Bankaların Öğrencilere Verdikleri Avantajlı Kredi Kartları Hangileridir?


91
894 Paylaşım, 91 points

Bankalar, hemen hemen herkese kredi kartı vermektedir. Kredi kartı verilmesi zor olmamakla birlikte limiti ise kişinin sahip olduğu şartlara göre belirlenir. Kredi kartı kullanıcıları arasında en avantajlı olanlar ise öğrencilerdir. Bankalar, öğrencilere özel olarak verdikleri kredi kartlarında birçok fırsat ve avantajlı teklifler sunmaktadır. Bu yazımızda bankaların öğrencilere verdikleri avantajlı kredi kartlarını inceleyeceğiz.

Öğrenciler, geleceğin potansiyel banka müşterileridir. Hayatlarının ilerleyen dönemlerinde mutlaka banka ile alışveriş yapacakları göz önünde bulundurulduğu zaman bankaların öğrencilere neden daha fazla avantaj sağladığını anlamak çok da zor olmayacaktır.

Öğrencilere Avantajlı Kredi KartıÖğrencilere sunulan kredi kartı ne kadar avantajlı ise o kadar çok tercih edilir. Öğrencinin seçtiği banka ile ilerleyen yıllarda da çalışmak istemesi, bu avantajları daha da artırmaktadır. Kredi kartı başvurusu yapacak öğrencilerde bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar şöyledir; • 18 – 25 yaş arasında olmak
 • Nüfus cüzdanı ile başvuruda bulunmak
 • Türk vatandaşı olmak
 • Tüketici sözleşmesi imzalamak
 • Öğrenci belgesine sahip olmak

Öğrencilere Verilen Kredi Kartlarının Avantajları Nelerdir?

Bankalar tarafından öğrencilere verilen kredi kartlarının avantajları şöyle sıralanabilir;

 • Kredi kartının limiti düşüktür. Böylece öğrencilerin çok fazla borca girmesi engellenir
 • Öğrenci kredi kartlarına alışverişlerde ekstra indirim uygulanır
 • Öğrenci kredi kartlarında daha fazla kampanya vardır

Öğrenciler için En Avantajlı Kredi Kartları Hangileridir?

Bankalar tarafından öğrencilere sunulmuş olan en avantajlı kredi kartları şunlardır;

 • Garanti Bankası – Bonus Genç
 • Yapı Kredi Bankası – Playcard
 • Ziraat Bankası – Bankkart Genç
 • Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli
 • TEB – ÜniversiTEB Bonus Card
 • Vakıfbank – Like Card
 • Akbank – Axess Exi26
 • Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli
 • QNB Finansbank – Cardfinans GO
 • Denizbank – D – Şarj Bonus

Bankaların sunduğu avantajlı kredi kartlarını biraz daha yakından inceleyelim…Garanti Bankası – Bonus Genç

Garanti Bankası tarafından öğrencilere sunulan kredi kartını almak için 18 – 25 yaş arası olmak gerekir. Yıllık aidat istenmeyen bu kartla üye işyerlerinden taksitli alışveriş, bonus kazanma ve nakit avans çekme hakkı bulunuyor. Ekstre Atlat özelliği bulunan bu kart sayesinde öğrenciler ödemelerini bir ay erteleyebiliyor.

Yapı Kredi Bankası – Playcard

Yapı Kredi Bankası’nın öğrencilere sunduğu bu kredi kartında yıllık aidat bulunmuyor. Playcard ile World üye işyerlerinde yapılan tüm alışverişlerde taksit ve puan kazanma hakkı bulunuyor. Acil nakit ihtiyaçları için para çekme özelliği olan Playcard ile her ay 100 TL’ye kadar para çekilebiliyor. Bu işlem için banka ilk iki günün faizini almıyor.

Ziraat Bankası – Bankkart Genç

Ziraat Bankası’nın 18 – 26 yaş arası öğrencilere sunduğu bu kredi kartı, yıllık aidat almıyor. Öğrencilerin Kredi yurtlar Kurumu’ndan aldıkları öğrenim kredisinin de yatırıldığı Bankkart Genç ile anlaşmalı işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabiliyor ve puan kazanılabiliyor.

Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Aidatsız Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası tarafından sunulan bu kredi kartında yıllık aidat alınmıyor. Bu kart ile Maximum kart üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabiliyor, puan kazanılabiliyor.

TEB – ÜniversiTEB Bonus Card

TEB tarafından öğrencilere sunulan bu kredi kartından yıllık 9 TL üyelik ücreti alınıyor. Bu kart, en az 4 yıllık lisans öğrencilerine ve yüksek lisans öğrencilerine veriliyor. ÜniversiTEb Bonus Card ile üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabiliyor ve puan kazanılabiliyor.

Vakıfbank – Like Card

Vakıfbank tarafından öğrencilere verilen bu kart için yıllık 12 TL üyelik ücreti alınıyor. Hesap özetini internet üzerinden almayı kabul eden öğrenciler ise yıllık aidat ödemiyor. Like Card ile World üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabiliyor, puan kazanılabiliyor.

Akbank – Axess Exi26

Akbank’ın öğrencilere sunduğu bu kredi kartı için yıllık 20 TL üyelik ücreti alınıyor. Banka, ilk yıl kredi kartı üyelik ücretini almıyor. 26 yaş altı öğrencilere verilen Axess Exi26 ile taksitli alışveriş yapılabiliyor, taksit ertelenebiliyor ve puan kazanılabiliyor. Axess Exi26 kredi kartı ile nakit avans çekimi de yapılabiliyor.

Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Türkiye İş Bankası tarafından öğrencilere sunulan bir diğer kart olan İş’te Üniversiteli için yıllık 25 TL üyelik ücreti ödeniyor. Maximum anlaşmalı işyerlerinden taksitli alışveriş yapabilen kart sahipleri, puan da kazanabiliyor.

QNB Finansbank – Cardfinans GO

QNB Finansbank tarafında öğrencilere sunulan bu kredi kartı için yıllık 28,5 TL üyelik ücreti alınıyor. 18 – 25 yaş arası öğrencilere sunulan kredi kartı ile üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabiliyor, puan kazanılabiliyor. Cardfinans GO kredi kartı, yapılan alışverişlerde sonradan +2 taksit fırsatı sunuyor. Nakit avans özelliği de bulunuyor.

Denizbank – D – Şarj Bonus

Denizbank tarafından öğrencilere sunulan bu kredi kartı için yıllık 45 TL üyelik ücreti ödeniyor. Bu üyelik ücreti ilk yıl 3 TL olarak alınıyor. Yurt içi ve yurt dışı kullanılabilen kredi kartı ile Bonus üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabiliyor. Bonus kazanılabiliyor. D – Şarj Bonus kredi kartı ile nakit avans çekilerek acil nakit ihtiyaçları da karşılanabiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

91
894 Paylaşım, 91 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir