Bedava Uçak Bileti İçin Mil Veren Kredi Kartları


65
644 Paylaşım, 65 points

Seyahat etmeyi seven ya da işleri nedeniyle sürekli uçak yolculuğu yapmak zorunda olan kişiler, genel olarak mil kazandıran kredi kartlarını tercih etmektedir. Mil kazandıran kredi kartları, her uçak seyahatinde verdiği hediye miller sayesinde bedava uçuş keyfini sunmaktadır. Bu yazımızda bedava uçak bileti almak isteyenler için mil veren bankaları ve kredi kartlarını ayrıntılı olarak anlatacağız.

Kredi kartı seçimlerinde herkesin farklı bir gerekçesi vardır. Kimi uygun kampanyalı olanları seçer, kimi çok taksit yapanları seçer. Çok seyahat eden kişilerin ise kredi kartı seçimlerinde öncelikleri en fazla mil veren bankalardır.

Kredi kartlarının mil vermesi sayesinde seyahat eden kişilerin bedava uçak bileti alma şansı bulunmaktadır. Her seyahat için mil biriktiren kredi kartı kullanıcıları, bu milleri bedava uçak biletine dönüştürebilirler.En Fazla Mil Veren Bankalar Hangileridir?

Mil biriktirmek isteyenler için özel olarak hazırlanmış olan ve en fazla mili veren banka kredi kartları şu şekildedir;

  • Garanti Bankası – Miles & Smiles
  • Türkiye İş Bankası – Maximiles
  • ING Bank – Pegasus Plus Classic Kart
  • Akbank – Wings
  • Halkbank – Parafly
  • Yapı Kredi Bankası – Adios
  • TEB kredi kartları
  • Vakıfbank – Mil Plus Platinum

En fazla mil veren bankalar ve kartlarını biraz daha yakından inceleyelim…

Garanti Bankası – Miles & Smiles

Türk Hava yolları ile ortak çalışan Garanti Bankası, tek resmi havayolu kartı olan Miles & Smiles ile kullanıcılara bedava mil kazandırıyor. Miles & Similes kredi kartı, ülkemizde ilk mil veren kredi kartı olarak biliniyor. Bu kart ile kazanılan puanlar ile sadece Türk Hava Yolları uçak bileti alınabiliyor.

Türkiye İş Bankası – Maximiles

Türkiye İş Bankası’nın sunduğu mil biriktiren kredi kartı olan Maximiles ile her 200 TL tutarındaki alışverişleri için 1 mil kazanma hakkına sahip oluyor. 1 mil ise 1 TL olarak hesaplanıyor. 1000 Maxi mil biriktiren bir kart kullanıcısının 1000 TL tutarında bedava uçak bileti alma hakkı bulunuyor.

ING Bank – Pegasus Plus Classic KartING bank ve Pegasus Hava Yolları arasında yapılan anlaşma kapsamında kullanılan Plus Classic kart ile Pegasus üzerinden gerçekleştirilen her uçuşta bilet tutarının %2’si kadar puan kazanılıyor. Her puanın 1 TL olarak hesaplandığı kredi kartı ile bol bol uçanlar bol bol da bedava uçak bileti kazanmış oluyor.

Akbank – Wings

Akbank kullanıcılarına sunulmuş olan Wings kart ile 1,5 TL tutarındaki her alışveriş için 1 mil puan veriliyor. Kazanılan miller biriktikçe bedava uçak bileti kazanma şansı sunuluyor. Akbank Wings kredi kartı aynı zamanla mil puan ile birlikte kullanıcılara chip para da veriyor.

Halkbank – Parafly

Halkbank müşterilerine sunulmuş olan Parafly kredi kartı ile yapılan tüm harcamalardan paraf para kazanılıyor. Her 1 paraf paranın karşılığı 1 TL olarak hesaplanıyor. Biriken paraf paralar ile bedava uçak bileti alınabiliyor.

Yapı Kredi Bankası – Adios

Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu Adios kredi kartı ile yurt içi ve yurt dışında anlaşmalı havayollarından uçak bileti alınabiliyor. Bununla birlikte anlaşmalı yurt içi otobüs şirketlerinden otobüs bileti alma hakkı da sunuluyor. Her alınan uçak bileti ile puan biriktiren Adios kullanıcıları, bu puanlarla bedava uçak bileti satın alabiliyor.

TEB Kredi Kartları

TEB bankasına ait olan World kart ile yapılan alışverişlerden kazanılan puanlar uçuş mili olarak da kullanılabiliyor. Biriken millerini bedava uşak biletine çevirebilen TEB müşterileri, istedikleri havayolu ile seyahat etme hakkına sahip oluyor.Vakıfbank – Mil Plus Platinum

Vakıfbank’ın mil kazandıran kartı olan Mil Plus Platinum World kart özelliklerini taşıyor. Bu kart ile yapılabilecek tüm harcamalarda puan biriktiren kullanıcılar, bu puanları bedava uçak bileti almak için değerlendiriyor. Uçak bileti alımlarında kazanılan puanlar 3 ile çarpılıyor. Mil Plus Platinum ile alınacak bedava uçak biletleri için hava yolu şartı da aranmıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
644 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
13
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
97
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir