Banka Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?


59
574 Paylaşım, 59 points

Herhangi bir banka ile çalışan her müşterinin bir banka müşteri numarası bulunmaktadır. Banka müşteri numarası, bankacılık işlemleri sırasında gerekli olabilmektedir. Bu nedenle her banka müşterisinin kendisine ait olan müşteri numarasını bilmesi gerekmektedir. Bu yazımızda banka müşteri numarası nasıl öğrenilir sorusuna cevap vereceğiz.

BANKA MÜŞTERİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Banka müşteri numarasını öğrenmek için birden fazla yöntem kullanmak mümkündür. Hangi banka ile çalışılırsa çalışılsın, banka müşteri numarasını öğrenmek hemen hemen aynı şekilde yapılmaktadır. Banka müşteri numarasını öğrenmenin en kolay yolu, banka kartının üzerine bakmaktır. Birçok banka, müşterilerine verdiği kartların üzerine müşteri numarasını yazmaktadır. Ancak bazı bankalara ait olan kartların üzerinde sadece 16 haneli kart numarası yer almaktadır. Bankalar ve banka müşteri numarası öğrenme yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;ZİRAAT BANKASI MÜŞTERİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Ziraat Bankası üzerinden müşteri numarası öğrenmek için banka kartına bakılabilmektedir. Ziraat Bankası, banka kartları üzerine müşteri numarasını eklemektedir. Tam olarak söylemek gerekirse Ziraat Bankası müşteri numarasını açık olarak banka kartı üzerinde sunmamaktadır. Ziraat Bankası kartları üzerinde müşterinin adı soyadı ve 12 haneli banka kart numarası bulunmaktadır. Bu banka kart numarasının son 8 hanesi, müşteri numarası olarak kullanılmaktadır.

AKBANK MÜŞTERİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Akbank müşterileri, müşteri numaralarını öğrenmek için banka kartına bakabilmektedir. Kartın ön kısmında müşteri numarası yazılacaktır. Kart üzerinde herhangi bir numara göremeyen banka müşterilerinin Akbank şubelerinden ya da 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri üzerinden T.C. kimlik numarası ile müşteri numarasını öğrenmesi mümkün olacaktır.

GARANTİ BANKASI MÜŞTERİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Garanti Bankası kartları üzerinde müşteri numarası yazmamaktadır. Garanti Bankası müşteri numarasını öğrenmek için müşterilerin en yakın Garanti Bankası şubesine gitmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ATM’lerden kart yardımı ile müşteri numarası öğrenmek de mümkündür. Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 03 33 üzerinden de müşteri numarası öğrenilebilmektedir.

FİNANSBANK MÜŞTERİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Finansbank müşteri numarası öğrenmek için telefon bankacılığı kullanılabilmektedir. Finansbank müşteri hizmetleri numarasını 0 800 222 09 00 üzerinden öğrenmek mümkün olacaktır.  Telefon bankacılığı üzerinden yöneltilen soruları cevaplayan banka müşterisi, müşteri numarasına kısa sürede ulaşma imkanına sahip olacaktır. Finansbank ve enpara.com müşteri numaraları aynıdır.

YAPI KREDİ BANKA MÜŞTERİSİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Yapı Kredi Bankası müşteri numarası öğrenmek için telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanılabilmektedir. 444 04 44 numaralı müşteri hizmetleri üzerinden kısa sürede müşteri hizmetleri numarasına ulaşmak mümkündür.

DENİZBANK MÜŞTERİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Denizbank müşteri numarası öğrenmek için telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık yöntemleri kullanılabilmektedir. Telefon bankacılığı ile müşteri numarası öğrenmek için 0 850 222 08 00 numaralı telefonun aranması yeterli olacaktır.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir