Bağımlılık Yaratacak 10 En İyi Netflix Dizisi


64
624 Paylaşım, 64 points

Netflix, filmleri ile olduğu kadar yayınladığı diziler ile de dikkat çekmeye devam ediyor. Farklı konularda dizileri abonelerinin beğenisine sunan Netflix, bu alanda da beğeni toplamayı başardı. Bu yazımızda Bağımlılık Yaratacak 10 En İyi Netflix Dizisi hakkında bilgi vereceğiz.

Dizi izlemek birçok kişi için vazgeçilmez tutkular arasında yer alıyor. Bu tutkunun farkında olan Netflix, aboneleri için birbirinden iddialı dizileri ekranlara getiriyor. Netflix tarafından yayınlanan birçok dizi, izleyicilerde adeta bağımlılık yaratıyor.BAĞIMLILIK YARATACAK 10 EN İYİ NETFLİX DİZİSİ HANGİLERİDİR?

Bağımlılık Yaratacak 10 En İyi Netflix Dizisi şu şekilde sıralanır;

  • Love
  • Master of None
  • Bloodline
  • Marvel’ s Jessica Jones
  • Orange is The New Black
  • Sense8
  • Making a Murderer
  • Black Mirror
  • Narcos
  • Stranger Things

LOVE – IMDB: 7,7

Love, Netflix ’ in komedi türündeki dizilerinden birisidir. İlk sezonu yine Netflix üzerinden 2016 yılında yayınlanan Love, ikinci sezonu ile yine Netflix ekranlarından izleyicileri ile buluşuyor. 12 bölümlük bu yeni sezonda günümüz modern ilişkileri konu edilmektedir.

MASTER OF NONE – IMDB: 8,2

Master of None, Amerikan komedi – drama türünde dizilerden birisidir. 3 sezondur Netflix dizileri arasında yer alan bu dizide Aziz Ansari’ nin hayatı konu edilmektedir. Ünlü komedyenin hayatını merak edenler için kaçırılmayacak dizilerden birisidir.

BLOODLİNE – IMDB: 8,2

Bloodline, 3 sezondur Netflix’ te yayınlanan korku – drama türünde dizilerden birisidir. Dizide Florida’ da otel işletmeciliği yapan ve halk tarafından çok sevilen ailenin baş belası oğullarının şehre dönmesiyle birlikte büyük sırların ortaya çıkmasını anlatmaktadır.

MARVEL’S JESSİCA JONES – IMDB: 8,2

Marvel’ s Jessica Jones, uzun zamandır yayında olan Netflix dizilerinden biriaidir. Marvel çizgi romanlarından uyarlanmış olan bu dizide kimyasal bir sızıntı sonucunda üstün güçlere sahip olan Jessica Jones isimli karakterin maceraları konu edilmektedir.

ORANGE İS THE NEW BLACK – IMDB: 8,3

Orange is The New Black, ilk bölümünden büyük ilgi görmüş Netflix dizilerinden birisidir. 4 sezondur yayında olan bu dizide Piper Kerman’ ın kendi hapishane hikayelerinden hazırladığı kitabında yer alan hikayeler anlatılmaktadır.

SENSE8 – IMDB: 8,4

Sense8, bilim kurgu tarzında hazırlanmış Netflix dizilerinden birisidir. Çok farklı bir konuya sahip olan bu dizi, dünyanın farklı yerlerinde yaşayan 8 farklı insanın hayatlarını anlatmaktadır. Dizide siyaset, cinsellik, din ve kimlik gibi günlük konular çarpıcı şekilde işlenmiştir.

MAKİNG A MURDERER – IMDB: 8,8

Making a Murderer, Amerikan adalet sisteminin ne kadar doğru işlediği konusunda soru işaretleri oluşturacak gerçek olaylardan esinlenilerek hazırlanmış bir Netflix dizisidir. Mini dizi – belgesel türünde hazırlanmış olan bu dizide haksız yere suçlanan insanlar ve davalarının ne şekilde ilerlediği anlatılmaktadır.

BLACK MİRROR – IMDB: 8,9

Black Mirror, bambaşka bir senaryoya sahip olan favori Netflix dizilerinden birisidir. Dizide modern toplum ve bu toplumda yaşayan bireylerin teknolojik sistemlerle hayatlarının gidişatını konu edinmektedir. Her bölümüyle bağımlılık yapan bu dizi, Netflix ’ in en beğenilen dizilerinden birisidir.

NARCOS – IMDB: 8,9

Narcos, Pablo Escobar’ ın hayatının ele alındığı ve büyük ses getiren Netflix dizilerinden birisidir. Suç ve uyuşturucunun bir adamın hayatının merkezinde olmasıyla nasıl bir yaşam sürülebildiğini gösteren bu dizi, Netflix ‘in en favori dizileri arasında yer almaktadır.

STRANGER THİNGS – IMDB: 9,0

Stranger Things, yayınlandığı ilk günden bu yana kimsenin ağzından düşüremediği oldukça bol ödüllü Netflix dizisidir. Oyuncuları ve efsanevi senaryosu ile dikkat çeken bu dizide kaybolan arkadaşlarını arayan 3 çocuk ve onlara yarım eden üstün güçlere sahip bir kızın yaşadığı fantastik olaylar konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
624 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir