Bankalar Senetle Borç Para Verir mi?


51
494 Paylaşım, 51 points

Hayat şartları, insanları bazı dönemlerde acil nakit ihtiyacı ile karşı karşıya kalabilirler. Böyle durumlarda insanların aklına ilk gelen bankalar olur. Bankadan kredi çekmek, acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması anlamına gelir. Ancak bazı durumlarda krediye uygun olmayan kişilere bankalar yardımcı olmaz. Kredi çekme şansına sahip olmayan kişilerin aklına ilk gelen, bankadan senetle borç para alıp alamayacaklarıdır. Bu yazımızda bankalar senetle borç para verir mi sorusuna cevap vereceğiz.

Bankadan kredi alabilmek için belirli şartlara uygun olmak gerekir. Bankalar, kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin kredi notlarına ve kredi sicillerine bakar. Bu iki kriterde sıkıntı olması durumunda bankadan kredi almak mümkün değildir.BANKALAR SENETLE BORÇ PARA VERİR Mİ?

Bankadan kredi çekme şansına sahip olamayan kişiler, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için öncelikle bankaların senetle borç para verip vermediğini merak eder. Senetle borç para veren banka ne yazık ki yoktur. Bankalar, senet karşılığında asla para ya da kredi vermezler. Kredi notu ya da sicili sorunlu olan kişilerin kredi alabilmesi için teminat ya da kefil talebinde bulunmaları gerekir. Bunun dışında senet yolu ile para almak mümkün değildir.

Bankaların senetle borç para verdiğini söyleyen ve acil ihtiyacı olan kişileri dolandırmak isteyen kişiler olabilir. Bu tür dolandırıcılara karşı çok dikkatli olmak gerekir. Bankaların senetle borç para vermeyeceğini bilmek, dolandırılmanın önüne geçmek anlamına gelecektir.

BANKA ARACILIĞIYLA DOLANDIRICILARA DİKKAT!

Günümüzde birçok kişi, kendisini banka çalışanı olarak tanıtarak acil nakit ihtiyacı olan kişilerin çaresizliğinden yararlanmak istemektedir. Bu kişiler, çalıştıkları bankadan senetle borç para verebileceklerini söyleyerek insanların duygularını sömürmekte ve ellerinde olanı da almaktadır.

Bankalar asla senet karşılığında borç para vermezler. Bunu asla unutmamak, dolandırıcılara karşı savunmasız kalmamak demektir. Kişiler, kendilerine banka çalışanı olduğunu ve senetle borç para verebileceğini söyleyen kişilere karşı temkinli olmalıdır.

SENETLE BORÇ PARA VEREN YERLER NERELERDİR?

Bankalardan senetle borç para alamamanın karşılığında senetle borç para alınabilecek bazı yerler de bulunur. Senetle borç para veren yerler kuyumcular ve çeşitli şirketlerdir. Bankadan kredi alamayan kişiler, senetle borç para veren şirketler üzerinden maddi sıkıntısını giderebilecektir. Bunun için şirkete başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Bankalarla kredi anlaşması bulunan bu yerler, çektikleri kredi karşılığında senet yaparak acil nakit ihtiyacını karşılamaktadır.

Aynı şekilde kuyumcular da acil ihtiyaç durumlarında senetle borç para verme yöntemine başvurabilir. Bu işi yapan kuyumculara giderek acil nakit ihtiyacı olduğunu söyleyen bir kişi, yapılacak senet karşılığında ihtiyaç duyduğu parayı alacaktır.

Ancak bilinmesi gereken her iki durumda da bir komisyon ödemesi yapılacağıdır. Senetle borç para veren kuyumcular ve şirketler, sağladıkları bu imkan karşılığında belirli bir komisyon talep edeceklerdir. Bu talep verilecek paradan düşürülerek karşılanacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
494 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir