Başkasının Facebook Hesabı Nasıl Ele Geçirilir?


48
682 Paylaşım, 48 points

Facebook her ne kadar güvenilir bir sosyal medya platformu olarak bilinse de işini bilen kişilerce hesapların ele geçirilmesi oldukça kolay bir işlemdir. Başkasına ait bir Facebook hesabını ele geçirmek isteyen kişiler için birkaç adımda bu amaca ulaşmak mümkün olabilir. Bu yazımızda başkasının Facebook hesabı nasıl ele geçirilir sorusuna cevap vereceğiz.

Facebook, ilk çıktığı dönemlerde oldukça popüler bir sosyal medya platformuydu. Günümüzde daha çok orta yaş kişilerin ağırlıklı olarak kullandıkları bu platform ne yazık ki çok güvenli değil. Her gün onlarca kişinin Facebook hesabı ele geçirilebiliyor. Başka birisine ait olan Facebook hesabını ele geçirmek ise sanılandan çok daha kolay bir işlem.FACEBOOK HESABIMIN ÇALINMASINI NASIL ENGELLEYEBİLİRİM?

Facebook kullanıcıları, sahip oldukları hesabın başkaları tarafından ele geçirilmemesi için öncelikle güvenlik ayarlarını çok iyi yapmalıdır. Bir hesap ne kadar güvenlikli ise çalması o kadar zor olacaktır. Bununla birlikte kişilerin Facebook hesaplarını çalma yöntemlerini öğrenmek de Facebook kullanıcılarının kendisini korumaya alması için akıllıca bir adım olacaktır.

BAŞKASININ FACEBOOK HESABI NASIL ELE GEÇİRİLİR?

Bazı kişiler ise farklı nedenler ile Facebook hesaplarını ele geçirmek isteyebilir. Bu durum eski sevgilinin hesabını görmek için olabileceği gibi popüler hesapların ele geçirilmesi amacı ile de kullanılır. Başkasının Facebook hesabını ele geçirmek için bazı adımları takip etmek gerekir.

Başkasının Facebook hesabını ele geçirme yöntemleri şu şekilde sıralanır;

 • Birinci Adım

Başkasının hesabını ele geçirmek isteyen kişi öncelikle Facebook hesabını açmalıdır.

 • İkinci Adım

Facebook hesabı açıldıktan sonra “Ayarlar” bölümüne girilir. Bu bölümde en altta “Facebook verilerinin kopyasını indir” yazan bir link bulunur. Bu linke tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Linke tıkladıktan sonra ekrana “Arşivimi başlat” şeklinde bir yazı gelir. Bu yazımın ardından birer dakika ara ile sayfa yenilenmelidir.

 • Dördüncü Adım

Kişinin arkadaş sayısına göre arşiv hazırlanma süresi farklılık gösterecektir. arşiv bilgisi .rar dosyası şeklinde kaydedilir.

 • Beşinci Adım

.rar arşiv dosyası açılır ve içerisinde yer alan HTML klasörüne tıklanır.

 

 • Altıncı Adım

Tıklamanın ardından arşivde yer alan tüm HTML dosyaları sergilenir. Bu dosyaların ilerisinden friends.html dosyası Chrome üzerinde açılır.

 • Yedinci Adım

Bu dosyanın açılmasının ardından ekrana kişinin arkadaş listesi gelir. Bu listede arkadaşların isimlerinin yanında mail adresleri de yer alacaktır.

 • Sekizinci Adım

Arkadaşların isimlerinin yanında yer alan @hotmail.com olan adresler tek tek kopyalanarak not defterine kaydedilir.

 • Dokuzuncu Adım

Hesabı ele geçirilecek olan kişinin mail adresi, Hotmail açıldıktan sonra “Google Hotmail Kaydol” kısmına yazılır. Sayfada kullanıcı adı yazan kısma mail adresi yapıştırılır.

 • Onuncu Adım

Mail adresinin yazılmasının ardından “bu adres kullanılabilir” uyarısı alınır. Uyarının ardından diğer boş alanlar istenilen şekilde doldurulabilir.

 • On Birinci Adım

Hesap oluşturulduktan sonra Outlook.com adresine gidilerek şifre ile oturum açılır. Bu arada kişi açık olan Facebook hesabından çıkmalıdır.

 • On İkinci Adım

Hesaptan çıktıktan sonra ele geçirilecek mail adresi kutucuğa yazılır ve “Şifremi unuttum” seçeneğine basılır. Açılacak kutudan ikinci sırada yer alan “Şifremi yenilemek için bana e – postayla bir bağlantı gönder” seçeneği işaretlenir.

 • On Üçüncü Adım

Maile gönderilecek olan kod, Facebook’ta istenilen alana yapıştırılır ve şifre değiştirme işlemi gerçekleştirilir.

 • On Dördüncü Adım

Yeni şifreyi belirlemenin ardından hesap girişi artık yeni şifre üzerinden yapılır. Bu işlemlerle hesap tamamen ele geçiren kişinin üzerine geçer. Bu tür bir ele geçirmenin ardından kişinin hesabını geri alma şansı bulunmaz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

48
682 Paylaşım, 48 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
35
Şaşkın
Başarısız Başarısız
128
Başarısız
Komik Komik
105
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
32
Helal Olsun!
lol lol
64
lol
Aşk Aşk
58
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
39
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir