Bazı Whatsapp Gruplarına Yasaklama Gelecek!


59
574 Paylaşım, 59 points

Whatsapp, kullanıcılarının açtığı gruplar ile ilgili yeni bir karar aldı. Whatsapp üzerinden grup kurarak konuşan kişileri yakından ilgilendirecek olan bu karar, şimdiden birçok Whapsapp grubunu endişelendirmeye başladı. Alınan karar kapsamında Whatsapp bazı gruplarına yasak getirecek. Bu yazımızda Bazı Whatsapp Gruplarına Yasaklama Gelecek! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Whatsapp, günümüzde 1,5 milyar kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Her gün aktif olarak kullanılan bu anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden birçok grup ta kuruluyor. Arkadaş sohbeti, sınıf görüşmeleri, iş görüşmeleri, akraba sohbetleri gibi birçok nedenle açılan bu gruplar ile ilgili Whatsapp yöneticilerinden dikkat çeken bir karar alındı.BAZI WHATSAPP GRUPLARINA YASAKLAMA GELECEK!

Whatsapp cephesinden gelen açıklamaya göre, anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden açılmış olan tüm gruplar inceleme altına alınıyor. İnceleme sonucunda grubun şüpheli olması durumunda uygulama otomatik olarak bu grubun kapatılmasını sağlayacak.

Whatsapp yöneticilerinin aldığı karar kapsamında grupların her amaçla açılabileceği ve kötü amaçla kurulmuş olan grupların varlığına asla izin verilmeyeceği belirtildi. Bu kararın ardından Whatsapp üzerinden tüm kurulmuş olan gruplar, grubun adı ve içerici ayrıntılı şekilde incelenecek. İnceleme sonucunda adı ya da içeriği şüpheli olan tüm gruplar kalıcı olarak devre dışı bırakılacak.

WHATSAPP KULLANICILARA KALICI OLARAK YASAKLANABİLİR

Whatsapp tarafından alınan bu karar aslında tamamen uygulamanın doğru şekilde kullanılmasını amaçlıyor. Anlık mesajlaşma uygulamasını kötü amaçla kullananlara izin vermemek adına alınan karar kapsamında Whatsapp gruplarının amaçları ve içerikleri incelemeye alınacak.

İnceleme sonucunda Whatsapp’ ın şüpheli olarak gördüğü tüm gruplar bir daha açılmamak üzere yasaklanacak. Whatsapp’ ın bu kararın ardından hemen harekete geçtiği ve birçok Whatsapp gurubunun tamamen yasaklanarak kapatıldığı haberleri gelmeye başladı.

ADI UYGUN OLMAYAN GRUPLARIN KAPATILMA İŞLENİ BAŞLADI

Whatsapp tarafından alınan bu kararın ardından Whatsapp gruplarının incelemesine ve uygun olmayanların yasaklanmasına başlandı. Bu kapsamda Mowe11 isimli bir Whatsapp kullanıcısı, üniversite öğrencilerinin yer aldığı bir grubun deneme amaçlı olarak çocuk istismarı ile ilgili bir isimle değiştirildiği ve kısa bir süre sonra Whatsapp uygulamasının bu grubu bir daha girilemeyecek şekilde yasakladığını açıkladı. Aynı şekilde farklı Whatsapp kullanıcılarından da uygun olmayan isim ve görüntüler içeren kalabalık birçok grubun tamamen yasaklandığı ifade edildi.

Whatsapp grubu uygun olmadığı için yasaklanarak kapatılan grup kullanıcılarının Whatsapp ile iletişime geçtiği ve neden grubun kapatıldığını sorduğu, Whatsapp’ ın ise cevap olarak hizmet koşullarının ihlal edildiğini söylediği ise gelen haberler arasında yer alıyor.

UÇ UCA ŞİFRELEME GRUP İÇERİKLERİNİN GÖRÜNTÜLENMESİNİ ENGELLİYOR

Whatsapp’ ın kullanıcılarının özel görüşmelerini daha güvenilir hale getirmek amacıyla bir süre önce getirdiği uç uca şifreleme özelliği nedeniyle Whatsapp şirketi tüm grup içeriklerini görüntüleme şansına sahip olamıyor. Ancak grupların isimleri, kullandıkları resimler ve grup açıklamalarından yola çıkarak birçok Whatsapp grubunun içeriklerinin tespit edildiği ve anında engellendikleri belirtiliyor.

Whatsapp’ ın kötü amaçlı kullanıcılara karşı başlattığı bu yasaklama işlemi, uygulamayı doğru şekilde kullanan kişilerce olumlu karşılandı. Uygulamanın temiz ve doğru kullanım için denetlenmesinden memnun olduğunu söyleyen kullanıcılar, kötü amaçlı tüm Whatsapp gruplarının kapatılmasına destek veriyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir