Avukatlık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


67
664 Paylaşım, 67 points

Bankaya olan borcunu ödemeyen kişiler bir süre sonra avukatlık olurlar. Avukatlık olan kişinin tekrar kredi çekmesi oldukça zordur. Kredi borcu nedeniyle avukatlık olmuş bir kişiye hiçbir banka kredi vermek istemez. Bu yazımızda avukatlık olanlara kredi veren bankalar hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

AVUKATLIK OLANLARA KREDİ VERİLİR Mİ?

Bir kişi bankadan çektiği krediyi düzenli olarak ödeme zorundadır. Kredi taksitlerinde düzenli ödeme olmaması durumunda banka tarafından bir uyarı yapılır. Kişi uyarılara rağmen krediyi ödememekte direnirse 3 ay art arda ödeme yapılmadığında banka tarafından kredi avukata devredilir. Avukata geçmiş olan kredi, faizi ve tüm masraflar dahil alınacaktır.Avukatlık olan kişilerin bankalardan kredi alması oldukça zordur. Bankalar, avukatlık olan bir kişinin kredi çekmesine sıcak bakmayacaktır. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin ilk olarak kredi notuna ve kredi siciline bakılır. Bu iki kavram bankacılık sektöründe çok önemlidir. Kredi notu ve sicili kötü olan kişiler, birçok bankacılık işleminde sorun yaşayacaktır.

AVUKATLIK OLAN NASIL KREDİ ALABİLİR?

Avukatlık olan kişilerin kredi alması oldukça zorlu bir süreçtir. Bir kişinin banka borcundan dolayı icralık olması durumunda kredi alabilmesi için öncelikle borcunu ödemesi gerekir. Borcun ödenmesinden sonra icra dairesi üzerinden borç sildirilip borcun bittiği bankadan “Borcu yoktur” şeklinde kağıt almak gerekmektedir.

Avukatlık olan kişilere verilen kredi için çoğu banka emeklilik ya da memuriyet aramaktadır. Bunun yanı sıra ipotek ya da kefil şartları da çoğunlukla talep edilmektedir. Bankalar borcundan dolayı avukatlık olan kişilere karşı mutlaka kendini korumaya alacaktır. Bu nedenle garantiyi sağlamak için teminat mutlak olarak talep edilecektir. İpotek karşılığında bankalardan avukatlık olmaya rağmen kredi almak mümkün olacaktır. Bununla birlikte emekli maaşını kamu bankaları ya da PTT şubelerinden alanlar, borcunu ödedikten 1 hafta sonra istediği şekilde kredi çekebilecektir.

AVUKATLIK OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Avukatlık olanlara kredi veren birçok banka bulunur. Bu bankalar, avukatlık olan kişinin tüm borcunu ödemesi ya da ipotek göstermesi ile kredi fırsatı sunacaktır. Avukatlık olmuş kişilere genel olarak 5 yıl boyunca hiçbir banka kredi vermeye yanaşmaz. Bazı bankalar ise avukatlık olmuş kişilere bir daha asla kredi fırsatı sunmayacaktır. Bu bankalara örnek olarak Garanti Bankası verilebilir. Garanti Bankası, kredi alan ve avukatlık olan müşterilerine bir daha ömür boyu kredi şansı sunmayacaktır.

Kamu bankası olan Ziraat Bankası, avukatlık olanlara kredi veren bankalardan birisidir. avukatlık olan kişi borcunu kapattıktan sonra kısa sürede yeni bir kredi başvurusuna olumlu dönüş yapacaktır. Avukatlık olan müşterilerin Ziraat Bankası üzerinden kredi alabilmeleri için mutlaka emekli ya da devlet memuru olmaları gerekmektedir.

Avukatlık olanlara kredi veren bankalar şu şekildedir;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Denizbank
  • ING Bank
  • Burgan Bank
  • Fibabanka
  • Odeabank

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
664 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir