Banka Kredisi ile İş Kurmak


45
414 Paylaşım, 45 points

İşsizlik oranının her geçen gün artış göstermesiyle birlikte girişimciler, yeni iş kurma fikirleri üzerine odaklanmaya başlamaktadır. İlgi ve yeterlilik alanını keşfeden girişimci adayları, son aşamada nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Özellikle son dönemlerde girişimcilere destek veren devlet kurumları farklı bankalarla anlaşarak faizsiz kredi imkanı da sunuyor. Böylece yeni iş sektörlerinin açılması adına çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Girişimciler iş kurma kredilerinin geri ödemesi ve faiz oranları hakkında oldukça fazla düşündüğü için bu fikrini erteleyebiliyor. Ancak sağlanan teşvikler ve düşük faiz oranları iş kurmak için oldukça kolaylaştırıcı faktörler arasında yer almaktadır.

Devlet Kredileri ve Girişimcilik 

Devlet kredilerinin olanaklarından faydalanmak isteyen girişimciler, KOBİ internet sayfalarına göz gezdirerek başvuruları başlatabilirler. Devlet kredileri ile iş kurmak oldukça kolaylaştırıcı faktörler arasındadır. Ancak devlet kredisi almak sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü devlet, kredi vermek için birtakım teminatlar istemektedir. Öncelikle kurulacak işe göre girişimcinin deneyimi, bilgisi, tecrübesi ve sermaye kazanacak gücü ölçülür. Bu noktada gerekli teminatı alamayan devlet, genellikle olumsuz dönüş sağlıyor. İş tecrübeniz yeterli değilse bile herhangi bir ipotek yaptırdığınız takdirde düşük faizli devlet kredisi alma ihtimali artmaktadır. Devlet kredilerinde bir diğer önemli faktör ise Hibe kredileridir. Bu da devletin sağladığı imkanlardan biridir.

En önemlisi de sadece iş fikri ile bu krediye başvurmak yeterlidir. Herhangi bir teminat zorunluluğu bulunmuyor. Bu noktada bir proje ile devlet kapısına gitmeniz ve projenizin onaylanmasını beklemeniz önem arz etmektedir. Uzman birinden destek alarak kaliteli bir proje hazırlayabilir, bu projeyi rahatlıkla sunabilirsiniz. Hibe kredisi 50 bin TL değerine kadardır. Buna ek olarak ise devlet kredisi 150 Bin TL değerindedir. Hibe kredisinden faydalanmak adına İş Kur’un KOSGEB birimlerine gidip, eğitimlerden birini almak gerekir. Girişimcilik eğitiminin ardından alacağınız sertifika ile bir proje hazırlamanız yeterli olacaktır. Bu arada işinizi kurarak faturaları gerekli kurumlara iletebilir, krediyi alabilirsiniz. Geri ödemesi oldukça kolay olan düşük faizli devlet kredisi, dilediğiniz takdirde tek seferde kapatılabilir.Banka Kredileri İle İş Kurmak 

Girişimcilik fikriyle başvuruda bulunduğunuz yerel banka uzun vadeli ödeme planı yaparak kredi imkanı sunabiliyor. Oldukça avantajlı görünen bir durum olsa da riskli faktörler arasına girdiğini söylemek de mümkündür. Gerekli sermaye kazanılmadığı takdirde bankalar kişisel varlıklarınızı ve rehin olan mallarınızı elinizden alabilir. Yeterli bir sermayeye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız banka kredilerinde en uygun avantajları sunan banka arayışına girebilir kısa sürede kredi çekebilirsiniz.

Emeklilik Kredisi 

Emeklilik maaşını ipotek ettirme esasına dayandığı için oldukça risklidir. İşletmenizin zarar etmesi halinde büyük kayıplar yaşayabilirsiniz. Bazı bankalarda emeklilik kredisi müşterinin taleplerine oldukça uyum sağlıyor. Ancak bazı krediler ise işinizi batırmanız halinde acil ödeme talebinde bulunuyor. Bu sebeple maaşla birlikte pek çok mal varlığı da banka tarafından alınabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

45
414 Paylaşım, 45 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
63
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
109
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
13
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir