Basit ve Sermayesiz İş Fikirleri


47
465 Paylaşım, 47 points

Normal aylık gelirlere ek olarak yeni iş fikirleri bulmak oldukça zordur. Çünkü birçok ek iş için gerekli zaman bulunmadığı gibi, herkesin yetenekleri yeterli olmayabilir. Bazı ek işler özel beceri istemektedir. Ek iş fikirlerinin birçoğunun uygulama alanları da olmayabilir. Bu yüzden gerçekten gelir getirici ek iş fikirleri bulmak önemlidir. Hangi işlerin ne kadar zamanda ve ne kadar gelir getireceğini incelemek ve ona göre karar vermek daha doğru olacaktır.

Apartman Temizliği İşleri

Apartman temizliği özel yetenek veya beceri istemez. Kolay bir iştir ve günün belirli saatlerinde çalışılır. Gurur yapmadan, temizlikçi işi gibi görmeden yapılacak bu işte iyi gelir elde edilebilir. Yapılacak iş çok kolaydır. Çevrenizde birkaç apartmanı kendinize bağlamanız gerekir. Yani normal işinizden geriye kalan akşam saatlerinde ve hafta sonlarında rahatlıkla yapılacak iş fikirleri arasında yer almalıdır. Bu iş için ayrılması gereken zaman birkaç saatle sınırlıdır. Apartmanın çevre temizliği ile iç merdiven temizliği için yeterli bir zamandır. Bir apartmandan alacağınız ücreti, anlaştığınız 5 veya 10 daire ile çarparsanız sağlayacağınız ortalama kazancınız ortaya çıkacaktır. Zahmetsiz, yeterli zamanı bulabileceğiniz bir iş olup, sermayesiz iş fikirleri arasında düşünülmelidir.

Halk Pazarlarında Tezgah Açmak

Birçok semtte sosyete pazarı olarak anılan halk pazarları yoğun müşteri trafiği ile göz dolduruyor. Belki bütün gün pazarda tezgah başında beklemeniz imkansızdır. Ancak bu pazarlar da haftanın belirli günleri ve hafta sonları açık bulunmaktadır. Buradan kiralayacağınız bir tezgah sizin için iyi bir ek gelir kapısı olabilir. Satacağınız ürünü, o çevrede en çok satılan ürünlere ve taleplere göre seçebilirsiniz. Hatta kendiniz evde ürettiğiniz yiyecek, giyecek veya hediyelik eşya ürünlerini satabilirsiniz. Bu pazarlarda ortalama bir kazanç elde etmek için satış yapacağınız miktarı ve fiyatları belirlemeniz yeterlidir. Açık olduğu günlerde ve hafta sonlarında tam gün zaman ayırmanız gerekir. Ancak gerektiğinde bir tanıdığınıza veya aile bireyine de işinizi bırakarak diğer işlerinizi halledebilirsiniz.Bir Lokanta ve Pastane ile Çalışmak

Çok iyi pasta, börek ve yemek yapan biriyseniz, yeni gelir elde etmek zor olmayacaktır. Bu tür fikirleri insanlar değerlendirirken, nereye götüreceğim, kime satacağım, kabul ederler mi, alırlar mı gibi birçok neden üreterek vazgeçerler. Halbuki işi rayına oturtana kadar yılmadan sabırla uğraşmak gerekir. Bir lokantaya düzenli olarak çiğ köfte veya içli köfte yapabilirsiniz. Bu anlaşmayı birkaç lokanta ile yapmak daha fazla gelir elde etmek demektir. Yine mantı ve yaprak sarması yaparak lokantalara, ev yemekleri yapan yerlere verebilirsiniz. Bu iş için gerekil zamanı akşamları ve hafta sonları bulabilirsiniz. Kilo ile satılan yemekleriniz için belirleyeceğiniz fiyat üzerinden satarak, ortalama bir gelir elde etmek zor görünmemektedir. Sadece biraz girişken ve yılmadan çalışmak, uğraşmak gerektiren bir iştir.

Takı ve Kolye Tasarım İşleri

El becerisi olanlar ve tasarım konusunda yetenekli olanlar için iyi bir iştir. İlk zamanlar fazla getirisi olmasa da, zamanla müşteri potansiyelini artırarak ortalama bir geliş elde etmek mümkündür. Yüzük, kolye, küpe ve bileklik gibi birçok aksesuarı almak için insanlar dükkanlara giderler ve buralar oldukça kalabalıktır. Bu tür dükkanlarla anlaşarak düzenli olarak tasarımlarınızı verebilirsiniz. Ayrıca kendi tasarımlarınızı çevrenizdeki insanlara tanıtarak özel müşteriler elde edebilirsiniz. Bu iş için ayrılması gereken zaman günün her saati olabilir. Akşamları evde otururken, otobüste giderken boncuklarla veya diğer malzemelerle tasarımlarınız devam edebilirsiniz. Bir süre sonra az da olsa ortalama bir kazanç elde edebilir ve işi büyütmek için yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

47
465 Paylaşım, 47 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
85
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir