Bakan Duyurdu 5. Sosyal Yardım Ödemeleri Başlıyor


65
657 Paylaşım, 65 points

Türkiye Corona virüs ile mücadele etmeye devam ediyor. Bu kapsamda maddi olarak sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik olarak sosyal yardım ödemeleri gerçekleştiriliyor. 4 kere gerçekleştirilen sosyal yardım ödemesinin ardından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yeni bir müjdeli haber geldi. Bakanlık, 5. Sosyal yardım ödemelerinin başladığını açıkladı. Bu yazımızda Bakan Duyurdu 5. Sosyal Yardım Ödemeleri Başlıyor başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Corona virüs salgını kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak sosyal yardım ödemesi yapmaya devam ediyor. Yapılan yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin bu zorlu süreci biraz olsun rahat atlatması amaçlanıyor.BAKAN DUYURDU 5. SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Corona virüs salgınının ilk günlerinden bu yana bakanlık tarafından gerçekleştirilen sosyal yardım ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 5. Sosyal yardım ödemelerinin başladığını açıkladı.

Corona virüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere PTT üzerinden gerçekleştirilen 1000 TL sosyal yardım ödemesi, daha önce 4 kere belirli aralıklarla gerçekleştirilmişti. Bakanlık, 5. Kez 100 TL tutarındaki sosyal yardım ödemesine başlayacaklarını söyledi.

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sunulan sosyal yardım ödemelerinden faydalanmak için öncelikle başvuruda bulunmak gerekiyor. Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

Sosyal yardım başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, başvurularını e – devlet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. E – devlet sistemi üzerinden hazırlanmış sosyal yardım başvuru formunu doldurarak gönderen ihtiyaç sahipleri, yapılan değerlendirme sonrasında bu yardımı alma hakkına sahip olurlarsa ödemelerini PTT üzerinden kolaylıkla alabiliyorlar.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ NASIL YAPILIYOR?

Corona virüs sürecinde devlet tarafından sağlanan sosyal yardım ödemelerinden faydalanma hakkı kazanmış olan ihtiyaç sahibi aileler, bu yardımdan faydalanma hakkına sahip olmaları durumunda ödemeyi PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirebiliyorlar.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardım ödemesini alma hakkı kazanmış olan vatandaşlar, kimlik belgeleri ile en yakın PTT şubesine giderek 1000 TL tutarındaki sosyal yardım ödemelerini kolaylıkla alabiliyor.

BAKANLIĞIN SUNDUĞU DİĞER SOSYAL YARDIMLAR NELERDİR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 1000 TL pandemi yardımının yanı sıra ihtiyaç sahiplerine farklı sosyal yardım desteklerinde de bulunuyor. Bakanlığın sunduğu diğer sosyal yardımlar şu şekilde sıralanıyor;

  • Muhtaç asker çocuklarına yapılan yardımda %50 oranda zam yapılarak bu ay 2 bin ihtiyaç sahibi aileye toplamda 482 bin TL yardım yapıldı.
  • Muhtaç kadınlara yapılan yardımda 90 bin ihtiyaç sahibi kadına toplamda 57,2 milyon TL yardım yapıldı.
  • Anne – baba ya da her ikisini de kaybetmiş olan çocuklara yapılan yardımda 18 yaş altı 41 bin kişinin hesabına toplamda 12 milyon TL yardım yapıldı
  • Kronik hastalığı olanlara yapılan yardımda 2 bin ihtiyaç sahibine 3,2 milyon TL yardım yapıldı.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
657 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
128
Başarısız
Komik Komik
110
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
38
Helal Olsun!
lol lol
75
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
122
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir