Bekar Olmanın Ve Bekar Yaşamanın En Olumlu Yönleri Nelerdir?


78
764 Paylaşım, 78 points

Bekar olmak, belirli bir yaştan sonra birçok kişi için sıkıntılı bir durum olarak değerlendirilebilir. Ancak bekar olmak ve bekar yaşamak bazıları için çok daha avantajlı bir durumdur. Bu yazımızda Bekar Olmanın Ve Bekar Yaşamanın En Olumlu Yönleri Nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

İnsanlar genel olarak bir yaştan sonra yuva kurmak isterler. Ancak bazı insanlar için yuva kurmak yerine bekar yaşamak çok daha avantajlı bir durumdur. Bekar kişiler için bu durumun birçok olumlu yönü bulunmaktadır.BEKAR OLMANIN VE BEKAR YAŞAMANIN EN OLUMLU YÖNLERİ NELERDİR?

Bekar Olmanın Ve Bekar Yaşamanın En Olumlu Yönleri Nelerdir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Sosyal yaşantının daha aktif olması
  • Daha çok spor yapabilmek
  • Maddi açıdan rahat olmak
  • Yalnız kalmaktan korkmamayı öğrenmek
  • Sorumlulukların azalması
  • Uykusuzluk sorunlarının ortadan kalkması
  • Hesap vermemek
  • Sorunlarla başa çıkmayı öğrenme

BEKAR OLMANIN FAYDASI SOSYAL YAŞANTININ DAHA AKTİF OLMASI

Bekar olmanın faydası sosyal yaşantının daha aktif olması olarak gösterilebilir. Bir kişinin bekar olması, arkadaşları ve yakın çevresi ile daha çok ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlar. Evlilik sonrası bu durum daha değişir ve kişi eşine ve ailesine daha fazla zaman ayırmak zorunda kalır.

BEKAR OLMANIN FAYDASI DAHA ÇOK SPOR YAPABİLMEK

Bekar olmanın faydası daha çok spor yapabilmek olarak gösterilebilir. Bekar bir kişi, günlük hobilerinin arasında en fazla zamanı spora ayırabilir. Ancak evlendikten sonra spora ayrılan zamanda kısıtlamaya gidilecektir. Hatta eşin spor yapma fikrine sıcak bakmaması bile söz konusu olabilir.

BEKAR OLMANIN FAYDASI MADDİ AÇIDAN RAHAT OLMAK

Bekar olmanın faydası maddi açıdan rahat olmak olarak gösterilebilir. Bekar bir kişi, kazancının istediği kadarını kendine harcamak, istediği kadarını biriktirmek şansına sahiptir. Evlilik hayatında ise birçok maddi yük söz konusu olacaktır. Bu nedenle sadece bencilce para harcama lüksünü bırakmamak için evlenmek istemeyen çok sayıda insan bulunmaktadır.

BEKAR OLMANIN FAYDASI YALNIZ KALMAKTAN KORKMAMAYI ÖĞRENMEK

Bekar olmanın faydası yalnız kalmaktan korkmamayı öğrenmek olarak gösterilebilir. Birçok insan yalnız kalmaktan nefret eder. Yalnızlığın depresyon ve mutsuzluğa neden olmaması için evliliği düşünebilir. Ancak yalnız kalmaktan korkmayan kişiler bu konuda evlilikten medet ummazlar.

BEKAR OLMANIN FAYDASI SORUMLULUKLARIN AZALMASI

Bekar olmanın faydası sorumlulukların azalması olarak gösterilebilir. Bekar insanların tek sorumluluğu kendinedir. Evli insanların ise öncelikle eşi ve varsa çocuklarına karşı sorumluluğu bulunmaktadır. Sırf bu sorumluluğu almamak ve özgürce hareket etme fikri bile birçok kişinin bekar kalmayı tercih etmesine neden olmaktadır.

BEKAR OLMANIN FAYDASI UYKUSUZLUK SORUNLARININ ORTADAN KALKMASI

Bekar olmanın faydası uykusuzluk sorunlarının ortadan kalması olarak gösterilebilir. Bekar insanların çok daha rahat uyuduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Bekar insan daha rahat uyumanın yanı sıra sabahları da daha fazla şansına sahip olurlar. Evlilikte ise birçok durumla mücadele etmek kimi zaman kişiyi uykusuz bırakacaktır.

BEKAR OLMANIN FAYDASI HESAP VERMEMEK

Bekar olmanın faydası hesap vermemek olarak gösterilebilir. Bekar kişilerin kimseye hesap vermesi gerekmez. Evlilik bir bakıma eşe hesap vermek ve her konuda onun fikrini de almayı gerektirir. Özellikle kıskanç bir eşe sahip olan kişilerin bu konuda büyük sıkıntı yaşaması söz konusu olacaktır.

BEKAR OLMANIN FAYDASI SORUNLARLA BAŞA ÇIKABİLMEYİ ÖĞRENMEK

Bekar olmanın faydası sorunlarla başa çıkabilmeyi öğrenmek olarak gösterilebilir. Bekar insanların karşılaştıkları tüm sorunları tek başına çözmesi gerekir. Ancak evlilikte sorunları eşler birlikte aşmak için mücadele edeceğinden dolayı sorumluluk daha da azalacaktır. Ancak kişi sorunlarının tamamı ile tek başına başa çıkmayı öğrenmiş ise destek olacak bir eşe ihtiyaç duymayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
764 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir