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı destekli olarak tablet yardımı yapan belediyelerde tek model tablet dağıtımı yapılmakla birlikte bu tabletin piyasa değeri 3 bin TL olarak açıklanmıştır. Bakanlıktan ayrı olarak gönüllülerin desteği ile yapılan tablet yardımlarında ise dağıtılacak tablet modeli değişiklik gösterebilmektedir.

BELEDİYE TABLET YARDIMINDA TABLETLE BİRLİKTE İNTERNET VERİLİYOR MU?

Belediye tablet yardımından faydalanan öğrencilere uzaktan eğitimde destek olması amacıyla ücretsiz internet hediyesi de sunulmaktadır. Belediye Tablet Yardımı başvurusunda bulunmuş ve tabletini almış olan öğrencilere aylık 25 GB internet de hediye edilmektedir.

Belediye Tablet Yardımı Başvurusunda bulunan öğrencilere sunulan 25 GB internet sadece canlı ders ve EBA platformu üzerinden kullanılabilecektir. Böylece öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde derslerinden geri kalmamalarının sağlanması amaçlanmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
703 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
122
Şaşkın
Başarısız Başarısız
87
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
134
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

18 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Orta okul 7. sınıf öğrencisiyim. Uzaktan eğitim dolayısıyla derelerden çok geri kaldım o yüzden tablet yardımından faydalanmak istiyorum.

  1. 5 sınıf öğrencisiyim derslerden çok geri kaldım babamda calosamadigi için alamıyor kardeşim ve ben derslere girmekten mağdurum o yüzden sizden tablet istiyorum

 2. Lise 11 . Sınav öğrencisiyim koyde oldugum icin derslere giremiyorum tablet yardımından faydalanmak istiyorum .

 3. Orta okul 5. Sınıf öğrencisiyim derslerden geri kaldım için tablet yardımından faydalanmak istiyorum

 4. Lise 9. Sınıf öğrencisi yim . Uzaktan eğitim dolayısıyla derslerden geri kaldım o yüzden tablet yardımından faydalanmak istiyorum eğer sizde uygun görüyorsanız

 5. Ben 5.sınıf öğrencisiyim derslerime giremiyorum çok geri kaldım bu yardımdan faydalanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 6. Benim oğlum 3 sınıfa gidecek ama derslere katilamiyor bende tablet yardımı yardımı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 7. 5 sınıf öğrencisiyim derslerden çok geri kaldım babamda calosamadigi için alamıyor kardeşim ve ben derslere girmekten mağdurum o yüzden sizden tablet istiyorum

 8. 7. Sınıfım canlı derslere giremiyorum tamda 2.50 aydır giremiyorum bazende yengemden 1.2. ders giriyorum lütfen taplete ihtiyacım var

 9. ben 5.sınıf öğrenciyim pandeminden dolayı uzaktan eğitim göremedim derslerimden hep geride kaldım gereken yardım tableti bekliyorum saygılar

 10. Ben Ben 4B öğrencisi Metin Kerim Bostan uzaktan eğitim olduğu için derslerime giremiyorum devletten Yar tablet yardımı bekliyorum derslerinden çok uzakta kaldığından dolayı tablete çok ihtiyacım var efendim inşallah tablet yardımı olur da bizim de tabletimiz olur Ben ve ablamın tablete çok ihtiyacı var sırf Derslerden geri kalmamak için sırf derslerden geri kalmamak için tablete ihtiyacımız var tablet alamadığımız dan dolayı derslerin derslere görememekten mağdurum tablete ihtiyacımız var Sizden istiyorum

 11. Ben Ben 4B öğrencisi Metin Kerim Bostan uzaktan eğitim olduğu için derslerime giremiyorum devletten Tabblett yardımı bekliyorum buu yüzden derslerimden çok uzakta kaldığından dolayı tablete çok ihtiyacım var efendim inşallah tablet yardımı olur da bizim de tabletimiz olur Ben ve ablamın tablete çok ihtiyacı var sırf Derslerden geri kalmamak için sırff tabblette ÇOKKK Ihtiyacımız Olduğundan dollayı Veee durumumuz Olmadığındanda alamıyoruz Vee bu yüzdende tabletsiz kalmamak için tablete ihtiyacımız var tablet alamadığımız dan dolayı derslere girememekten mağdurum tablete ihtiyacımız var Sizden tabblett istiyorum