Bankalara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? İşte Detaylar!


75
734 Paylaşım, 75 points

Ayni ya da nakdi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için başvuracağınız yöntemlerden birisi de, bankaların vermiş olduğu kredilerdir. Peki Bankalara kredi başvurusu nasıl yapılır? Kredi başvurusu yaparken nerelere dikkat edilmelidir? Tüm bu soruların cevabını, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hızlı ve kolay kredi alabilmek için, öncelikle kredi başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun cevabı hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Neredeyse tüm bankalara, aşağıdaki yöntemlerle başvuru yapmanız mümkündür.İnternetten Kredi Başvurusu Yapma

Kredi başvurularının zahmetsizce yapıldığı yöntemlerin başında gelen internetten kredi başvuruları, hızlı ve zahmetsiz olmasının yanı sıra bankaların kısa sürede ön değerlendirme yaparak size dönüş yapmalarını sağlamaktadır.
Bankaların internet sitelerinde yer alan kredi başvuruları bölümünde bulunan bilgileri doldurarak, çok kısa bir sürede kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Günümüzde internet teknolojisini kullanan insanların en fazla tercih ettikleri yöntem, internetten kredi başvurusu yapmaktır.

Bankanın kendi sitesinden yapacağınız bu başvuruların yanı sıra, kredi karşılaştırma siteleri üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Hatta bu sitelerin güncel faiz oranlarıyla en uygun krediyi sizler için kıyaslama yaptığını düşündüğümüzde, sizler için geri ödemesi en az krediye başvurmanızı sağlamaktadırlar.

SMS İle Kredi Başvurusu

En pratik kredi başvurularının yapıldığı yöntemlerden bir diğeri ise, elbette ki SMS ile kredi başvurusu yapmaktır.

Bankaların sunmuş oldukları SMS numaralarına TCKN, almak istediğiniz kredi tutarı gibi sizden istenilen bilgileri girip verilen numaraya SMS göndermeniz halinde, başvurunuz değerlendirmeye alınacak ve ön onaydan geçmesi halinde banka yetkilisi sizi arayarak en yakın şubelerine davet edecektir.
Mobil Bankacılık İle Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna vereceğimiz cevaplardan birisi de, yine en pratik yollar arasında bulunan mobil bankacılık üzerinden başvuru yapmanızdır. Bankanın mevcut mobil uygulamasını mobil cihazlarınıza indirerek, bu uygulama ile mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şayet bankanın müşterisiyseniz, öncelikle hesabınıza giriş yaptıktan sonra başvuru yapmanız, daha avantajlı olacaktır.

Fiziki Şubelerden Kredi Başvurusu

Kredi başvurusunun yapıldığı klasik yöntemlerden birisi olan fiziki şubeler üzerinden başvuru yapabilmek için, bankanın şubesine giderek müşteri temsilcileri aracılığıyla da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisinin sizden istemiş olduğu bilgileri vererek, başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

ATM’ler Üzerinden Kredi Başvurusu Yapma

Bankaların mevcut ATM’leri üzerinden de, banka müşterisi olsanız da olmasanız da kredi başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. ATM kartsız işlemler menüsünden kredi başvurusu seçeneğini seçtikten sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurup, kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzun ön onay ya da kesin onay alması durumunda, banka yetkilisi sizi arayarak gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi başvurusu yapmadan önce, bankanın onaylayacağı bir tutar talebi ile başvuruda bulunmanız, başvurunuzun reddedilmesini engelleyecektir. Reddedilen ve sık yapılan başvuruların, kredi notunuzu olumsuz etkilediğini unutmayın. Yine vade seçeneklerini belirlerken de, rahat ödeyebileceğiniz vade seçenekleri belirlemeniz, geri ödemelerinizde sorun yaşamanızı önleyecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir