Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitki Çayları


69
675 Paylaşım, 69 points

Dünya genelinde Corona virüsle mücadele edilmeye devam ediyor. Bu dönemde özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmek oldukça önemli. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bitki çaylarından faydalanılabilir. Bu yazımızda Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitki Çayları hakkında bilgi vereceğiz.

Hastalanmanın en büyük nedenlerinden birisi insanların bağışıklık sisteminin düşmesi olarak gösterilebilir. Bağışıklık sisteminin güçlü olması, özellikle son dönemde yaşanan Corona virüs salgını için büyük önem taşıyor.BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN BİTKİ ÇAYLARI NELERDİR?

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için bitki çaylarından faydalanmak mümkündür. Uzmanlar, özellikle pandemi sürecinde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin çok önemli olduğunun altını çizmektedir. En güçlü bağışıklık sistemi güçlendiricileri, bitki çayları olarak gösterilebilir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitki Çayları şu şekilde sıralanır;

  • Kuşburnu çayı
  • Yeşil çay
  • Ihlamur ve bal
  • Papatya çayı
  • Kayısı çayı
  • Chai baharatlı çay
  • Zencefil çayı
  • Adaçayı
  • Kurutulnmuş kiraz sapı

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN KUŞBURNU ÇAY TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için kuşburnu çayı, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. C vitamini açısından oldukça zengin olan bu çay, C vitamininin en etkili ve hızlı şekilde vücuda girmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve hastalıklardan korunmak için mutlaka kuşburnu çayı tüketmek gerekir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN YEŞİL ÇAY TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için yeşil çay, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. Siyah çayın işlenmemiş hali olan yeşil çay, hem sindirimin sağlanması hem de metabolizmanın ve bağışıklığın güçlenmesi için önemlidir. Aşırıya kaçmadan günde 2 fincan yeşil çay içmek gerekir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN IHLAMUR VE BAL TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için ıhlamur ve bal, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. Özellikle kış aylarında bağışıklığı güçlendirmek için akla gelen ilk çaylardan birisidir. Ihlamur ve bal karışımı sayesinde vücut birçok hastalığa karşı direnç kazanmış olur.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN PAPATYA ÇAYI TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için papatya çayı, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. Papatya çayı bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra vücut için önemli olan beyaz kan hücrelerinin sayısını da artırmaktadır. Bu sayede virüs, bakteri ve mantar gibi bulaşıcı hastalıklara karşı vücudu koruma altına almaktadır.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN KAYSI ÇAYI TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için kayısı çayı, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. Sindirim sistemini direkt etkileyen kayısı çayı, bağışıklık sistemini de güçlendirici etkiye sahiptir. Günde bir – iki fincan kayısı çayı tüketmek daha dirençli bir vücuda sahip olmayı sağlamaktadır.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN CHAİ BAHARATLI ÇAY TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için Chai baharatlı çaylar, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. Birçok baharatın bir araya gelmesiyle oluşan bu çay, özellikle son yıllarda popüler bitki çaylarından birisidir. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren çatın içerisinde karabiber ve zencefil bulunur ve bu sayede bağışıklık sistemi güçlenecektir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN ZENCEFİL ÇAYI TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için zencefil çayı, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. Zencefil adeta doğal bir şifa deposudur. Kan şekerini dengeleme özelliğine sahip olan bu çay, vücuttan ödemin atılması ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN ADAÇAYI TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için adaçayı, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. Hemen her yerde kolaylıkla bulunabilen adaçayı, doğal antibiyotik özelliğine sahiptir. Hem boğaz ağrısını geçirme hem de ateşi düşürme özelliğine sahip olan adaçayı, boğaz enfeksiyonlarına da iyi gelmektedir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLÜ TUTMAK İÇİN KURUTULMUŞ KİRAZ SAPI ÇAYI TÜKETMEK

Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için kurutulmuş kiraz sapı çayı, tercih edilebilecek ilk çaylardan birisidir. Kendisine özel bir kimyasal yapıya sahip olan çay, vücudun tuz dengesini sağlarken aynı zamanda kanı da sulandırır. Salgın hastalıklara karşı vücut direncini artıran bu çay sayesinde bağışıklık sistemi de güçlenecektir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
675 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
97
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
97
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir