Baklavacı Dükkanı Açmak Aylık Ne Kadar Kazandırır?


71
694 Paylaşım, 71 points

Baklava ülkemizde en çok sevilen ve tercih edilen tatlıların başında gelir. Baklavaya düşkünlüğün çok fazla olması, girişimcilerin baklavacı açması düşünmesini de sağlamaktadır. Bu yazımızda Baklavacı Dükkanı Açmak Aylık Ne Kadar Kazandırır sorusuna cevap vereceğiz.

Baklava, Türk mutfağının en önemli ve vazgeçilmez tatlılarından birisidir. Yapımı ustalık isteyen ve çok lezzetli olan bu tatlı, hemen her zaman sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kadar tercih edilen bir tatlının çok satılması, yeni bir dükkan açmak isteyenlere baklavacı dükkanı açma fikrini sunmaktadır.BAKLAVACI DÜKKANI AÇMAK KARLI MIDIR?

Baklavacı dükkanı açmak karlı mıdır sorusuna kesinlikle evet şeklinde cevap verilebilir. Baklavacı dükkanından elde edilecek kar ise dükkanın içeriğine göre değişiklik gösterir. Baklavacı dükkanı açmak isteyen bir girişimci öncelikle dükkanın ne şekilde açılacağını belirlemek zorundadır. Baklavacı dükkan türleri şu şekilde sıralanır;

  • Hem baklava imalatı yapıp hem satış yapmak
  • Sadece baklava satışı yapmak
  • Baklavacı bayiliği alarak satış yapmak

HEM BAKLAVA İMALATI YAPIP HEM SATIŞ YAPMAK KARLI MIDIR?

Hem baklava imalatı yapıp hem satış yapmak karlı mıdır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bu seçenekte girişimci kendi ürettiği baklavaları müşterilerine satmaktadır. Bu nedenle bir imalathane kurulması, usta bulunması gibi birçok ayrıntı gerekir. Bu da maliyetli olacaktır. Ancak bu modelde elde edilecek kar diğer seçeneklere göre çok daha yüksektir. Hem imalat hem satış yapan bir baklavacı %200 kar elde edebilir.

SADECE BAKLAVA SATIŞI YAPMAK KARLI MIDIR?

Sadece baklava satışı yapmak karlı mıdır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bu seçenekte imalat kısmı olmadığı için fazla maliyete gerek yoktur. Girişimci başka imalathanelerden baklava temin ederek sadece satışını gerçekleştirir. Baklavacı dükkanı açan kişinin sadece dükkan için gider yapması yeterli olacaktır. Bu seçenekle elde edilecek kar %100 olarak gösterilebilir.

BAKLAVACI BAYİLİĞİ ALARAK SATIŞ YAPMAK KARLI MIDIR?

Baklavacı bayiliği alarak satış yapmak karlı mıdır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bu seçenekte girişimci kurumsal tanınırlığı olan bir firmadan bayilik alarak bu firmanın baklavalarının satışını gerçekleştirir. Maliyeti çok yüksek olmayan bu seçenekte bayilik ücreti ödemek gerekir. Bu seçenekle elde edilecek kar %50 – %100 arasında değişecektir.

BAKLAVACI DÜKKANI AÇMANIN MALİYETİ NE KADARDIR?

Baklavacı Dükkanı Açmanın maliyeti, dükkanın konseptine göre değişiklik gösterebilir. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse 50 bin TL – 1 milyon TL arası bir maliyeti gözden çıkarmak gerekir. Baklavacı dükkanı olarak yerin büyüklüğü, yapılacak tadilatı ve dekorasyonu bu maliyet üzerinde oldukça etkilidir.

BAKLAVACI DÜKKANI AÇMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Baklavacı dükkanı açmak isteyen girişimcilerin öncelikle belirlenmiş belgeleri hazırlaması gerekir. Baklavacı Dükkanı Açmak için gerekli belgeler, normal bir işletme için talep edilen belgeler ile aynı şekilde hazırlanmalıdır.

Baklava dükkanı açmak için başvuruda bulunacak kişiler, hazırladıkları belgeler ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğü üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

BAKLAVACI DÜKKANI AÇMAK AYLIK NE KADAR KAZANDIRIR?

Baklavacı dükkanı açmak oldukça akıllıca bir girişimcilik olarak gösterilebilir. Ülkemizde vazgeçilmez tatlılardan birisi olan baklavacılık, hiç bitmeyecek bir sektör olduğu için her zaman kazanç elde etmeyi sağlayacaktır.

Baklavacı Dükkanı Açmak Aylık Ne Kadar Kazandırır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür; baklavacı dükkanından elde edilecek kazanç, dükkanın özelliklerine ve satış yapılan ürünün kalitesine göre değişiklik gösterecektir. Ancak ortalama olarak yıllık 100 bin TL kazanç elde edilebilmektedir. Bu rakam, baklavacı dükkanının konumuna, ne kadar müşterisi olduğuna ve pazarlama stratejilerine göre değişiklik gösterecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
112
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
25
Helal Olsun!
lol lol
61
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
109
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba.Baklava dükkanı açmak istiyorum.Baklavaları başka bi imâl yerinden temin edip satışını yapmak istiyorum.Yani başka deyişle üretimi başka yer yapacak ben onlardan toptan alıp üzerine kâr koyup kendi işletmemde satacağım.Dükkânı açmak için benden istenecek belgelerde ustalık belgesi istenir mi? Benim bu konuda ustalığım ve ustalık belgem yok.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Iyi günler…