Başkasının Instagram Hesabı Nasıl Ele Geçirilir?


74
687 Paylaşım, 74 points

Instagram, son yılların en popüler sosyal platformlarının başında geliyor. Ancak son günlerde Instagram’dan daha popüler olan, başka bir kişiye ait olan Instagram hesabını ele geçirmek. Hackleme olarak da bilinen bu işlem, oldukça ön planda olmasının yanı sıra birçok tartışmaya da neden oluyor. Bu yazımızda Instagram hesabı nasıl ele geçirilir sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram, özellikle son birkaç yıldır en fazla kullanılan sosyal paylaşım platformu haline geldi. Ortamın temiz olması, kişilerin gizlilik konusunda istedikleri gibi hareket edebilmeleri, paylaşımları istedikleri gibi seçebilmeleri, kullanıcıların diğer platformlardan vazgeçmelerine bile neden oldu.BAŞKASININ INSTAGRAM HESABI ELE GEÇİRİLEBİLİR Mİ?

Instagram kullanıcıları, platformun kullanımından çok başkasının Instagram hesabını ele geçirme yöntemlerini araştırıyor. Bu platformu kullananlar birbirinden farklı nedenlerle sahip oldukları hesabın dışında bir başka hesabın kontrolünü de ellerinde tutmak istiyor.

Başkasının Instagram hesabı ele geçirilir mi sorusuna cevap evet olarak verilebilir. Ancak bu durum ne kadar doğrudur ve yasaldır burası tartışmaya açıktır. Herkesin kendine özel bir Instagram sayfası vardır ve bir başkasının bu hesabı ele geçirmeye hakkı yoktur.

BAŞKASININ INSTAGRAM HESABI NEDEN ELE GEÇİRİLMEK İSTENİR?

Başka birisine ait olan Instagram hesabını ele geçirmek istemenin birden fazla nedeni olabilir. Instagram başkasının hesabını ele geçirme nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Eski sevgililerinin neler paylaştığını, kimlerle arkadaşlık ettiğini rahat görebilmek için
  • Çok fazla takipçi sayısına sahip olan ve sürekli sayfasından reklam vererek para kazanan kişilerin sayfasını ele geçirip tekrar para karşılığı satarak kazanç elde etmek için
  • Başkalarının sayfasını kullanarak kendi reklamını kolaylıkla yapabilmek için

BAŞKASININ INSTAGRAM HESABI NASIL ELE GEÇİRİLİR?

Başkasının Instagram hesabını ele geçirmenin dört farklı yolu vardır. Başkasının Instagram hesabını ele geçirme yolları şu şekilde sıralanabilir;

  • Tanıdığı birisinin Instagram hesabını ele geçirme
  • Virüs göndererek başkasının Instagram hesabını ele geçirme
  • Üçüncü parti uygulamaları kullanarak başkasının Instagram hesabını ele geçirme
  • Farklı bir e – mail adresine doğrulama kodu göndererek başkasının Instagram hesabını ele geçirme

TANIDIĞI BİRİSİNİN INSTAGRAM HESABI NASIL ELE GEÇİRİLİR?

Instagram kullanıcıları, tanıdıkları birisinin hesabını ele geçirmek isterlerse, bu işi zorluk çekmeden yapabilirler. Başkasının Instagram hesabını ele geçirmenin en kolay ve en masum şekli budur. Kişi, tanıdığının mail adresini ve koyabilmesi muhtemel şifrelerini bilecektir. Bu şifreleri deneyerek kolaylıkla hesabına giriş yapabilir. Başkasının Instagram hesabını ele geçirerek her türlü işlemi gerçekleştirme şansı bulunur.

VİRÜS GÖNDEREREK BAŞKASININ INSTAGRAM HESABI NASIL ELE GEÇİRİLİR?

Başkasının Instagram hesabını ele geçirmenin bir diğer yolu, virüs göndermektir. Virüs göndererek başkasının Instagram hesabını ele geçirme, kişinin bilgisayarına virüs bulaştırma yolu ile yapılır. Ancak bu yöntemin kullanılabilmesi için kişinin konuda uzman olması gerekir. Bir kişi, hesabını ele geçirmek istediği kişinin bilgisayarına virüs göndererek bilgilerine kolaylıkla ulaşabilir. Bu yöntem bilene kolay olmasının yanı sıra oldukça riskli bir yöntemdir. Virüsün bulaşması ile tek öğrenilen bilgi Instagram şifresi olmayacaktır. Bu nedenle bilgisayar kullanıcılarının mutlaka bir anti virüs programı kullanması akıllıca olacaktır.

ÜÇÜNCÜ PARTİ UYGULAMALAR İLE BAŞKASININ INSTAGRAM HESABI NASIL ELE GEÇİRİLİR?

Günümüzde hemen her alanda kullanılabilecek üçüncü parti uygulamalar bulunur. Bu uygulamalar, güvenliği garantili olmayan uygulamalardır. Özellikle Instagram kullanıcılarına gönderilen “Instagram hesabına kimin baktığını görme” , “takipçi sayısını artırma” gibi birçok uygulama ile kişiler kandırılmak istenir. Bu uygulamalara kanarak bilgilerini sisteme girenler, Instagram hesaplarını kaybetmiş olurlar.  Bilgileri alan kişi, Instagram hesabını hemen ele geçirir. Bu nedenle üçüncü parti uygulamalara kişisel bilgilerin girilmemesi oldukça önemlidir.

FARKLI BİR E – MAİL ADRESİNE DOĞRULAMA KODU GÖNDEREREK BAŞKASININ INSTAGRAM HESABI NASIL ELE GEÇİRİLİR?

Başkasının Instagram hesabını ele geçirmenin son yolu, farklı bir e – mail adresine doğrulama kodu göndermektir. Bir kişinin Instagram hesabını ele geçirmek için kullanılabilecek en akıllıca yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde başkasının Instagram hesabına giriş yapmak istenir ancak şifre bilinmediği için “Şifremi unuttum” seçeneği kullanılır. Bu seçenek üzerinden doğrulama kodu gönderilecek olan e- mail adresini farklı gösteren kişi, yeni şifrenin de sahibi olur. Farklı e – mail adresine doğrulama kodu istenerek kolaylıkla başkasının Instagram hesabı ele geçirilecektir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
687 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
177
Şaşkın
Başarısız Başarısız
343
Başarısız
Komik Komik
92
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
152
Helal Olsun!
lol lol
33
lol
Aşk Aşk
142
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
125
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
79
Kazandım!
Pinar

28 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selam, benimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Her türlü ele geçirme ve kapatma işlemleri yapılmaktadır.