Ballı Limonlu Su Nasıl Yapılır, Nelere İyi Gelir?


68
664 Paylaşım, 68 points

Ballı limonlu su, birçok kişi tarafından düzenli tüketilen içeceklerden birisidir. Özellikle sabah uyandıktan sonra aç karna tüketilen ballı limonlu su, zayıflamak için de oldukça etkilidir. Bu yazımızda Ballı Limonlu Su Nasıl Yapılır, Nelere İyi Gelir sorusuna cevap vereceğiz.

Ballı limonlu su, diyet yapanların vazgeçilmez içeceklerinden birisi olmakla birlikte sağlık açısından da mutlaka tüketilmesi gereken bir içecektir. Ballı limonlu suyun faydaları saymakla bitmez. Ballı sudan en fazla fayda almak için özellikle organik bal kullanmak gerekir.BALLI LİMONLU SU NASIL YAPILIR?

Ballı Limonlu Su Nasıl Yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Ballı limonlu su malzemeleri:

 • 1 adet limon
 • 2 tatlı kaşığı bal
 • 1 bardak su

Ballı limonlu su yapılışı:

 • Bir limon suyu sıkılarak bardağa konur
 • İçerisine iki tatlı kaşığı bal konur
 • Üzerine su ilave edilir

Ballı limonlu su özellikle sabahları tüketildiği zaman zayıflatıcı etkiye de sahiptir. Bunun yanı sıra sabah aç karna tüketilmesi ile kişiye tüm gün enerji verir. En çok etkiyi almak için sabah kalkınca aç karna tüketmek gerekir.

Ballı limonlu su tüketmek özellikle hazımsızlığın giderilmesi için tüketilmesi gereken içeceklerden birisidir. Bağırsaklara iyi gelen bu içecek, hazımsızlık çeken kişilerin bu rahatsızlıktan kurtulmasını sağlayacaktır.

BALLI LİMONLU SU NELERE İYİ GELİR?

Ballı limonlu su sağlık anlamında birçok konuda fayda sağlamaktadır. Ballı Limonlu Su Nelere İyi Gelir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Enfeksiyonlardan korur
 • Sindirimi geliştirir
 • Cildi parlatır
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Enerji verir
 • Kilo vermeye yardımcı olur
 • Kalp sağlığını korur
 • Vücudu toksinlerden arındırır
 • Boğaz ağrısı ve öksürüğü keser

BALLI LİMONLU SU ENFEKSİYONLARDAN KORUR

Ballı limonlu su enfeksiyonlardan korur. Sabahları aç karna içilen ballı limonlu su, vücutta oluşabilecek enfeksiyonlara karşı koruyucu etki sağlar. Özellikle idrar yollarını temizleme özelliği sayesinde idrar yolu enfeksiyonu yaşanma ihtimalini en aza indirmektedir.

BALLI LİMONLU SU SİNDİRİMİ GELİŞTİRİR

Ballı limonlu su sindirimi geliştirir. Ballı limonlu su tüketen kişilerde daha fazla safra üretilmesi sağlanır. Bu sayede yiyeceklerin daha kolay yakılması mümkün olacaktır. Sindirilen yiyeceklerin sadece besleyici öğeleri sindirim sistemine karışır.

BALLI LİMONLU SU CİLDİN PARLAMASINI SAĞLAR

Ballı limonlu su cildin parlamasını sağlar. Cilt için sayısız faydası olan limon, kanı temizleyerek yeni ve taze hücre oluşmasını sağlar. Su ve balın da cildi koruyucu etkisi bulunmaktadır. Ballı limonlu su sayesinde cildi koruyucu, anti bakteriyel ve kalojen artırıcı etki sağlanmaktadır.

BALLI LİMONLU SU BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Ballı limonlu su bağışıklık sistemini güçlendirir. Balın içeriğinde yer alan anti oksidanlar vücutta bulunan kötü serbest radikallerle daha kolay savaşmayı sağlar. Düzenli olarak ballı limonlu su tüketen kişilerde hastalıklara sebep olan toksinlerden kurtulmak çok daha kolay olacaktır.

BALLI LİMONLU SU ENERJİ VERİR

Ballı limonlu su enerji verir. Bal, vücutta hızla enerjiye dönüşen besinler arasındadır. Halsizliğe karşı da önemli bir besin olan bal, limonlu su ile birleştiği zaman vücudun ihtiyaç duyacağı enerjiyi fazlasıyla verecektir.

BALLI LİMONLU SU KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR

Ballı limonlu su kilo vermeye yardımcı olur. Balın içerisinde yer alan şeker doğal bir şeker olduğu için vücut için zararsızdır. Bal, şekerin vücuda en doğal ve en zararsız şekilde alınmasını sağlar. Bu sayede vücudun abur cubur türü besinlere ihtiyacı oldukça azalır ve kilo vermek daha kolay hale gelir.

BALLI LİMONLU SU KALP SAĞLIĞINI KORUR

Ballı limonlu su kalp sağlığını korur. Ballı limonlu su vücuttaki su oranını dengede tutmayı sağlar. Vücudun iyi kolesterol seviyesini de artıran bu içecek, kalp sağlığının korunması konusunda oldukça faydalı olacaktır.

BALLI LİMONLU SU VÜCUDU TOKSİNLERDEN ARINDIRIR

Ballı limonlu su vücudu toksinlerden arındırır. Balın içerisinde yer alan doğal anti oksidanlar sayesinde vücutta yer alan zararlı bakterilerle çok daha kolay savaşılır. Bakterilere karşı savaşacak faydalı enzimlerle dolu olan bal, limonlu su ile birleştiğinde vücuttaki tüm toksinlerden kurtulmayı sağlar.

BALLI LİMONLU SU BOĞAZ AĞRISINI VE ÖKSÜRÜĞÜ KESER

Ballı limonlu su boğaz ağrısını ve öksürüğü keser. Ballı limonlu su ılık olarak tüketildiği zaman boğazdaki ağrıyı ve tahrişi azaltacaktır. Boğazın yumuşaması ile birlikte tahrişten kaynaklanan öksürüğün de geçmesi mümkün hale gelecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

68
664 Paylaşım, 68 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir