Başından Sonuna Tüm Tahminleri Yanlışa Düşürecek En İyi Gizem Filmleri


93
914 Paylaşım, 93 points

Film izlerken özellikle tüm tahminleri yanlışa düşürecek türden filmler sıklıkla tercih edilmektedir. Sinema severlerin en çok tercih ettiği bu tür gizem filmlerinin sonunu tahmin etmek mümkün değildir. Bu yazımızda Başından Sonuna Tüm Tahminleri Yanlışa Düşürecek En İyi Gizem Filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Farklı film türleri arasında sinema severlerin belki de en çok tercih ettiği sonu tahmin edilmeyen gizem filmleridir. İzleyicileri bir anda ters köşe yapan bu tür filmler, büyük bir ilgi ve heyecan ile izlenmektedir.BAŞINDAN SONUNA TÜM TAHMİNLERİ YANLIŞA DÜŞÜRECEK EN İYİ GİZEM FİLMLERİ HANGİLERİDİR?

Başından Sonuna Tüm Tahminleri Yanlışa Düşürecek En İyi Gizem Filmleri şu şekilde sıralanıyor;

 • Red Notice (2021) – IMDB: 6,4
 • The Guilty (2021) – IMDB: 6,3
 • Tenet (2020) – IMDB: 7,4
 • The Platform (2019) – IMDB: 7,0
 • Countdown (2019) – IMDB: 6,0
 • Fractured (2019) – IMDB: 6,4
 • Parasite (2049) – IMDB: 8,6
 • Ex Machina (2014) – IMDB: 7,7
 • The Body (2012) – IMDB: 7,6
 • Who Am I (2014) – IMDB: 7,6
 • The Best Offer (2013) – IMDB: 7,8
 • The Illusionist (2006) – IMDB: 7,6
 • The Invisible Guest (2016) – IMDB: 8,1
 • Incendies (2010) – IMDB: 8,3
 • Chugyeogja (2008) – IMDB: 7,9
 • Inside Man (2006) – IMDB: 7,6
 • The Usual Suspects (1995) – IMDB: 8,5
 • Gone Girl (2014) – IMDB: 8,1
 • Truman Show (1998) – IMDB: 8,1
 • The Prestige (2005) – IMDB: 8,5
 • The Others (2001) – IMDB: 7,6
 • Law Abiding Citizen (2009) – IMDB: 7,4
 • The Butterfly Effect (2004) – IMDB: 7,6
 • Prisoners (2013) – IMDB: 8,1
 • The Game (1997) – IMDB: 7,8
 • Shutter Island (2010) – IMDB: 8,1
 • The Sixth Sense (1999) – IMDB: 8,1
 • Matchstick Men (2003) – IMDB: 7,3
 • The Departed (2006) – IMDB: 8,5
 • The Machinist (2004) – IMDB: 7,7
 • A Beautiful Mind (2001) – IMDB: 8,2

RED NOTİCE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Red Notice filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, gizemli bir sanat hırsızı olan The Bishop’ u yakalama görevi verilen John Hartley isimli başarılı bir polis memurunun bu iş için dünyanın en iyi sanat hırsızı olarak bilinen Nolan Booth ile ortak olarak çalışmak zorunda kalması ile yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE GUİLTY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Guilty filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, kıdemli bir memur olarak görev yaparken bir anda alt kademeye alınan Joe Bayler isimli polis memurunun bir gün yardım çığlıkları atan bir kadından gizemli bir telefon alması sonrasında kendisini büyük bir kaosun içerisinde bulması konu edilmektedir.

TENET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Tenet filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, 3. Dünya Savaşını engellemek için zamanın geriye doğru aktığı bir dünyada savaşan özel eğitimli casuslara karşı dünyayı kurtarmak için çabalayan bir kahramanın yaşadıkları konu edilmektedir.

THE PLATFORM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Platform filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, farklı seviyelerde yaşam standartları sunulan ve mahkumların suçlarına göre yaşam standardı en az ya da en düşük alanlarda tutulduğu ve sonsuz kabusun yaşatıldığı bir hapishanede yaşanan olaylar konu edilmektedir.

COUNTDOWN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Countdown filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, insanların ne zaman öleceğini tahmin eden bir uygulama indiren bir hemşirenin bir hastasına son 3 günü olduğunu söylemesi sonrasında hasta olan genç kızın hayatta kalmanın bir yolunu bulmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

FRACTURED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fractured filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, bir çiftin kızlarının kolunun kırılması sonrasında bir hastaneye gitmesinin ardından hastanede yaşanan paranormal olaylar sonucunda kadının ve küçük kızın ortadan kaybolmasıyla onları bulmak için mücadele veren babanın yaşadıkları konu edilmektedir.

PARASİTE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Parasite filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, oldukça zengin bir aile olarak bilinen Park ailesinin yanına hizmetçi olarak yoksul Kim ailesinin girmesi sonrasında iki aile üyeleri arasında yaşanmaya başlayan olaylar konu edilmektedir.

EX MACHİNA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ex Machina filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, henüz 24 yaşında olmasına karşılık dünyanın en önemli teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışan Caleb’ in gelişmiş bir insansı yapay zeka robotunu üst düzey bir deneye sokma kararı alması ve robotun bu deneyden habersiz olması sonrası yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE BODY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Body filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, öldürüldüğü günün gecesinde konulduğu morgdan kaybolan bir kadın cesedinin fark edilmesi sonrasında cesedin nerede olduğunu bulmak için verilen çaba konu ve yaşanan gizemli olaylar konu edilmektedir.

WHO AM I FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Who Am I filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, dünyanın en ünlü hackerı olmak isteyen Benjamin isimli bir gencin bir gün oldukça tehlikeli bir hacker gurubu tarafından kendilerine katılma daveti alması sonrasında başına gelen olaylar konu edilmektedir.

THE BEST OFFER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Best Offer filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, standart bir hayatı olan ve ellerinde eldiven olmadan hiçbir şeye dokunamayan Virgil isimli adamın bir gün duvarların arasında yaşayan ve insan içine çıkma fobisi olan Claire ile tanışması sonrasında ikilinin arasında başlayan aşk konu edilmektedir.

THE ILLUSİONİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Illusionist filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, marangoz bir ailenin fakir oğlu olan Eisenheim ‘in zengin aristokrat bir ailesinin kışı olan Sophia’ ya aşık olması ancak sınıf farkı nedeniyle bir türlü aşkına kavuşamaması sonrasında Avusturya’ yı terk etmesi ve 15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak geri dönmesiyle yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE INVİSİBLE GUEST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Invisible Guest filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, büyük bir iş adamı olan Adrian Dora’ nın bir sabah yasak aşk yaşadığı sevgilisinin cesedi ile bir otel odasında uyanması sonrasında tutuklanması ve kendisinin masum olduğunu kanıtlamak için çok ünlü bir avukat ile anlaşarak ona en baştan tüm hikayeyi anlatması konu edilmektedir.

INCENDİES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Incendies filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, Fransa’ da vefat eden Nawal Narwan’ ın Jenne ve Sİmon’ a iki mektup bırakması sonrasında bu mektupları ulaştıracakları kişilerden birisinin ölmüş diğerinin ise hiç var olmamış olduğunu fark eden iki kardeşin Ortadoğu’ da yaşadıkları olaylar konu edilmektedir.

CHUGYEOGJA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Chugyeogja filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, eskiden polis memuru olarak çalışan ve yeni hayatında kadın satıcılığı yapan Joong Ho isimli adamın erkeklere gönderdiği tele kızlarının tek tek ortadan kaybolması sonrasında tüm ortadan kaybolan kızların aynı adama gittiğini fark etmesi ile başlayan olaylar konu edilmektedir.

INSİDE MAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Inside Man filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, kusursuz bir soygun planlayan bir adamın, bu muhteşem planı hayata geçirmek için içerdeki adam olması ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE USUAL SUSPECTS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Usual Suspects filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, san Pedro’ da patlayan bir tekneyi araştıran ekiplerin 27 ceset ve 90 milyon dolar para bulması sonucunda tekneden yaralı olarak kurtulan iki kişinin ifadesi üzerine olayı çözmek için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

GONE GİRL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gone Girl filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, Amerika’ nın Missouri eyaletinde yaşayan ve beşinci evlilik yıl dönümlerini kutlamaya hazırlanan Nick ve Amy çiftinin bu özel gününde Amy’ nin bir anda ortadan kaybolması sonrasında polisin koca Nick’ ten şüphelenmesi ile başlayan olaylar konu edilmektedir.

TRUMAN SHOW FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Truman Show filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, hayallerini süsleyen bir adada yaşayan Truman isimli genç bir adamın tüm hayatının mükemmel gitmesinin mutluluğunu yaşarken bir anda uzun yıllar önce kaybettiği babasını görmesi sonrasında fark etmeye başladığı anormal olaylar konu edilmektedir.

THE PRESTİGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Prestige filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, yaşamları boyunca birbirleri ile ölümüne rekabet eden iki sihirbazdan birisinin çok esrarengiz bir gösteri yapması ve diğerinin bu gösterinin açığını bulmaya çalışması sırasında hem kendilerinin hem çevrelerinin hayatlarını tehlikeye atmaya başlamasıyla yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE OTHERS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Others filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, savaşta eşini kaybettikten sonra güneşe hassas olan iki çocuğu ile bir konakta yaşayan Grace isimli genç kadının bir dün kapısına gelen ihtiyaç bir kadın, bir adam ve genç bir kızı hizmetçi olarak işe alması sonrasında kızı Annie’ nin evde var olmayan bir çocuğu gördüğünü söylemesiyle başlayan esrarengiz olaylar konu edilmektedir.

LAW ABİDİNG CİTİZEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Law Abiding Citizen filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, evine yapılan bir soygun sırasında eşi ve çocuğunu kaybeden Cleyde Shelton isimli adamın, davaya bakan ünlü bir savcının katilin hafif bir ceza ile kurtulmasını sağlaması sonrasında cinayette kusurlu olan tüm kilit isimlerin tek tek ölmeye başlaması ile başlayan olaylar konu edilmektedir.

THE BUTTERFLY EFFECT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Butterfly Effect filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, geçirdiği hastalık nedeniyle sürekli baygınlık geçiren ve bu bayılmalar sırasında geçmişe yolculuk yapan Evan isimli gencin bu yolculuklarda hatalarını düzeltme çabası ve sonuçlarında ortaya çıkan yeni olaylar konu edilmektedir.

PRİSONERS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Prisoners filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, komşusu olan bir kızın bir anda ortadan kaybolması sonrasında elindeki tek ipucu üzerinden ilerlemeye çalışan polis memuru Keller Dover’ in bu ipucu ile ilerleyememesi sonrasında kendi adaletini sağlamak için başlattığı olaylar konu edilmektedir.

THE GAME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Game filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, hem çok zeki hem de çok başarılı bir iş adamı olan Van Orton’ un bir gün doğum gününde kardeşinin kendisine gönderdiği hediyeyi alması ile hayatının bir anda değişmesi ve verdiği ölüm kalım savaşı konu edilmektedir.

SHUTTER ISLAND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Shutter Island filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, yaşanan olaylar sadece finali ile değil filmin içerisindeki sahneleri ile de izleyiciye şok etkisi yaratan türdendir. Mükemmel bir psikolojik film olan bu filmde izleyici finale büyük tepki vermektedir.

FİGHT CLUB FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fight Club filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, bir dövüş kulübünde mücadele veren dövüşçülerin yaşadıkları olaylar konu edilmektedir. Sürpriz sonlu olan bu film oldukça ilgi gören filmler arasındadır.

THE SİXTH SENSE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Sixth Sense filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, geçmişte yaşadığı korkunç bir tecrübe sonrasında mesleğini yapmayı bırakmış olan Crowe’ un uzun yıllar sora küçük bir çocuğa yardım etmek için tekrar mesleğini yapması ve küçük çocuğun kimseye anlatmadığı sırlarını öğrenmesiyle birlikte yaşananlar konu edilmektedir.

MATCHSTİCK MEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Matchstick Men filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, arkadaşı Frank ile birlikte insanlara her türlü ürünü satan ve karşılığında yalandan vaatlerde bulunan Roy isimli adamın tüm işleri yolunda giderken bir adan 14 yaşında bir kızı olduğunu öğrenmesiyle başlayan olaylar konu edilmektedir.

THE DEPARTED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Departed filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, mafya ve polis departmanı arasında yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Mafya, küçük yaşlardan alıp yetiştirdiği köstebekleri polislerin içerisine sokarken aynı işlemi polislerde mafya için yapmaktadır.

THE MACHİNİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Machinist filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir.  Filmde, bir fabrikada işçi olarak çalışan Trevo isimli adamın uzun bir süre uyumaması sonrası yaşam fonksiyonlarının zarar görmeye başlaması ve paranoyaya yakalanması sonrasında yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

A BEAUTİFUL MİND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

A Beautiful Mind filmi, başından sonuna tüm tahminleri yanlışa düşürecek en iyi gizem filmlerinden birisidir. Filmde, muhteşem bir zekaya sahip olan ve üniversite de ders vermeye başlayan John isimli adamın şizofreni hastalığını kabul etmemesi sonrasında çevresine ve ailesine zarar verir duruma gelmesi ve verdiği mücadele konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

93
914 Paylaşım, 93 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir