Bağkur Borçlarını Kapatmak İçin Kredi


57
556 Paylaşım, 57 points

Birçok kişinin emekli olmasına engel bir borç olan Bağ-Kur borçlarına çözüm olarak bankalar çeşitli kredi sistemleri getirerek insanların emekli olmasında yardımcı olmaktadır. Sizlere aktaracağımız bankalardan herhangi birisiyle iletişime geçerek Bağ-Kur borcu krediniz için başvuruda bulunabilirsiniz. Daha sonrasında yetkililer tarafından durumunuz incelenerek olumlu yada olumsuz bir dönüş sağlanacaktır. Ancak Bağ-Kur borcu kredilerinde bankaların biraz daha yardımcı davrandıklarını hatırlatmak gerek.

Ziraat Bankası İle Bağ-Kur Borcu Kredisi Almak

Sosyal Güvenlik Kurumunun Ziraat Bankası ile yapmış olduğu anlaşmalar sonucunda insanlara emeklilik yolunun açılması için tasarlanan Bağ-Kur Emeklilik Kredisi ile artık borcunu ödemekte zorlanan kişiler de kredi alarak emekli olabilmekte.

Bağ-Kur borçlarını kapatmak için kredi veren bankalar arasından ilki bu anlaşmanın başlamasına vesile olan Ziraat Bankası’dır. Eğer sizlerin de Bağ-Kur borcu nedeniyle emekli olamama gibi bir durumu varsa herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden gerekli yere başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer başvuru olumlu geçerse daha sonrasında sizlere özel olarak bir ödeme sistemi belirlenecektir.ING Bank İle Bağ-Kur Borçlarını Kapatmak İçin Kredi

Bu konuda engele takılmış vatandaşlara kredi hizmeti sunan diğer bankalardan birisi de ING Bank. En yakın ING Bank şubesi aracılığıyla Bağ-Kur borcunu ödemek amacıyla çekeceğiniz kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Bağ-Kur borcunu kapatmak için alınan kredilerde seçici davranılmadığı için büyük bir ihtimalle başvurunuz olumlu sonuç alacaktır. Daha sonrasında başlatılan emekli aylığı ile Bağ-Kur borcu kredisini ödeyebilirsiniz. Tüm vade süresinin tamamlanmasının ardından da tüm emekli aylığına erişim sağlayabilirsiniz.

Açıklanan son kararlara göre 60 ay vade ve %1,28’lik faiz oranlarıyla krediler alınabiliyor ancak bu oranlar bankalara göre değişiklik gösterebilir. Şuan için sadece Ziraat Bankası bu oranlarla müşterilerine kredi verebilmektedir.

Eğer başvurunuz olumlu geçerse ve emekli aylığınız ödenmeye başlanırsa birçok standart emekli avantajlarına da sahip olabilirsiniz. Maaş hesabınız için hiçbir şekilde hesap işletim ücreti gibi bir kesinti yapılmayacaktır. Buna ek olarak emekli aylığı başlatılan kişilere 450 TL’ye kadar Ziraat promosyon ödemesi olanağı da sağlanmakta.

Tüm emeklilerde olduğu gibi günlük limitinin üstünü ATM’lerden çekememe kuralı Bağ-Kur borcu kredisi çekip emekli olan kişiler için de geçerlidir. Belirli bir sınırın üstünde işlem yapmaya çalışmanız durumunda ATM’den hata alabilirsiniz.

Eğer Ziraat Bankası üzerinden Bağ-Kur borcunuzu ödemek amacıyla kredi alırsanız emekli olduktan sonra Ziraat Bankası’nın diğer ürün ve hizmetlerinden de diğer müşterilere oranla çok daha uyguna yararlanabilirsiniz. Ayrıca kredi notuna neredeyse dikkat edilmeyen bu Bağ-Kur borcu kredi sisteminde neredeyse birçok müşteriye kredi vermek için kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu sayede herkesin emekli olması ve aylığına kavuşması hedefleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
556 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir