Banka Sicili Önemli Olmaksızın 12 Ay Vade ile 8 Bin TL Kredi


81
762 Paylaşım, 81 points

Kredi çekebilmek için kişide bakılan özelliklerin başında banka sicili gelmektedir. Banka sicili kötü olan kişilerin kredi alması mümkün olmayacaktır. Böyle durumlarda banka sicili kötü olanların imdadına sicili önemsemeden kredi veren bankalar gelmektedir. Bu yazımızda banka siciline bakmadan 12 ay vade ile kredi veren bankaları anlatacağız.

Banka Sicili Nedir?

Banka sicili, müşterilerin bankalarla gerçekleştirdiği işlemler sonucunda ödeme şekillerine göre haklarında tutulan liste olarak söylenebilir. Bir banka müşterisi kredi kartı ya da kredi ödemelerini tam zamanında ve düzenli yapıyor ise oldukça temiz bir banka siciline sahip olmaktadır. Ancak kredi kartı ya da kredi ödemelerini düzenli yapamayan kişilerin banka sicillerine bu durum işlenir. Banka sicili kötü olan kişiler, kolay kolay hiçbir bankacılık işlemini gerçekleştiremez.

Banka Sicilini Her Banka Görebilir mi?

Bir banka müşterisine ait olan banka sicil bilgileri, Merkez bankası bünyesinde tutulmaktadır. Bu sayede tüm bankalar, müşterilere ait banka sicil kayıtlarını inceleme şansını bulacaktır. Kişinin hangi banka müşterisi olduğu hiç fark etmez. Banka sicili kötü olan birisinin bilgilerini her bankadan görmek mümkündür.Banka Sicili Kötü Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Banka sicilinin kötü olması, kişinin ödemelerini düzgün yapmadığını gösterir. Bu durumda da birçok banka böyle bir kişi ile çalışmak istemeyecektir. Bilindik bankaların çoğu banka sicili kötü olan müşterilere bir daha kredi kartı ya da kredi vermeyecektir.

Bununla birlikte son dönemlerde banka sicilini önemsemeden ihtiyaç sahiplerine kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalara sicili kötü olanlar da başvurarak ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Kredi Sicili Nasıl Temizlenir? konumuzu inceleyerek konu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Banka Sicili Önemsemeyen Bankalar Hangileridir?

Banka sicilini önemsemeden müşterilerine yardımcı olan bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Aktif Bank ( N Kolay Kredi)
  • TEB (Cepte TEB Kredi)
  • En Para (Enpara.com Kredi)
  • ING Bank (ING E Kredi)

Söz konusu dört banka, müşterilerinin banka sicilini önemsemeden kredi vermektedir. Bankalar bunun yanı sıra başvuru sırasında herhangi bir evrak ya da kefil talebinde de bulunmamaktadır. Bankaların ortak özellikleri tamamen Online olarak hizmet vermeleridir. Şubeye gitme derdi ile uğraşmayan bu bankalar internet üzerinden kısa sürede kredi çıkışı yapmaktadır.

Banka sicilini önemsemeden kredi veren bankaları biraz daha yakından inceleyelim…

  • Aktif Bank – N Kolay Kredi

Aktif Bank üzerinden banka sicili önemsenmeden kredi çekmek mümkündür. Kredi notu düşük kişilere bile kolaylıkla kredi veren Aktif Bank, 12 ay vadeli olarak %2.79 faiz oranı ile kredi vermektedir. 8 bin TL kredi karşılığında müşterilerinden toplamda 9.887 TL ödeme alan Aktif Bank, aylık 820 TL ödeme talep etmektedir.

  • TEB – Cepte TEB Kredi

Banka sicilini önemsemeyen bankalardan birisi olan TEB 12 Ay vadeli olarak aylık %1,69 faiz oranı ile kredi vermektedir. Bankadan alınan 8 bin TL kredinin geri ödemesi 9.0932 TL olarak yapılmaktadır. TEB kredi aylık ödemesi ise 758 TL tutarındadır.

  • En Para – Enpara.com Kredi

Banka siciline bakmadan kredi veren bankalardan birisi de En Para olarak bilinmektedir. 12 ay vadeli olarak aylık %2,15 faiz oranı ile kredi veren En Para, 8 bin TL kredi için 9.404 TL geri ödeme almaktadır. Bankanın aylık ödemesi ise 784 TL olarak belirlenmiştir.

  • ING Bank – ING E Kredi

Banka sicili önemsemeden kredi veren bankalardan birisi de ING Banktır. 12 ay vadeli olarak aylık %1,95 faiz oranı ile kredi veren ING Bank, 8 bin TL kredi için 9.310 TL geri ödeme talep etmektedir. Bankaya aylık olarak yapılan ödeme 772 TL olarak belirlenmiştir.

Banka sicili kötü olanlar, bu dört bankadan istedikleri zaman kredi çekme hakkına sahiptir. Bankalar, kredi çekmek isteyen müşterilerinden herhangi bir belge ya da kefil de istememektedir. Bu yönden en fazla tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
762 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
33
Başarısız
Komik Komik
15
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
65
Helal Olsun!
lol lol
102
lol
Aşk Aşk
88
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
64
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
26
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

5 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Benim acil ölüm kalım meselesi ama paraya ihtiyacım var yalnız faiz haram Rabbim almayın diyor Cehennemi hatırlatıyor ne yapmam lazım?