Aylık 400 TL Sosyal Yardım Parası Ödemesi Başlıyor


78
693 Paylaşım, 78 points

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gerçekleştirdiği 400 TL sosyal yardım parası ödemelerinin yeniden başladığını açıkladı. Açıklama kapsamında 24 binden fazla aile toplamda 6,9 milyon TL yardım alma hakkına sahip olacak. Bu yazımızda Aylık 400 TL Sosyal Yardım Parası Ödemesi Başlıyor başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Çalışma ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı, kendi resmi internet sitesi üzerinden 400 TL Sosyal Yardım Parası ödemesi ile ilgili bir açıklamada bulundu. Açıklama kapsamında Ağustos ayı yardım ödemelerinin başladığı belirtildi.AYLIK 400 TL SOSYAL YARDIM PARASI ÖDEMESİ BAŞLIYOR

Her ay yardıma muhtaç ailelere yönelik sunulan Sosyal Yardım Parası ödemesi Ağustos ayı için başlıyor. Yardım ödemesi ile ilgili açıklama Aile Çalışma ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı tarafından yapıldı.

Bakanlık tarafından yapılan yardım ödemesi açıklamasının ardından kimlerin 400 TL tutarındaki bu yardımdan faydalanacakları merak konusu oldu. Vatandaşlar, söz konusu yardımı alıp alamayacaklarını araştırmaya başladı.

400 TL SOSYAL YARDIM PARASI KİMLERE ÖDENECEK?

400 TL Sosyal Yardım Parası kimlere ödenecek sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

  • Zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaş ailelere aylık 400 TL olmak üzere 2 aylık periyotta toplamda 800 TL destek verilecek.
  • Muhtaç asker çocuklarına yönelik verilen estek ödemesi %50 oranında artırılarak 100 TL’ den 150 TL’ ye çıkartılacak.
  • Muhtaç asker çocuklarına yardım ödemesi aylık 150 TL olmak üzere 2 aylık periyotlar halinde 300 TL olarak ödenecek.
  • Eşi vefat etmiş yardıma muhtaç 89 bin kadına toplamda 57,8 milyon TL yardım ödemesi yapılacak.
  • Annesi, babası ya da her ikisi de vefat etmiş olan 18 yaş altı çocuklara atlık 150 TL destek verilecek.
  • Kronik hastalığı olan 2 binden fazla ihtiyaç sahibi aileye toplamda 3,3 milyon TL destek verilecek.

AYLIK 400 TL SOSYAL YARDIM PARASI ÖDEME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aylık 400 TL Sosyal Yardım Parası ödeme başvurusu için ihtiyaç sahibi ailelerin e- devlet üzerinden başvuruda bulunması gerekir. E – devlet sistemine giren ihtiyaç sahipleri, sitenin arama motoruna “Sosyal Yardım Başvurusu” yazdıktan sonra arama yaparak açılacak başvuru formunu doldurmalıdır.

Başvuru formunun doğru bilgilerle eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunun doldurularak gönderilmesinin ardından Aile Çalışma ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı tarafından yapılacak inceleme sonucunda başvurusu olumlu olan ihtiyaç sahibi ailelerin 400 TL devlet yardımından faydalanması sağlanacaktır.

AYLIK 400 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Aylık 400 TL Sosyal Yardım Ödemesi ne zaman başlıyor sorusuna şu şekilde cevap verilebiliriz; aylık 400 TL Sosyal Yardım Ödemesi, 24 Ağustos – 28 Ağustos arasında gerçekleştirilecek. Kronik hastalığı olan ihtiyaç sahibi ailelere ise yardım ödemeleri 25 Ağustos itibariyle başladı.

Devlet yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, başvurularının sonucunda belirlenen tarihler arasında yardım ödemelerini alma hakkına sahip olacaklar. Aylık 400 TL sosyal yardım ödemesi alma hakkı kazanan ihtiyaç sahipleri, ödemelerini en yakın PTT şubeleri üzerinden alabilecekler.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
693 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
25
Şaşkın
Başarısız Başarısız
119
Başarısız
Komik Komik
99
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
30
Helal Olsun!
lol lol
64
lol
Aşk Aşk
52
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
26
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
115
Kazandım!
Pinar

8 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

      1. Bende istiyorum yardım neolur benimde sosyal yardımlaşma kaydım var eşim çalışmıyor kira 1050 Allah rızası için 1 çocuğum 2 defa hawale geçirdi sigortam yok ?

  1. 4 çocuk annesiyim eşim le boşanma aşamasındayız madde bağımlısı kiradayim çok caresizim ne olur yardım edinin lütfen