Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alımı Yapacak


78
772 Paylaşım, 78 points

Belediyeler, personel alımı yapacağını açıkladı. Birçok belediye kapsamında yayımlanan personel alım ilanı çerçevesinde işe alınacak kişilere 4200 TL maaş verilecek. Bu yazımızda Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alımı hakkında bilgi vereceğiz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü kapsamında kısa bir süre önce bir genelge yayımlandı. Genelge kapsamında belediyelere en az lise mezunu olmak üzere zabıta memuru alınacağı açıklandı.BAZI BELEDİYELER 4200 TL MAAŞLA ZABITA MEMURU ALIMI YAPACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü tarafından Mahalli İdarelere ilk defa atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği detayları açıklandı. Açıklamaya göre 81 il genelinde belediyelerde görevlendirilecek 4200 TL maaşla zabıta memuru alınacak.

Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alımı kapsamında işe alınacak olan personel için iki farklı yöntem uygulanacak. Yayımlanan genelgede belediyelere açıklan ya da merkezi atama yoluyla personel alınacağı ifade edildi.

Belediyelerde görevlendirilecek olan zabıta memurları için KPSS puan sınırı aranmayacak. KPSS sınavından yüksek not almış olan kişiler, mülakatsız şekilde işe alınacak. KPSS puanı düşük olan kişilerde ise belediyenin belirlediği KPSS taban puanı göz önünde bulundurarak başvurular değerlendirmeye alınacak.

BAZI BELEDİYELER 4200 TL MAAŞLA ZABITA MEMURU ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Bazı Belediyeler 4200 TL Maaşla Zabıta Memuru Alım şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • T. C. vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarını kullanmaktan mahrum olmamak.
  • TCK ‘nın 53 ‘üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş, yedek sınıfa geçirmiş,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı veya engeli bulunmamak.
  • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.
  • Başvurunun yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BELEDİYELERE ALINACAK ZABITA MEMURU KPSS PUANI NE OLACAK?

Belediyelerde görevlendirilmek üzere işe alınacak olan zabıta memurlarının KPSS sınavından belirli puanın üzerinde puan almış olması gerekecek. KPSS puanı en az 50 olarak belirlenirken, 70 – 80 puan almış olan zabıta adaylarını mülakata gerek olmadan işe almak mümkün olacak. Belediyelerin talep ettikleri KPSS puan barajı, her belediyenin kendisi tarafından belirlenecek.

Belediyelere zabıta memuru olarak girmeyi başaran adaylara 4200 TL maaş verilecek. Erkek ve kadın adayların değerlendirmeye alınacağı personel alımında zabıta memuru olma hakkı kazanmış olan kişiler, Türkiye’nin 81 ilinde ihtiyaç duyulan ilçe belediyelerinin bünyesinde görevlendirilecek.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
772 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
52
Şaşkın
Başarısız Başarısız
16
Başarısız
Komik Komik
126
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
52
Helal Olsun!
lol lol
86
lol
Aşk Aşk
75
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
57
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
14
Kazandım!
Pinar

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba ben Nezahat yanarda Oğlum Murat Can Yanar da işsiz lise mezunu KPSS puan 50 oğlum işsizdir ona da iş bulunmasını rica ediyorum